Споделена история от Семейство

Искам майка ми да си получи заслуженото!!!
Здравейте, момче съм и съм на 16г. Ще се опитам да ви обясня ситуация по накратко и ще се радвам да ми дадете съвет който би ми бил полезен.
Ще започна с това, че сме 5 деца- тризнаци (две момчета и едно момиче) и още две по големи каки. За жалост на нас не ни се падна късмета с добри и разумни родители. Майката ни остави когато ние тризнаците бяхме почти на 2г., нито ни търси, нито ни желае, абе за нея сме грешка. Баща ни е от както се помня е в чужбина и от време на време ни търсеше и пращаше пари. Сега като по пораснахме започна по честичко да ни търси и да си идва, но като си идва от чужбина, не прави нещо полезно за нас, но поне ни търси. Вече почти 15г. баба и дядо се грижат за нас благодарение на тях стигнах ме до тук. Преди 2 години двете ми по-големи започнаха да контактуват с майка ни. Те като момичета, повярваха, че тя ги желае и бяха радостни, че най-сетне майка ни има желание да е до тях. Обаче ние тризнаците не подкрепяхме това и постоянно им говорихме, че тази жена е излишна. След време по-малката ни кака, реши да замине при нея в чужбина и така стана. Тази беше я заблудила, че ще й вземе много нови неща на които да се радва, обаче се оказа, че тя просто я взе заради парите които ще получи от нейните детски и така кака разбра, за какво всъщност я взе при нея и се прибра в у дома. Този период доста повлия на семейството ни и на баба и за това обвинявам само Майка ни.
Та от известно време се мисля, няма ли начин като направя 18 и вече съм пълнолетен, да я осъдя за издръжка или нещо такова, даже и в затвора ако може да влезе, защото такива жени, като нея го заслужават. Искам да си получи заслуженото!
Благодаря Ви за вниманието!

Коментари

1.   Авторе, добри или лоши родителите са си родители и човек трябва да им е винаги благодарен, както и на Бога, затова, че са му дали най-ценното - живота!

Такива мисли - да я съдиш или да искаш да влиза в затвора - не са добри! Това е злоба и отмъстителност - дяволски качества!

Затова отхвърляй такива мисли - те са от дявола!

Благодари на Бога, че е имало кой да ви отгледа - да са живи и здрави дядо ти и баба ти!

А към родителите си се старай, да се отнасяш нормално, без омраза и неприязън, и не им се сърди!

2.   Ха-ха, като станеш на 18, вече си пълноправен гражданин и член на обществото - имаш право да гласуваш, да се жениш, да работиш и никой за нищо вече не ти е длъжен, най малкото пък за издръжки...
Сега, ако можете, направете нещо чрез баща си, но той трябва да е на ваша страна.

И въобще, един от най-важните критерии, според мен, че човек е пораснал, е да прости на родителите си и да успее да родължи развитието си, въпреки негативите от тяхна страна...

3.   Не. Няма начин. И не занимавай! Майка ви не ви иска. Това е положението!

И аз съм бил в кофти ситуация с родителите и близките ми. Но не може да се върне времето назад.

4.   И двамата родители дължат издръжка до пълнолетие или до 25, ако учите.

5.   Съдбата ви ми е близка.
Аз също израстнах без майка. Баба и дядо ме отгледаха.
Но аз нямах братя или сестри поне не такива, които да познавам. Аз не познавам майка си.
Никога не съм я виждала.

6.   Ами ти и сега можеи да я съдиш. Не е необходимо да чакаш 18.
Ся друг е въпроса какво ще вземеш, от човек дето парите от детките са му критични за оцеляването. В затвора едва ли ще влезе, но съдбата си знае работата.

7.   Авторе на теория това което си замислил е възможно, но на практика неприложимо. Няма как да докажеш че родителите ти не са те издържали, особенно след като си навършил пълнолетие и са минали години.
Всъшност оставянето на внуци при баба им не е подсъдимо, не е ограничено със срок от закона и не е обвързано с даване на финанси на бабата за отглеждане на внуци. Така че в твоя случай родитеите ти не дължат издръжка щом баба ти не ги е осъдила.
В съдебната практика има случаи в които дете навършва 18г и осъжда свой родител за издръжката за години назад, но тези случаи са само след като още докато детето е малко е имало присъдена издръжка и съответно тя не е заплащана.
Ти в случая нямаш присъдена издръжка и няма как да я търсиш след навършване на пълнолетие.

8.   Издръжката ти я дължи преди 18. Така че ако ле я съдиш, я съди сега. После нищо не ти дължи по закон. Освен ако не си студент редовно обучение и си до 25.

