Приятелят ми ме срива психически
Здравейте, заедно сме от година и 2 месеца и мисля, че през това време аз станах коренно различен човек. В началото на връзката бях толкова щастлива, а сега нямам сили дори да се усмихна. Разликата в годините ни е 6 (той е на 26, а аз на 20). Започнахме да живеем заедно на 6тия месец, като аз се нанесох в неговата квартира. Първоначално всичко беше толкова прекрасно, готвихме си, излизахме, разбирахме се, говорихме си, смеехме се поястоянно, докато не разбрах що за човек е всъщност…Още като се занимавах с него една обща позната ме беше предупредила да не се хващам с него, защото е бил голям женкар и все още е бил влюбен в бившата си. Разбира се аз не обърнах внимание на това и след като се нанесох у тях разбрах, че това, което ми беше казала тя е вярно. В лаптопа му намерих 3 папки със снимки и клипове на бившата му, пишеше си тайно с нея, искаше снимки от други момичета, цялата му галерия беше пълна със скрийншотове на профили на момичета, когато беше отишъл на море започна да се забива с едно момиче и когато разбрах за това приятелите му го прикриваха, а накрая това момиче ме блокира отвсякъде. С 300 зора съм го кара да маха и блокира момичета, при положение, че ми е казал, че би направил всичко за мен. Пред другите винаги ме е изкарвал че съм луда, че съм болно ревнива, че винаги правя проблеми, обаче нито един път не е разказвал за това какво ме е накарало и защо съм започнала да се държа по този начин. Казваше ми, че никога не ми е давал повод за ревност. Той не намира грешки в собственото си държание. Държи се ужасно с мен. Казва ми как да се обличам, не мога да нося прекалено къси неща, нито пък с разголено деколте, а в същото време той харесва снимки на полу голи момичета в социланите мрежи. Винаги обижда приятелите ми. Постоянно ми казва, че аз не съм го ценяла и не съм го уважавала, докато аз давам всичко от себе си, за да му се харесам. Чистя му, готвя му, пера му дрехите, а той нищо от това не оценява. Всеки път, когато ми каже, че иска нещо му го купувам, за да го зарадвам. Постоянно му правя подаръци, а той не веднъж не се е сетил за мен. Инересувам се от него, запомням и най-малките неща свързани с него, питам го всеки път как е минала работата, а той никога не се интересува от мен. Когато се опитвам да говоря с него, за да решим някакъв проблем, той всеки път го заобикаля и казва, че не иска да говори за това. Преди няколко дена го питах дали иска да сме заедно, а той просто каза, че е на автоматичен и ще се съгласи с всичко, което аз направя - дали ще си събера багажа и ще си тръгна или да остана и да се примиря с това. Беше казал, че тази връзка няма да продължи дълго. Толкова много пъти съм заспивала разревана, а той просто ми е обръщал гръб и си е заспивал, нито веднъж не ме е прегърнал, за да ме успокои. Получавала съм панически атаки, а той ми е казвал да спра да се филмирам. А аз привързната глупачка седя и се унижавам, докато той ме върти на малкия си пръст, знаейки, че бих направила всичко за него. Не искам да приключва тази връзка, защото не съм обичала човек толкова много. Искам да го оставя, за да съм щастлива, но просто не си представям живота без него.

Коментари

2.   Това не е любов, а Стокхолмски синдром. Това не е читав мъж, а нарцистичен коцкар. Събираш си багажа и така. На бас, че тоя не блести нито на външен вид, ни с креватни умения, ни с мангизи, ни с образование. От тези, които обожават да се изкарват добряци.
Живяла си и преди него и след него ще живееш. Просто те е страх, че друг няма да те иска. Ще те искат и то доста по-качествени. А този да пътува.

3.   "Казва ми как да се обличам, не мога да нося прекалено къси неща, нито пък с разголено деколте"

То па оставаше и да можеш! И с друг мъж да си ще се съобразяваш с неговите изисквания. Никой не иска сериозната му приятелка да бъде възприемана от останалите мъже навън като лека жена и да им дава сигнали да "действат", да я спират, да я заговарят и да ѝ подсвиркват на улицата.

Иначе, така както си описала нещата не сте един за друг и по-добре е да се разделите.

