Споделена история от Здраве

Побеляване на косата - спиране на процеса
За 1г. ми побеля много косата. Има ли нещо, което да спре този процес?

Коментари

1.   Йогийска практика-моята започна да почернява след като започнах йогата. Решаващи са чистата храна, чистата кръв и особено стойката на глава-при нея скалпа се подхранва с чиста кръв, богата на полезни вещества. Особено полезни са покълналите семена.

2.   Да, ензимът каталаза. Продава се във формата на капсули или таблетки. Аз живея в чужбина и тук продават, трябва и в Бг да има. Това е ензим който тялото произвежда но с годините производствения процес се променя и във фоликулите на косата (т. е. корените) се натрупва въглероден пероксид в следствие на постоянния процес на окисляване който протича в организма. Въглеродния пероксид, който познаваме като кислородна вода, блокира формирането на меланин (пигмент) в косъма и той расте обезцветен.
Ензимът каталаза разгражда въглеродния пероксид. Предотвратява появата на нови бели косми, но няма как да върне цвета на тези които от много време са бели. Меланоцитите (клетките които произвеждат меланин) умират след определен период на липса на активност.

3.   Ами, нали вече ти е побеляла, какво да се спира?

4.   Моята почерня като я боядисах!? И Господ не може да ти помогне! "Остаряваме бавно, неусетно почти"-слушай си тази песничка за успокоение! В живота няма връщане назад.

5.   Такова бързо побеляване е странно. Провери се за недостатъчност на Б12 и мед.

6.   Че ако си мъж даже е готино с прошарена коса.

7.   6, Да, внушава опит и мъдрост.
Имаше една приказка: "Мъжът трябва да има сребро в косите, злато в джобовете и желязо в гащите! "

8.   Пий чай от коприва всеки ден, в продължение на месец.

9.   На 39 съм, косата ми е вероятно вече на 90% побеляла. Бях на 33, когато се случи, поради стрес и проблеми вкъщи. Пробвала съм какво ли не - никаква полза няма, само съм дала куп пари за безполезни продукти. Не мисля, че процесът е обратим