Споделена история от Здраве

Ще бъда кума в края на 8мия месец
Здравейте,

Не знам дали тази история е подходяща точно за тази категория за което искам да ме извините. Преди 2 седмици едни наши приятели ни съобщиха, че ще се женят и искат аз и приятеля ми да сме им кумове. Всичко супер, но когато се провежда сватбата аз ще съм в края на 8мия месец. Ние реално се съгласихме на нова да сме кумове. Засега имам безпроблемна бременност (в средата на 4тия месец съм).
На много места четох, а и хора ми казват, че няма да понесе пътуването до там (сватбата е в друг град на другия край на страната) и самата емоция от нея.
Вие какво мислите?

Коментари

1.   Глупости.... ти си. бременна, не болна... нищо му няма на бебето, ще се справиш, проблема само е, че не трябва да пиеш алкохол, Виж, един лек блус със кума-може...

2.   Не че нещо ама съвсем не е удачно
Та ти вече може да си родила! Къде ще ходиш на другия край на страната с бебе на ръце?

3.   Бременността не е болест, пэтува ден ро-роно, на станете се в хотел за да си спокойна и да си починеш и спри да "драматизираш. Реолно нищо ти няма к м момента, но ти чоплеш и търсиш проблем, на момента каквото стане и това е.

4.   Пълни глупости, нищо няма да ти има.

5.   Точно 30 дни преди да родя пътувахме за Великден от София до Солун и до крайния ръкав на Халкидики, където е Света Гора с кола и обратно. И на корабчето се повозих.
Имах лека бременност, като изключим гаденето първите 2, 5 месеца и подуването на краката от края на 7-ия месец до раждането. За подуването на краката използвах стягащи чорапогащи, но краката ми, така или иначе се подуваха, където и да бях.
В седмия месец пътувахме с кола от София до Варна и обратно.
Нямах никакви проблеми с пътуването, дори исках още да пътувам и след тоеа, но мъжът ми се притесняваше.

6.   Mисля, че е неразумно и ще се натовариш много. Пожелавам ти да изкараш докрай успешна бременност, но може и да не си в състояние да бъдеш кума. Ако, недай боже, не можеш, това би поставило в голямо затруднение младоженците. И, не мисля, че отношенията ви ще се запазят, въпреки че би имала достатъчна причина. Пътуване и цял ден на крак със задължения, няма да са ти по силите.

7.   Доста си е рисковано. Сигурно това ти е първа бременност и не знаеш колко е труден този период в края на бременността. Постоянно ти се пишка, краката ти са подути, не можеш да дишаш нормално, защото плода притиска всички органи. Получават се бракстън х контакции. Да не говорим, че няма да се побереш в нито една рокля и няма да можеш да се наведеш да си обуеш обувките. А и може да тръгне да се ражда бебето всеки един момент трябва да сте готови, ако се случи. Дългото пътуване е забранено, защото от вибрациите от пътя може да започне раждане.

Това е мое мнение, имам 2 бременности. Последния месец е най-кошмарен. Не рискувайте.

8.   Първо, зависи от бременността, което ти най-добре си знаеш. И второ, от сватбата. Ако е шумна? !?

9.   Глупости! Бременна в деня на термина бях на 50 км от болницата ми за риба. Един месец след раждане бях кума. И при това изкарах до края на сватбата. В шестия месец се пързалях с шейна. Не се спирах за секунда. Колкото повече един човек мисли лошото, толкова по-лесно идва. И за момент не съм мислила, че може да стане нещо с детето

10.   Аз бях кума в деветия месец, мисля че няма да има проблем

11.   Моя братовчедка беше кума в 6 или 7 месец. Това беше1987 година и тогава много пиратки пускаха на сватбата. Късно вечерта братовчедка ми роди преждевременно.
По онова време много момичета се омъжваха след завършване на училище, а някои забременяваха още преди да завършат и лятото правеха сватба. Така една забременява по време на учебната година, лятото правят сватба и на другия ден роди.
Има и по-фрапиращ случай. Булката е в 9 месец и правят сватба. Отиват да вземат булката, а тя родила преди час.