Споделена история от Здраве

Болки при ходене
Здравейте, имам един проблем който всек път се появява, когато ходя на дълги разтояния. Когато ходя на дълги разтояния кожата ми се възпалява от вътрешната страна на краката ми близо около тестисите се зачервява и почва да ме боли много. Обикновено става при жегите, кожата ми се поти и възпалява. Не знам на какво се дължи, но много силно почва да ме боли на моменти и не мога да ходя от болки отвратително е. Ако не ходя прекалено много не ме боли, но като ходя на много дълги разстояния и почва да се възпалява. Не знам на какво се дължи, но предполагам, че е защото не си сменам белъото често и от търкането в кожата и се възпалява. Ако някой е имал този проблем и знае причината
ще съм благодарен за съвет.

Коментари

1.   Ползвай пудра, може би си напълнял и се получава триене)))

2.   това е гъбичка като тази на краката, при влага се развъжда (изпотяването) а я хващаш от мръсното бельо!

3.   Пробвай тези два крема - Тридерм и Елоком - на малка зона от едната страна и сравни дали има ефект след 2 дни. Не е хубаво да се самолекуваш по принцип, но дерматолозите масово изписват тези. Вземи за пример тридерма, който съдържа антибактериално, противогъбично и противовъзпалително средство. Само не ги ползвай повече от 2 седмици.

4.   Зависи колко са ти дебели краката и дали се търкат докато ходиш. Пробвай да смениш вида гащи, които носиш - ако ходиш със слипове, пробвай с боксери или обратно. Освен това се къпи по-често - всеки път като се усетиш, че си се изпотил и имаш възможност да си вземеш душ, го прави.
Освен това, си пери по-често панталоните - примерно всеки ден. Аз имам 5 чифта дънки и всеки ден ходя с различни след това ги пера.

5.   Купи си Sudocremе от аптеката. Използва се за подсичане на бебета и превантивно при бебета и малки деца, носещи памперси. Не е мазен.
Невроятен е! Благодарение на него детето ми никога повече не се е подсичало, докато беше малко.

6.   До 2,
Не е нужно да драматизираш с гъбички и т. н.... Има хора, които съм и аз при топло време и доста ходене се "обривам".. Има един крем "Здраве", син 4-5 лева... мажеш се 1-2 пъти и си готов.

7.   Аз преди време имах същия проблем. Бях леко напълнял - около 80 кг. Сега съм 70 и нямам никакво възпаление и триене при вървене на дълги разстояния. Това се е получавало от триене между краката когато бях по-пълен.

8.   Как може да не си сменяш бельото? Не си ли взимаш душ всеки ден? Около теб сигурно не може да се диша! Лятото трябва дори по два пъти на ден да се сменя, ако нямаш време за душ и сутрин и вечер. А след физическа активност ВИНАГИ без значение на сезона. И някой ден ще поискаш да си с жена. Втриса ме чак от мисълта да попадна на такъв човек.