9.   До номер 1, това че родителите дават живот изобщо ама изобщо не е причина, че трябва да си им благодарен. Когато станеш родител трябва да разбереш, че вече в живота ти има друг по-важен човек от самия теб. Абсолютно всичко друго остава на заден план, дори и ти самия. Защото като родител ти трябва да подготвиш този човек за живота, за обществото, за трудностите, трябва да го изградиш този човек, а това не става като мислиш за себе си.

10.   Съжалявам, че и двамата ти родители са били толкова лекомислени - да направят цели 5 деца, които реално да отгледат баба и дядо (които не са длъжни). Безотговорни хора би трябвало се замислят, преди да се размножават. Но станалото-станало, не можеш да ги промениш.

Но и това натрапване за парите и материалното от всяко твое изречение ме подразни много. Има и наистина грижовни родители, които не могат да дадат много на децата си в това отношение - да ги убием с камъни ли? Има и презадоволени деца, които пък не са добре възпитани - е, по-добри родители ли са имали?

Като "станеш на 18", си потърси работа, тогава ще схванеш какво са парите и как се изкарват, не само как се харчат. Родителите са такива не само, за да задоволяват материалните прищевки на децата. Има базови нужди едно дете - здраве, храна, облекло, образование. Другото - когато и ако има възможност. Като си изкарва само парите - да си ги харчи за каквото реши. А родителите имат и свои нужди и разходи.

11.   Родителите имали свои нужди. Нима тези пет деца са нямали нужди.
Супер безотговорно е да направиш пет деца и да не се интересуваш имат ли какво да ядат нямат имат ли дрехи, които да носят имат ли и други нужди.
Не може нуждите на родителите да са по-важни от нуждите на не едно а цели пет деца.

Ако беше възможно щеше да е страхотно да са осъдени да плащат издръжка за годините в които не са интересували от децата си.
Защото трябва да има някакво възмездие.
Не може да си гледат кефа цял живот и накрая някой да ги съжали и да не ги осъди за издръжка.
Не може най-важното да е имат ли родителите с какво да се издържат или не.
Нуждите на детето са над всичко.
Детето ли трябва да мисли за издръжката на родителите си или родителите са длъжни да мислят как ще издържат децата си.
Няма значение че детето е на 18.
Ясно е че ще се оправи някак но е гадно родителите му да си гледат кефа цял живот и да не дадат за детето една стотинка. То е свикнало да се оправя само затова ще се оправи винаги. Ще се оправя само цял живот.
Едва ли разчита на родителите да го гледат.
Даже не става въпрос за пари а за някакво възмездие.

На колкото и години да е човек пак ще му остане травма от изоставянето от родителите му. Ако ще и на 100 години да е. Дори не става въпрос за пари, парите нямат никакво значение..
Винаги ще чувства някаква празнина заради липсата на майка и баща.

Но все пак съдбата ще им го върне тъпкано. Така че парите ще им се сторят най-малкото наказание. Тези пари, които трябва да плащат.
Но ако бъдат да осъдени но то едва ли ще се случи някога.

Аз израстнах без майка така че разбирам отлично автора.. Баба и дядо ме отгледаха.
Ако имах възможност мислите ли че не бих осъдила майка ми.
Но не заради нея баба и дядо не можеха да получават детски.
Доколкото знам била съм много малка но знам, че баба и дядо трябваха да заведат някакво дело.
Но дядо и баба ме отгледаха с мизерните си пенсии..
Е честно ли е кажете

Хайде да оставиш едно дете човек ще си каже, че може би майката е имала причини, всеки греши но цели пет като в случая на автора цели пет деца.
Та то това е направо престъпление. Няма никакво оправдание.
Тези родители заслужават да се борят за оцеляването си. Да просят залък хляб защото ако не са били Бабата и дядото на автора можело е тези деца да не оцелеят.

Защо ги оправдавате не мога да разбера.

12.   Съгласна съм с номер 9.
Да те са биологични родители на тези деца.
Но понякога истинските родители не са биологичните а тези родители, които се грижат за детето през целия му живот.

13.   Съветвам те да приемеш, че нещата са такива каквито са. Мислите за и търсенето на отмъщение ще ти донесът само печал. Гледай да си изградиш свой живот и тази жена я забрави, това, че просто ви е родила, не я прави ваша майка.
Не всички родители обичат децата си, мойта майка също не ме обича, приех го и сега си имам мое семейство, такова, каквото исках да имам.
Успех ти желая в живота!

14.   Какво търсене на отмъщение бе. Много ясно, че няма да отмъсти на майка си.
Просто няма ли право да иска малко възмездие.
Много им е лесно на някои хора. Отгледани са от майка и баща, всичко им е било подсигурено.
Мислят си че не е нищо особено едно дете да е израстнало без родители.

Нали те са си имали родители. Много им е лесно да дадат такъв съвет. Забрави.
Аз пък ще дам съвет да се подкрепят петимата. Аз нямах братя или сестри.
Дано да срещнат добри половинки, които истински да ги обичат.

