Споделена история от Здраве

Задължителната ваксинация
Догодина ще ставам на 17, което значи че трябва да отида на задължителна ваксинация против дифтерия и тетанус. Може ли да ми стане нещо, защото наскоро също се бях ваксинирал против тетанус след като се бях ударил. Също така какво ще стане, просто не отида.
Просто ако не се реваксинирам?

Коментари

1.   Не си длъжен да се ваксината!!! Те са препоръчителни, НЕ задължителни!
Ако личният ти лекар настоява и те убеждава, че са задължителни, изискай в писмен вид да ти ги предпише- сам ще видиш как ще се дръпне. Имат изгода стига да не носят съдебна отговорност ако нещо се случи с ваксинираният...

2.   Ваксините които си изброил са задължителни, но аз не познавам хора които са отишли да си ги слагат и никой нищо няма да ти направи ако не идеш.

3.   ТОва се неща, които е добре да се обсъдят с лекар. Както номер 1 посочил, добре е да избегнеш лекар, които няма изгода от това, ти да се ваксинираш.

4.   Не се ваксинирай, аз всеки път отказвам тетанус, тези бактерии се намират под земята и винаги при наличие на кислород няма опасност, или ако в една отворена рана попаднат бактерии с тетанус, когато раната кърви, пак няма опасност, защото тя така се пречиства. При операции са искали да ми слагат тетанус, имала съм дори забит ръждясал пирон и пак не съм слагала тетанус. За дифтерията нищо не знам и не познавам човек, който е боледувал от тази болест.

5.   антиваксърството е срамна болест

6.   До 4

Не пиши неверни и заблуждаващи неща!

Имам близък роднина, който е починал от тетанус!
Говорил съм и с лекари по този въпрос - при прободна рана има опасност от тетанус!

до автора

За да бъдат тези ваксини задължителни - значи има защо!

Аз примерно съм против ковид ваксините, които ги правиха от днеска за утре и не са( и няма и как да са ) достатъчно изпитани и проверени!

Но за стандартните ваксини - съм твърдо за!
И винаги на 10г. ходя при личния да ми ги постави.

Те затова са се утвърдили като стандартни и задължителни, защото е имал доста случаи, когато са били(и все още са) необходими и нужни!

7.   Аз се чудя на хора, които говорят против ваксини, които се слагат в България от над 50 години и нито сме измрели, нито сме се разболели, нито е станало нещо... Какво може да ти стане от ваксината? Най-много да ти порасне. уя! (ако трябва да сме цинични)

8.   Слагай ваксината, за да си защитен.

9.   Едра шарка, тетанус, детски паралич... ами, да, не се ваксинирай. Ама ако цяло поколение откаже да се ваксира, щото е модерно според експертките в бгмама, после не знам дали няма да се върнем в 19 век и да се борим с болести, които в момента се водят победени благодарение на "лошите" ваксини. Като помислиш колко хора са умрели от едра шарка... е, няма значение, защото Мария от вход Б, познава една жена, която има братовчедка, чието дете имало проблем след поставянето на ваксина, т. е. ваксините са опасни!

10.   Просто съобщи на лекаря си, кога за последно си правил тетанус ваксина. Естествено, че след като си прясно ваксиниран, още не се налага да подновяваш. За тетануса срока за реваксинация е през 10 г.