Споделена история от Здраве

Тежка депресия и натрапливи мисли
Здравейте, искам да споделя тук моята история.
На 20 години съм. Преди 7 месеца претърпях много силен стрес и изпаднах в страшна депресия. Преминах през невролог и 3ма психиатъра, които ми изписваха различни лекарства. Пиех ги като при последния психиатър, който бях, ми изписа Велаксин и Оланзапин. Нещата горе долу се стабилизираха временно. Но от няколко дена започнах да си мисля, че имам няква психичека болест на мозъка или пък, че ще се разболея от някаква болест и ще умра. Проблемът е че не мога да спра с тея гадни натрапливи мисли. Също преди няколко месеца имах пак натрапливи мисли свърани с Господ че ще ми навреди по някакъв начин, че ще ме накаже и ще умра. Нямам идея вече какво да правя, пак ли трябва да посетя психиатъра, на друг ли трябва да отида или какво.

Коментари

1.   Да, задължително трябва да отидеш на консултация. Съветът ми е да те лекува един лекар, за да може да следи състоянето ти. Успех, стискам ти палци!

2.   Диагнозата ти е "Хипохондрия". Страх те е от болести, защото твърде много обичал себе си, егоизмът и егоцентризмът ти са в повече, затова трепериш за кожичката си толкова много.
Изобщо не не интересува дали ще умра и никога не ме е интересувало. Животът му винаги е бил заплетен и труден, и като умра това ще е вид избавление, но аз вечно се раздавам за другите, за себе си най-накрая

3.   Продължи лечението и посети отново психиатъра за консултация, има доста медикаменти, които могат да ти помогнат, но трябва да се консултираш с лекар!

4.   С психиатри по-добре да не се занимаваш. Постепенно спирай лекарствата. Имаш нужда да си ЗАЕТ - колкото може повече. Ако щеш дърва режи, ако щеш бягай около стадиона или ходи да четеш книги в някой старчески дом. Важното да си зает с нещо, а не да стоиш и да премисляш едни и същи небивалици. На първо време започни с обиколки пеша по 5-10км. Ако те бива в бягането, бягай - ако не и ходенето е нещо.

5.   Видях, че си пуснал втори път темата и ще копирам кометара си и тук:

От човек с личен опит в тези неща.

Велаксин-а върши работа! - този, който ти го е изписал е бил читав психиатър, ако решиш пак да отидеш - върви при него.
Но, по принцип той трябва да се пие много по-дълго!
Да не си спрял лекарствата по своя инициатива?
Такива лекарства се спират само по схема, както и се почват!

Щом си имал мисли от рода, че Господ ще те накаже - значи трябва да изчистиш отношенията си с Него.
Да, Господ може да бъде и строг Съдия, но е на първо място Любов и любвеобвилен Баща. Така, че не се страхувай от Бога!

Но, за да изчистиш отноешенията си с Бога - върви и поговори в близкия православен храм с някой по-опитен свещеник.
Разкажи му всичко за себе си и той ще ти каже какво трябва да направиш!

Имай пред вид, че опитният православен свещеник е много по-добър и психолог, от всеки психолог и психотерапевт!