Споделена история от Здраве

Хубаво кисело мляко в София
Здравейте на всички!

Живея в София и много обичам кисело мляко. Преди години много от марките, които опитвах, включително и в големите магазини, имаха хубав, така да го нарека, истински вкус, подобен на киселите млека, които съм купувал директно от различни ферми, манастири около София (напр. в Кремиковския манастир продаваха преди, не знам дали още произвеждат). От известно време обаче забелязвам, че все по-често киселото мляко има ужасен вкус и консистенция, прилича на някакъв крем и на вкус е нещо подобно, сякаш са добавяни подсладители. Не разбирам нищо от хранително-вкусова промишленост и не знам на какво се дължи това, но определено го забелязвам и на моменти даже ми е неприятно да ям такова мляко. Бих го определил като "сладко-безвкусно".

Вие имате ли подобни наблюдения! Въпрос, най-вече към хората от София - откъде консумирате хубаво кисело мляко и какво бихте препоръчали!

Благодаря Ви, че отделихте време

Коментари

1.   В София има стотици видове кисело мляко. Има и фермер ски продукти, изложения. Взимай различни видове, все ще откриеш това, което Ти харесва. Дали е истинско???

2.   Значи сега ще ти кажа рецептата за хубаво кисело мляко! Отиваш на село, взимаш си една кравичка, купуваш й фуражи, водиш я на паша или намираш кой да я води, доиш и пиеш! Знам, че не е много модерно и едва ли ще ти се понрави, но другият вариант е да си седиш в "еко" "чиста" и модерна София и да си похапваш индустриалните продукти със сухо украинско ("БИО!!! ") млекце, носещо "здраве" и "благоденствие", обаче истинско такова само на производителите си.

3.   Няма как да е вкусно, при условие че кравите ги хранят с добавки и гмо храни. За да бъде млякото вкусно кравата трябва да е пасла истинска трева, от поляна с различни билки, в днешни дни такава крава... къде ти.

4.   Индивидуално е, вкус, хубаво мляко е на Ракево милк.

5.   Купуваш си уред за кисело мляко (има за по около 30 лв. ) и си правиш сам. Правенето се състои в (1) сипваш лъжичка кисело мляко, каквото ще да е; (2) сипваш прясно мляко; (3) натискаш копчето за включване на машината.

6.   Намери ако има някъде Елена, 2% със зелено фолио отгоре.

7.   Отиди на женския пазар и си вземи домашно кисело мляко, ако ти се яде.

Иначе по малките магазинчета също има добри попадения - Ралево, Здраве, Йоанна.

Взимай си с по-висока масленост - 3. 6, или ако има дори 4. 5% масленост най-много се доближава до истинското, защото по-малката масленост значи че млякото е разредено!

Ако имаш повечко пари може да си вземеш и цедено кисело мляко 10%, засища много повече и на мен лично ми е доста по-късно, но една кофичка 1 кг е между 6 и 10 лева

Т. Т.

8.   За мен пък повечето са с киселяшко-горчив вкус и рядка консистенция. Едно кисело мляко не може ли да се яде с вилица, значи не става.

9.   Натуралното кисело мляко от крава не може да се яде с лъжица. Купувайте си прясно мляко от частник и си квасете в къщи, не е голяма философия. Аз така правя, в къщи сме пристрастени като бебета към домашното мляко.

10.   Номер 9, Квасенето не е голяма философия. Аз лично съм си правила много пъти. Проблем е, че трудно се намира истинско прясно мляко. Не всеки може или иска да си го произведе сам.