Споделена история от Здраве

Има ли наистина лековити води
Преди малко ми попадна един епизод на "Ничия земя", където зограф твърди, че водата от извора в параклиса му "Св. Георги" в Търново била лековита. Лекувала е рак, диабет, бъбреци, безплодие, очни болести и какво ли не.

Въпросът ми е някой може ли от първо лице да потвърди дали има наистина такива чудодейни извори. Нека ако има хора, пробвали да кажат дали е подействала или не и ако е подействала къде се намира извора.

Коментари

1.   Да, има!

Примерно водата при манастира Света Марина край село Каран Върбовка - Русенска област, помага против очни заболявания!

Светената вода, която се освещава в православните храмове на Богоявление, също е лековита и помага!

Но виж сега, за да се излекува даден конкретен човек - трябва да има Божия воля това да стане!

Ако няма Божия воля - каквото и да пие, и да прави - нищо няма да помогне!

Давам ти пример: когато в София беше дошла чудотворната икона Пресвета Богородица (Йерусалимска) - хората чакаха на опашки по 10-12 часа, за да се поклонят. И й се поклониха хиляди болни хора, а се установиха само 2-3 случая на изцерения!

Така, че няма как всички да се изцерят от дадено нещо, ако няма Божия воля за това!

2.   Да ти нарисуваме и карта (или направо линк към Гугъл Мапс), а?
Водата си е вода, и варира само по химичен състав (в някакви приемливи граници). Няма как да е "чудотворна". Щом човека смята, че водата от манастира му е такава, негова си работа. По-логичното обяснение е, че "вярата" е нещото, което дава някакъв стимул на хората, които са го закъсали и не са получили адекватно лечение. Щом са намерили за какво да живеят, значи е по-вероятно да са си подобрили здравословното състояние чрез самодисциплина и създаване на по-здравословна рутина. Вода няма как да излекува диабет и което и да е друго автоимунно заболяване (за слепи прогледнали и сакати проходили не се наемам да коментирам). И дори, за 0, 0001% шанс да има някаква такава вода - никой няма да ти я каже от къде е - нали набързо ще изчезнат и човека и водата (най-вероятно в този ред).

3.   2, какво е това първо изречение, овалдей си малко злобата.

4.   Ясно. Ако вярваме, ако божията воля е такава, ако... От първо лице никой не съм чул. Всеки е чувал нещо си, ама никой не казва от първо лице.

5.   Подкрепям номер 1

Авторе, как искаш да чуеш за изцеление от първо лице, когато дори хора, които са се излекували от даден здравословен проблем - не могат да са сигурни, че това е станало точно от водата!

Защото те примерно опитват няколко неща, молят се и на Бога, на Пресвета Богородица, на Светиите и в крайна сметка - няма как да знаят кое точно от всички неща е оказало най-силно влияние.

Единственото 100% условие - е това, за което ти пише номер 1 - да има Божия воля за това изцерение!

Така, че ако ти самия имаш здравословен проблем: първо се моли усилно на Бога, след това върви и в православния храм - говори със свещеника, изповядай се, причасти се, направи си Маслосвет!

А вече Бог ще прецени дали и чрез какво точно да ти дари изцерение!

6.   Има лековита вода на много места аз знам поне 14 места. Не е чудо а вид минерализация. Нямам желание да давам координати.
От както един познат даде координати на един извор в ФБ, пробваха водата видяха че помага, вече не можем да си налеем, почти денонощни опашки от хора които със злоба пазят реда си и идват с 30-40 туби от по 10 литра и дори се подиграват ако идеш с 10-15 бутилки по 2-3 литра "няма да те чакаме да се натуткаш с тези малки шишета" и т. н.
Аз пия и готвя само с вода от извор и редовно сменям, две седмици пия от единия две седмици от друг след това трети

7.   2, питах просто за град, злобни човече, не да ми рисуваш карта.

8.   До 7 близо до всеки един български град има извори!!! Да благодарим на българската природа няма град около който няма извори. Само 230 находища са прихванати от хотели за спа почивки, 15 находища се ползват за бутилиране, изворите с доказани характеристики са над 500 броя, а тези които не са описани в държавните документи и се ползват само от местните хора са хиляди.

9.   8, прочети пак какво питам.

10.   От 8 Е добре ще помогна, купувай си и пии по 2 литра вода на ден, Девин от сондаж №5, на бутилките пише номер на сондажа. №5 е най алкална, няма да бъдеш толкова кисел човек и в буквалния и в преносния смисъл, ще подобриш здравето си чувствително само за 2 седмици. Обикновенно хората в днешни дни заради избора на храни (месо), които оставят кииселинни остатъци в организма, заради ниската двигателна активност и стреса, натрупваме киселинен дисбаланс. Имаме проблем с гъбични заболявания вътре в нас, а гъбичките за да живеят имат нужда от кисела среда, ако пиеш алкална вода ще неутрализираш киселинността и съответно ще почувстваш подобрение в цялото тяло.
В София възрастен професор кардиохирург съветва пациентите му да пият вода на Девин сондаж №5.

11.   Номер 6, за коя област в България става въпрос за това с денонощните опашки? Няма да се занимавам да проучвам кое е мястото и къде точно се намира, обаче ми стана интересно що за минерални извори и що за хора със свободно време 24 / 7 имаме тук в България. Ако не живееш в Западна България, няма какво да те притеснява да ми споделиш поне за едно от тези 14 места.

12.   10, кисел съм с правещи се на интересни.

13.   10, това, което си написал, може би е така, но темата е за съвсем друго нещо. Ако нямаш какво да кажеш по темата или изобщо не си разбрал какво се пита, поне не разводнявай темата.

14.   11 Смисъл да ти кажа област за място което не можеш да намериш няма.
Но ето един бонус и за теб, водата която извира в манастира на село Кабиле, област Ямбол, вероятно има писано много за нея в интернет, моя позната свали очилата на 58г възрат с помощта на тази вода, а носеше очила от над 30 години. От същата вода хора си оправят проблеми в опорнодвигателния апарат, ледена е водата, но зад чешмата има направена баня болните да влизат, да се събличат и да се поливат, поливането помага на хора сковани от инсулт, главоболие и мн други. Надявам се разбираш че щом има направено помещение тип баня от преди десетилетия, за да се поливаш с ледено студена вода, следователно хората от опит са разбрали, колко е лековита. И на всичко отгоре е безплатно, добре е обаче да оставяш нещо на монахините в манастира, има касичка. Този уикенд ще ходя, да си налея, малко ми е далеч, но си заслужава, пък и една екскурзия.