Споделена история от Здраве

Нямам цикъл от януари досега. Нямам идея защо
Ходих на лекар, матката ми е с нормални размери, нямам кисти. В събота ще ходя да давам кръв за изследване на прогестерона и щитовидната. Не съм бременна, не пия, не пуша, но в живота ми има много стрес, ядове, недоспиване. Сигурно затова е станало така. Ако някоя е имала подобен проблем, ще се радвам да сподели. И, не, няма да си поставям сама диагнози, просто за статистиката.

Коментари

1.   Може да е липса на хранителни вещества. Намали стреса задължително.

2.   Здравейй и аз имах подобен проблем не ми идваше закасняваше ми и т. н също като теб имах притеснения, бях в такъв период ако всичко е наред след докторите най - вероятно е от стрес и, че се притесняваш, че не ти идва. Така, че се опитай да не го мислиш много е ще ти дойте особено ако си тийнейджърка е нормално цикъла ти понякога да закъснява и така нататък това в никакъв случай не означана, че е нещо лошо споко :))))

3.   Не пишеш на каква възраст си, но макар и рядко се случва някои жени да влязат в климактериума на 40-42 години, въпреки че обикновено се случва след 50-годишна възраст.
За съжаление имам и съседка, която влезе в климактериума едва на 35-години.

4.   Пускала ли си АМХ, ФСХ, ЛХ? Антрални фоликули имаш ли броени? Като няма цикъл с месеци имам подозрения какво е.

5.   Години?

6.   Стрес

7.   Много неща оказват влияние.
Силен стрес, лекарства също ако се приемат дълго време и зависи какви. Всичко влияе.
Мен ме прескочи 3-4 месеца, заради силен стрес и лекарства.
Бях и на ултразвук, всичко беше добре.

8.   Веган/вегетарианка ли си?
Имам доста познати момичета веганки и ветерианки около моите години, и всичките ги удари в цикъла в някой период от веганството/вегетарианството им.
Ако е такъв случаят - съжалявам, но женското тяло няма как да съществува и работи пълноценно без животинска храна или с изключване на някои от тях.
Ж25

9.   Най-вероятно е от стрес. Ако си много слаба или си отслабнала драстично през последните месеци също може да е причината да са ти се объркали хормоните. Женското тяло има нужда от определен процент мазнина за да има нормален цикъл.

10.   Вегетарианка съм от над 10 години. Цикълът винаги ми е бил редовен. Това няма никакво значение. Проблем са диетите и недохранването, особено при слаби жени, това може да окаже влияние.

11.   Номер 1, точен коментар.

12.   Номер 9, уместен коментар.

13.   От стрес е най - вероятно, ще ти дойде цикъла, не се притеснявай.

14.   Проверете за висок пролактин, който може да е следствие от аденом на хипофизата.

15.   Див ямс (диоскорея) 6 дни и ще ти дойде.

16.   Ако си се ваксинирала против Ковидчо със спасителните течности, които диво ги рекламираха, значи е от тях.

Иначе друга възможност е от вегетарианството, както каза номер 8 или пиене на опасни лекарства.

17.   И аз и една приятелка имахме такъв проблем в тийнеджърските си години. При мен се оказа киста, а при нея се оказа, че е от стрес и разко отслабване. Освен това ако споргуваш много активно също става, спортистките преди състезания често нямат цикъл (това го знам от една братовчедка, която беше в отбора по плуване), две приятелки пък бяха в отбора по художествена гимнастика и там от безумните диети и страха да не напълнеята също им се случвало. Добрата новина е, че няма нищо страшно и после нещата се оправят. Всички тези момичета вече са майки. Така, че ако си много стресирана, спортуваш твърде много или рязко си отслабнала е напълно възможно цикълът ти да спре. Все пак те съветвам да се консултираш с лекар и да ти видят хормоните, но мисля, че няма от какво да се притесняваш.