Много ясно че момчето ще се оправи само. Та то цял живот се е оправяло само
Но съдбата ще отмъсти на майка му и на баща му.

15.   Много им е лесно на някои? На кои точно "някои"? Как решихте, че само Вашият живот е бил тежък? И ако "някои" са израснали с баща и майка заедно, задължително са били щастливи?

Прочетете пак внимателно историята и вижте върху какво се фокусира човекът - какво не му е дадено в материален план. Не обич, не възпитание, не съвместни дейности, празници, близост - истинското семейство не му липсва, не тъгува за него. Жалко, че са 5 деца и родителите им са безотговорни, това и написах. Но можеше и планини от пари да изсипят по децата и пак да не им дадат никакво възпитание и пример. Имаме толкова примери пред себе си. А по-бедни родители могат да отгледат щастливи деца, ако наистина ги обичат.

Аз, например, хем съм живяла скромно и не съм си позволявала да си искам сама каквото и да било, хем с токсична майка израснах наранена, свита, с хиляди комплекси, които и досега ми пречат в живота. Разбрах какво е семейство много години по-късно. Проляла съм реки от сълзи. И пак не бих си позволила да се изкажа, че съм най-нещастния и онеправдан човек на света, защото би било безумно.

16.   Да, прочетох отново историята. Не пише, че авторът не е доволен от това, което не е получил в материален план.
Вникнах вече по -добре.
Та тази въобще не може да се нарече майка. Подиграла се е с чувствата на собствената си дъщеря. На собствената си плът и кръв.
Не мога да кажа нищо добро за такъв човек.
Момичето се е радвало, че майка му ще го вземе при себе си в чужбина а какво се оказа накрая, че онази само я е използвала за да получи детските.
Да й приседнат детските дано.
Жестоко е просто.

Да, лесно им е на тези, които са си имали майка и бащи щом дават такива съвети момчето да забрави да не мисли за отмъщение даже не бих го нарекла отмъщение а възмездие.
Да, трябва да има някакво възмездие за онова подобие на майка.
Нормално е да иска възмездие.
Да, точно така тези, които са страдали ще го разберат защо иска възмездие.
И няма да се чудят защо го иска това възмездие..
Ще са по-съпричастни към съдбата на автора.
Няма да го обвиняват, че иска материални неща.
Иска материални неща за да компенсира липсата на обич и закрила.
А и да иска нима няма това право. Нима едно дете няма право да получи материални неща. Нима няма родители, които отрупват децата си с играчки с придобивки. Деца от богати семейства.
Според мен момчето има право да съди майка си морално защото не са му задоволили жизнените нужди, неща, които всяко дете трябва да получи не милостиня дадена му неща, които родителите са длъжни да осигуряват на своите деца.
Ако момчето беше презадоволено материално да може да се каже, че се фокусира прекалено върху материалното но в случая не мисля, че се интересува прекалено от материалното.

Аз не мога да разбера защо повечето не критикуват поведението на бащата и майката. Особено отвратителния начин по който е постъпила с дъщеря си. Та то тази жена е отвратителна.

Да, момчето е в правото си да иска и материални неща.

Да номер 15 е живяла с лоша майка но все пак е имала майка.

Да, това казвам и аз. Автора ще компенсира липсата на обич когато създаде свое семейство и се грижи добре за него.
Но такива Забрави, не търси отмъщение, гледай си работата не ги разбирам.
Много е ясно, че ще се оправи момчето. Едва ли разчита на майка му да го гледа. То цял живот се е оправяло само та сега ли няма да се оправи.

Но нуждите на цели пет деца не са били задоволени. Основните нужди , основни жизнени потребности. Да, аз също мисля, че оцеляването е било важно.
Заради онази к-а.
Оставила си е децата. И на всичкото отгоре се е подиграла с най-малката си дъщеря. Никаква жал за нея.
Няма как да я съжаля.
С какво е трябвало да оцеляват тези деца.

Та то кой няма да се фокусира върху материалното.
Та това са права на всеки човек не каприз. Всеки родител е длъжен да задоволява основно жизнени потребности на детето си.

Освен това никъде не пише че автора иска нова кола, къща, че иска да води луксозен начин на живот.
Това за мен значи някой да е фокусиран върху материалното.
А не защото споменава, че не са задоволени основни жизнени нужди тоест да и това е важно какво са получили тези деца пари. Парите също са важни.
А онези незнам как да ги нарека подобие на хора не са пращали и пари.
Не само автора а и братята и сестрите му да имали нужда от пари.

Да изоставиш пет деца. И да не се интересуваш от нуждите им. Това какъв грях.

Не мога да разбера някои защо не критикуват родителите им а се фокусират върху това, че момчето се интересували от материални неща.

Защо оправдавате родителите му.