Споделена история от Семейство

Името на бебето
Очакваме момченце. Аз съм се спряла на два варианта: Милен и Максим. Бащата каза да го кръстя както аз реша, защото все пак аз ще го раждам. На вас кое име повече ви допада?

Коментари

1.   Максим повече ми харесва. И мен таткото ме е оставил аз да реша. :)

2.   Милен. Ако искаш с буквата М- Момчил също става.

3.   Защо с М? Матео, също.

4.   На мен лично Максим ми харесва повече! Но ми е интересно как искате да се казва МАксим или МаксИм?

5.   Милен.

6.   Марио-Марте/Марс- Арес

7.   Максим

8.   Според мен е важно да ими и разновидности за галено име. И на двете се сещам само за 2 варианта-Милене, Миленчо, Максиме, Макси. На мен не ми звучат добре, но ти си решаваш.

9.   Бащата не е прав! (ако сте семейство, а само не съжители и съквартиранти)

Ако бащата на детето е съпругът ти - той е длъжен като глава на семейството да избере името(естествено и с твое одобрение! )

Най-важното е детето да носи име на светец!

От двете, които си написала - на това условие отговаря името Максим. Именния светец е Свети Максим Изповедник - празнува се на 21 януари.

Името Милен е благозвучно, но за съжаление няма точен имен ден. Имам близък силно вярващ православен християнин, който се казва така, и съжалява че няма точен имен ден!

И недей слуша разни светски източници, според които всяко име има име ден - НЕ Е ТАКА! Милен, Диана, Станислав и подобни имена - НЯМАТ ТОЧЕН ИМЕН ДЕН! Да, могат да празнуват в неделята на всички светии(тя е подвижна, обикновено е към средата на юни) - но това не е същото както да имаш конкретен именен светец, и небесен закрилник и застъпник!

Така, че според мен - еднозначно МАКСИМ!

10.   Номер 9 престани да се представяш винаги за най-знаещ по всички въпроси. Кажи ни какво е твоето име и бъди искрен и недей премълчава. Сигурен съм, че не е божествено. Най-после кажи си точната възраст така, че всички да знаят кой си и какъв си. Чакаме.

12.   Трябва ли да е с М? С М ми харесва Марио, от твоите Максим може би. Иначе най-любимо ми е Виктор.

13.   И на мен повече Максим ми харесва.

14.   Максим е руско име. Милен естествено.

18.   Милен ми харесва повече

19.   Не, ще го повторя още един път!

"но за съжаление няма точен имен ден. " - УАУ! Как ще преживеем, тази ДРАМА!!

20.   До номер 9 - Милен празнува на Св. Архангел Михаил

21.   Което ти харесва на теб, това е решението, детето е твое.

22.   Опитай се да го кръстиш с по-оригинално име. А не Иван, където навсякъде ще има поне 5-6 човека с това име. Може да го кръстиш Младен, Михаил, Мариян, а защо не и чуждестранно? :) Прочети и името каква съдба носи, и си реши. Но Максим не ми харесва..

24.   Номер 20: Името Милен няма точен имен ден!

Недей гледа тези светски сайтове, в които го пишат, че има!

Погледни църковния именник - и ще видиш, че го НЯМА!

Няма, защото за да има имен ден трябва да е налице един от следните три варианта:

1. Името да е същото
2. Имената да имат лека разлика, но да имат общ корен, пример: КИРил - и: КИРо, КИРчо
3. При имена, които идва от друг език - да означават същото, но на български, пример: Теодор - Божидар (Тео дор означава Божи дар на гръцки) Петър - Камен (Петър означава камък, скала, канара)

В останалите случаи НЯМАМЕ ИМЕН ДЕН! Другото е измислица на светските сайтове!

Милен няма имен ден на Свети Архангел Михаил, защото коренът на думите НЕ Е ЕДНАКЪВ! НЕ СЪВПАДА!

25.   24, името Милен има имен ден и той е Архангел Михаил. 8 ноември.

26.   Така е. Името Милен има имен ден на 8 ноември. Проверих.

27.   До 25 и 26

Името Милен - няма точен имен ден!

Прочетете внимателно коментар 24 - там е обяснено защо няма!

Това, че в разни светски сайтове пише, че има е ЛЪЖА и НЕ Е ВЯРНО!

28.   Хора моля Ви, темата не е за да спорите дали Милен има имен ден или не.