Споделена история от Здраве

Оредяване на коса
Здравейте, на 24г съм мъж. Винаги съм имал прилично гъста каса, обаче днес ходих да се подстригвам и фризьорът ми каза че е започнала да оредява и има петна. Баща ми и майка ми са с гъсти коси, дядовците ми също имаха здрави коси до последно, за това изключвам наследствен косопад. Свикнал съм от малък да я мия всеки ден, дали това може вече да е проблем? Също бих искал да споделите някакви добавки, шампоани и тн.

Коментари

1.   Може да ползваш вода от розмарин. На една чаша вода слагаш два стръка розмарин, може да си направиш повече, за да ти стигне повече време. Оставяш водата да заври, слагаш розмарина и оставяш така докато водата не се оцвети, поне 20 минути е добре да седи. Пръскаш си скалпа сутрин и вечер, съхранява се в хладилник, не я оставяй за повече от месец. Може да ползваш и рициново масло, масажираш си го в скалпа и завиваш с топла мокра кърпа за около 2 часа, после отмиваш, съветвам те два пъти, защото рициновото масло е доста мазно. Прави си масажи на скалпа също така. Вземи си шампоан подходящ за ежедневна употреба.

2.   Не е от миенето. Ако я миеш редовно, най-много да си изсушиш кожата на скалпа. Генетично ти е заложено. Няма значение, че родата е с гъста коса, твоя ген е по-различен. Спокойно, е къде е Турция, за 5 бона ще ти присадят коса.

3.   Всеки ден не е добре да се мие косата! Прочети по въпроса!

Косата трябва да се мие един път седмично! (максимум два)

Но и да оплешивееш, това не е голям проблем, защото важна е не косата, а това какво има под нея? (Тоест умът и разумът ти! )

4.   До 2 - И как за 24 години не я изсуши, ама баш днес я изсуши? И как е с "по-различен" ген от роднните си? И как така "е къде е Турция" - Как ще ти присадят коса, ако цялата окапе или кожата ти е тотал щета?

5.   Ако си подложен или бил подлаган на силен стрес, мисля, че вече ти отговорих. Някои са късметлии и имат само побеляване на космите, но някои не са и започват да оплешивяват.

6.   Ами и аз на 22-23 някъде започна да ми окапва косата и до 26-27 вече си бях плешив. Никой от фамилията не е плешив и затова не мисля, че е наследствено. Какво ли не пробвах, нищо не помогна. Сега на 40 гледам, че половината съм и побелял. Дано при теб не стане така.