4.   Обикновено изневеряващите изкарват болно ревниви и луди половинката си, защото така им изнася. По описанието ти приятелят ти е пълен боклук, а ти да го караш да блокира, да се унижаваш така, вместо да си тръгнеш и да си с някой, който те уважава като жена, вдъхновява те е просто обидно. Някои неща се дължат и на твоята младост, след 6 години ти надали би търпяла подобни "играчи" и абсолютни комплексари в живота си.

5.   Изобщо не го обичаш. Вкопчила си се. Това не е любов. Не те срива той, ти сама си го причиняваш, седейки с него. Опитваш да го манипулираш, угаждайки му и унижавайки се, но насила не става. Той не те харесва. Приеми го и си тръгни. Останеш ли- още повече от същото. Той няма да се промени. Колкото повече стоиш с този, толкова по- зле за теб и за бъдеща нормална връзка. Е, сега разбираш ли, че за да обичаш някой друг първо трябва да обичаш себе си? Струва ли си да си жертваш най- хубавите години за човек, който не те иска?

6.   Големият въпрос е какво правиш с този боклук? Чакаш наистина да те побърка? Или си мазохист? Нормална жена ще си събере багажа при първата червена лампа. А този е голям червен фар. Отивай на психолог щом си толкова зависима. Проблемът не е той, проблемът си ти. Не е луд този, който яде баницата, а който я дава.

7.   Бах маа му - тоя сигурно те задоволява сексуално много добре щом ти си толкова силно привързана към него - нали ме разбираш, сигурно много добре те предразполага и организмът ти отделя големи количества окситоцин, който те привързва към подобен индивид...

Няма да те съжалявам - щом го търпиш, явно привързаността ти към него е по-голяма от достойнството, което имаш. Оня явно е играч - знае на какво се палят жените и ги зомбира. Сигурно прави секс всеки ден - с теб, с други... Мда, има подобни мъже. Чувал съм истории как при подходящи условия дори с майка ти и сестра ти/сестрите ти (стига да имаш такива) могат да ги "преброят" и "отчетат". А ти си го обичай, прави му подаръци. Не е луд този, който яде баницата, луд е този, който му я дава. :)

8.   Това твоето е обсебеност, не любов. И не е любов, защото той не те кара да се чувстваш добре, предимно се чувстваш наранена от отношението му, а любовта не те кара да се чувстваш зле. Научи се да разграничаваш истинската любов от токсичните отношения. Вие сте в една изтормозваща симбиоза, в която ти доброволно си се поставила в ролята на жертва. Само от теб зависи дали ще намериш сили да сложиш край на това. Защото трябва да асимилираш, че той няма да се промени, такива чудеса не стават. Човек има вероятност да промени нещо в себе си, само ако той самият вътрешно е намерил желание за това, но никога под чуждо желание. Много хора попадат в този капан, мислейки си че точно те ще са тези, които ще променат някого, и убиват години от живота си в нещастни връзки. Не намираш сили да вземеш тежкото, но единствено правилно за теб решение- да приключиш всякакъв контакт. По-добре ужасен край отколкото ужас без край.

9.   Плюй си на петите и се махай с 200. Такива хора не се променят, само ще ти разбие нервите и ще си изгубиш най-хубавите години заради някакъв боклук

10.   Само на 20 години а не можеш да си представиш живота без него. Да се смея ли да плача ли? Момиче толкова си млада и зелена, не бъди глупава с мъжете. Те наистина правят каквото си искат с една жена която е в краката им. С това твое поведение никога няма да го задържиш, а и не ти трябва. Такива типове като твоя никога не порастват
Вечните ергени са. Но живота е цветен, а той е пред теб. Приеми този човек за пример, за урок как не трябва да се държат мъжете в живота ти с теб занапред. Не се хаби. За някои хора и света да обърнеш не е достатъчно.. А заслужава ли си?
Ж 39

11.   Хем боли, хем сърби (сещаш се къде) е това твоето. Защото трябва да си или мазохистка или жена без никакво достойнство и самоуважение за да се превърнеш в слугиня и безплатна проститутка на мъж, на който не му пука за теб. След като толкова не обичаш и не уважаваш себе си, стой си при него и психясвай, докато те замени с друга глупачка. Каквото човек сам си направи, никой не може да му го причини.

12.   На бас, че Юни месец ставаш на 21 години и родом си от Стара Загора! Досетих се коя си. Заслужаваш си го това с подобието ти на приятел. Едно време когато се държах мило с теб, ти само ме нападаше и упрекваше. Правеше се на недостъпна и голямата работа. Ето ти сега; всичко се връща в този живот!

