Споделена история от Здраве

Билки за лимфна система
Здравейте.
Интересувам се за билки и лекарства за лимфната система, които помагат, изчистват.
Имам подутина в десен крак в областта външно на стъпалото, от кокалчето на крака над стъпалото, също отоци в ръката горе над лакътя външно. И също хронични болки в дясно долу, в апендикса, който не е опериран, но прочетох че е свързан пак с лимфната система.
Благодаря предворително за съветите.

Коментари

1.   Vertera gel

2.   За лимфата система е по-комплексно чистенето.
Все повтарям тук, че е задължително първо да е изчистен черният дроб.
Никой нищо няма да си излекува без да е изчистил черният дроб.
Временно облекчение докато пак се натрупа, защото не функционира чистачката на тялото.
Там е най-големият проблем!
Чиста и добре "проходима" лимфна система е чист черен дроб, бъбреци...
Подавам ти два чая с натурални билки с активни медицински свойства.
1. Чай от Екинацея- натурален, по-лек антибиотик. Служи и за укрепване на имунната система, настинки и други, както и за лимфата система.
2. Чай от джинджифил, куркума и лимон, като куркумата предварително се разтваря в няколко капки мазнина--кокосово масло или зехтин.
Проучи добре двете препоръки, количества и евентуални странични действия за теб- ако приемаш някакви лекарства, кръвно т. н!
Задължителен е обаче и масаж за дренаж- можеш да го правиш сам, у дома си, с ръце или четка от естествен косъм.
НИКОГА (!!! ) НИКОГА масаж на лимфни възели около главата--шията!!!
От подмишниците с лек и бърз, нежен натиск отвеждаш в посока сърцето. Същото от слабините нагоре.
От краката нагоре, винаги в посока сърцето.
Много е полезно скачане на батут- има малки за домашни условия.
Ако има и къде да ходиш да плуваш и под вода същите масажи.

В твоят случай обаче, препоръчвам задължително да посетиш лекар!
Тези отоци не са за подценяване, а така съвети по Интернет НЕ за превенция на запушване на лимфна система, а вече сериозни последствия има при теб... Не е добра идея.
Нито знаем дали имаш някакво заболяване като диабет например, каква ти е диетата и дали не е това проблема, застоял живот... Или нещо по-сериозно.

3.   Лимфите са периферия на имунната система. Правилно е упоменат черният дроб.

Много подробен и полезен коментар. Лека корекция: от изброените помощник лечебни средства не си приготвяме чай, а отвари, настойки, тинктури и еликсири, според типа обработка и използваните части на билките. Запарването / инфузията ни дава целебна отвара.

Чай е напитката приготвяна само от чаени листа и са само шест вида в света: бял, жълт, зелен, оолонг, черен и пу ер. За Вашия случай като добра профилактика, бихте могли да се доверите на белия и зелен чай. Антисептични, противомикробни и имуностимулиращи, наличие на катехини - антиоксиданти. Подходящи за ежедневна консумация. Може да си набавите както чист, така и овкусен - да Ви е по-приятно за пиене. Най-добре насипно, като качество.

4.   Веднага иди на лекар!
Ехография на гърди, ако си жена.