Споделена история от Здраве

Генетични заболявания по наследство
Скоро се срещнах с моя приятелка, която не бях виждала отдавна. Бях дочула, че се е разделила с нейния приятел. Доста се учудих, понеже те бяха заедно от 9 години, до колкото бях запозната нямаха проблеми и се обичаха.
Историята започва от тук-Момчето ми беше писало във фейсбук, след като бях разбрала, че е приключил връзка. Развивахме доста интересни теми на разговор, говорихме си с часове, смяхме се и т. н. По всичко си личеше, че той започва да ме харесва и често ми говореше, че в бъдеще би искал да заживеем заедно. Аз бях тогава в период на депресия и от отчаяние обмислях да тръгна с него, въпреки че аз не изпитвах нищо.
След окол месец обаче нещо ме накара окончателно да се отдръпна. Попринцип не съм любопитна, но нещо в мен ме накара да попитам приятелката ми защо са се разделили. Тя ми обясни, че са си правили изследвания за репродуктивни проблеми и се е установило, че момчето е 99, 9%стерилен-това е една от причините, а другата причина, която тя ми каза, че майка му е бавноразвиваща се, първото дете на сестра му има психически проблеми и по нейните думи дори и с минимален шанс да имат дете, то ще се роди с наследствени заболявания.
След всичко чуто аз реших, че няма смисъл да правя такава жертва и то за човек, към когото нямам нищо... все пак да имам деца ми е приоритет.
Чували ли сте за такива случки и наистина ли наследствените болести се предават на поколения?

Коментари

1.   Да, типа нервна система, както и определени предразположения се предават по наследство...
Целта на еволюцията, в лицето на половото размножаване е, подобни гени или да се 'разредят' при наследството, съчетавайки се със здрави, при което в следващите поколения влиянието им да става все по-малко, или хората, които ги притежават да престанат да се възпроизвежда и по този начин да отмрат.

Но по принцип, да имаш поколение с такъв човек си е руска рулетка! Ако не децата ви, то може да се прояви при внуците ви. Абе вървиш към задънена улица - хем си направила усилието да родиш и отгледаш деца, хем вероятността те илитехните деца да са бъгави е огромна.
Тя Природата не случайно е направила този човек стерилен... (макар и той да няма никаква вина за гените, които носи).

2.   Цитирам: "наистина ли наследствените болести се предават на поколения"- ами те нямаше да са наследствени, ако не се предаваха. Няма гаранция, че ще се проявят точно при евентуално дете, но то със сигурност ще носи гените и може да се прояви в по-късна възраст, при внуци и т. н.

3.   Имам ги, но няма как да се лекувам безплатно :)

Все пак си искам парите и анонимността. Мизерията на известността не е за мен.