13.   Аз примерно мога да съм с такъв човек, защото съм същия “боклук” ( по определението на мнозинството)
Обожавам да флиртувам, да се запознавам, да се забавлявам. И като усетя, че някой опитва да ме контролира - на пук ставам гадна с него. Било гадже, приятел, родител.

Но осъзнах, че хора като теб ( които са по-традиционно настроени) не могат с такива като мен. Ревност! Следене. Скандали. Лошо да му стане на човек.

Сериозно аз си търся човек като твоя, за да можем да сме в отворена връзка. Защото съм се парила от ревниви мъже.
Примерно аз ще седна с него и ще обсъждам галерията и ще направя това му хоби общо. А ако някоя повече ми допадне ще го насърча да ми я доведе в леглото.

Мили същества като теб нямат работа при нас, защото без това да е цел - ви караме да страдате

14.   Иди на психиатър, според мен имаш някакво мазохистично отклонение.

15.   Абе ти родители нямаш ли бе? Я си събирай багажа и се махай. На 20 години си, а вече слугуваш. И на всичкото отгоре, този човек си прави каквото си иска? По-добре го напускай, по-добре няма да става! Най-хубавите си години ги погубваш...

16.   Към 13 Ще си намериш и ти майстора. Познавам един такъв, като теб и автора, който цял живот пиене, игри на чувства, флиртове и гледащ на жените като на зарядно за егото си. Арогантен до безобразие, без никакво покритие, нито външен вид, нито образование, но патологичен лъжец с дар слово да омайва.. Ела сега да го видиш на към 50. Не прилича на човек, занемарен, психясал от алкохола, озлобен от живота, заядлив и е започнал да забравя какво е казал вчера. Жена му го заряза преди години, детето си не разбра кога порастна, живее сам като скот и пие всяка вечер. Не може да излезе от филма и да повярва, че вече не е на 20, 30 и тия номера дето ги е въртял на младини сега изглеждат трагикомично. От три години хули и бившата си, която живееше с него и бяха в постоянни скандали и тя го напусна. Уж не можеше да я понася, уж я изкарва по-черна от дявола, а не може да я прежали и искаше да си я връща, но удари на камък и още не може да си намери място от яд. Така че тия дето на млади години се подхлъзват да играят игрички, ако не са се осъзнали навреме, на дърти години животът ги поставя точно на мястото, което са си заслужили.

17.   Номер 16, и аз го познавам този 50-годишен, , играч". Няма да се изненадам ако говорим за един и същ. Лежал е по затворите, нали?

18.   Ако е с брутална физика, татуси, брада и прическа, не се и очудвам. То вие жените само по такива припадате.

19.   Към 17 от 16 Вероятно не става въпрос за същия, не е лежал по затворите, но виж в лудницата скоро може и да лежи. Такива с лопата да ги ринеш, поне животът е достатъчно справедлив да слага всеки на мястото което заслужава, според изборите които прави, и не се интересува, кой за какво се мисли и колко е " голям" в собствените си очи.

20.   Реших да ти отговоря, защото звучиш като много мило, интелигентно и зряло за възрастта си момиче.
Била съм във връзка с подобен типаж и се надявах, че ще го променя. Оправдавах го с травмите му от детството, тежък развод на родители, голямата му любов му изневерила и т. н. Ами, не, по-скоро аз се промених, докато бях с него, станах разконцентрирана, раздразнителна, несигурна, самочувствието ми започна да се срива - и той се заглеждаше по други, флиртуваше със сервитьорките в заведенията, тогава нямаше Интернет и Инстаграм. Липса на нежност и внимание, което отдавах на факта, че не може да изразява емоциите си и че истинските мъже са такива. Голяма глупост и наивност от моя страна. Също като теб съм му купувала подаръци, макар че бях бедна студентка, а той, на 26, вече работеше. Не се сети нито веднъж да ми подари и едно цвете, не знаеше кога ми е рождения ден. Осъзнах по-късно каква голяма бяла птица съм била. Усещах като теб, че нещата не са наред, но бях много влюбена - беше ми първата връзка. Направи ми "услуга" като ми изневери и катализира приключването на връзката ни. Доста пострадах след това, но се съвзех и продължих напред.
Ти си реши дали този човек те заслужава. Любовта не е да страдаш и плачеш вечер. Колко още ще се измъчваш така?

Ж 46