Да и го отстъпя ли?
Ето я моята история. На 19 години съм и обичам едно момче от много години, няма да изпадам в подробности точно колко, но повече от 5 г. Не смея да призная за чувствата ми към него, защото не знам как ще реагира, за това си пасувам и го обичам от разстояние. На скоро разбрах, че една моя позната му е хвърлила око и май ще има вземане-даване с него. Не знам какво да правя за да не го загубя. Ако му призная какво изпитвам към него може да загубя дори едно негово "Здравей".. Просто много е сложно.. хем искам да бъда с него, хем знам, че той няма да иска да е с мен... много сложна ситуация. Хората са казали : "Не задавай въпрос на който знаеш отговора и не можеш да го понесеш.. " Може би именно тази мисъл ме разколебава абсолютно винаги. Обичам го, ще го обичам дори и да е с друга.... болно ще ми е, но избор нямам. Дайте ми съвет какво да правя. Благодаря, предварително.

Влюбената 19

Коментари

1.   Може пък да иска да е с теб. Как можеш да си сигурна ако не опиташ? Просто му кажи. Нямаш какво да губиш. Ако не говориш с него винаги ще се питаш "ами ако...? "

2.   Кажи му! Ако съдбата не е решила да сте заедно, значи ти е избрала по-добър. Стига си траела, да няма цял живот да мислиш, кво ще да стане ако му кажеш или да страдаш цял живот по него! ;ххх

3.   Добре, ти как разбра, че не те иска, ти направи ли нещо по въпроса, че да се сближиш с него? Разкажи повече.

4.   Ти защо се мъчиш 5 години за 1 човек. Независимо как ще реагира ще си доволна ако му кажеш.

5.   От авторката до №3: Ами не съм на 100% сигурна, но просто така предполагам, защото по много начини съм му показвала или загатвала за чувствата ми и т. н. щом неговите приятели знаят той няма да знае ли? Знае просто нещо го спира, но не знам какво..

6.   Гадна е ситуацията, в която избираш между приятел и човек, когото обичаш, но съм сигурен, че чувството да виждаш любимия с друга е едно от най-неприятните чувства изобщо. Има риск да си прецакаш приятелството, но мисля, че си струва, ако разбира се чувствата ти към него са реални и силни.
S. A. D.

7.   Има много други момчета и мъже недей само с този който даже не ти обръща внимание така се затормозяваш това е несподелена любов щом казваш че знае за чувствата ти а нищо не прави по въпроса просто се откажи няма смисъл.

8.   Завиждам ти аз никога не съм обичала някое момче.

9.   За известно време се завъртай покрай него и познатата. Покажи се, знаеш как. Не му се натискай изобщо, нищо не му казвай. Нека той сам си направи избора. Ако избере нея, пожелай му всичко най-хубаво и си намери друг веднага.

10.   Защо не си признала чувствата си? Представи си, че и той е изпитвал същото към теб, докато ти си ги криела от него. И от къде знаеш, че той няма да те иска? Ако си сигурна, че той не изпитва нищо повече към теб освен симпатия или тотално безразличие - няма смисъл да задълбаваш и да пречиш на отношенията му с други жени.