Споделена история от Здраве

Депресия
Пиша в категория ЗДРАВЕ, защото и емоционалното състояние на човека е важно, за да може и неговата физическа форма и като цяло начин на живот да върви в някаква посока и то в желаната.
От близо година се чувствам много депресирана, случиха ми се доста неща - преминах през предателства, които наистина заболяха, почина близък човек от семейството ми с който съм прекарала много повече време отколкото с родителите ми, не намирам група в която да вляза, не намирам приятели, не усещам подкрепата на родителите си, трудно ми е дори да не ги нарека така след тяхното повединие спрямо мен последната година. Ходих на различни специалисти, за да видя дали реално имам депресия, те казаха, че е момента състояние, ами това “моментно състояние” е вече близо повече от от 12 месеца. Усещам някаква промяна във физическото си състояние - умора в очите, физическа умора и нежелание да правя нищо, самота, тежест в гърдите и като цяло не се чувствам никак добре. Лекарствата които съм приемала за депресията влошиха състоянието ми, знаете страничните ефекти и също така и по някаква причина повлияха и на дишането и на черен дроб, бъбреци и се наложи да ги спра, защото иначе щях да вляза в болница. Не намирам утеха в приятелите си, те не са хора, които ще изслушват, същото е и вкъщи, единственото което може да се прави с тях е аз да ги слушам…Изморих се и наистина не виждам алтернативен начин. Замислих се дали не е добре просто да спра да се ядосвам, да оставя нещата такива каквито са и да се откажа, да говоря с тези които ме уважават и да намирам повече време да бъда сама. Мислите че е добра идея и как да се постигне. Моля за съвети, подкрепа доколкото е възможно, особено ако сте попадали в такава ситуация - усещане за загуба на всичко.
Предварително благодаря!

Коментари

1.   И азбях така, оказа се дефицит на желязо.

2.   Лекарствата няма да ти помогнат, те са като наркотиците просто ще притъпят усещането и след някакъв период пак се връща. По това, което описа за приятелите си ти нямаш реално истински приятели, а някакви познати, отдушници. Същото се касае и за семейството ти, то също не е добро. За съжаление, проблемите ти идват от семейството. Симптомите, които описваш са на депресия и най-доброто, което можеш да направиш на този етап е първо да не се ядосваш и второ да се еманципираш от "семейството" ти. В кавички го слагам защото то не ти е истинско. Заблуждаваш се, че някой те уважава, ако те уважаваха така наречените приятели щяха да те изслушат и да ти помогнат. Това което си написала е това, което усещаш и имаш нужда. В твоята ситуация на липса на семейна подкрепа и приятели най-добре да се осамотиш както пишеш. По този начин, ще можеш да се концентрираш над проблема, намери си и хоби, но да не е ангажиращо с масовка хора защото ти в момента нямаш нужда от хора, а от това сама да преодолееш проблемите си.

3.   Защо живееш с родителите си? Работиш ли, учиш ли?
Погледни се отстрани- то на човек му става мъчно, но чак пък толкова? Цяла година е прекалено много. Явно имаш дефицити, емоционални в това число, липсва ти цел в живота и осъзнаване, че проблемът си е теб и той не се решава с лекарства. Чети и се осъзнавай, от теб зависи. Най- важното- действай! Постави си цел, изнасяй се, работи и инвестирай в себе си. Намери си среда, не е трудно. Не гледай какво нямаш, не гледай назад, работи па това, което искаш да имаш.

4.   Аз съм в това положение 10 няма ляк за това! НЯМА. Единствения начин да си добре, трябва постоянно мозъкът ти да е зает с задачи! Трябва постоянно човек с депресия да е зает, и да е много обичан. Друг вариант няма. Тези лекарства само влошават нещата, но никой лекар няма да ти го каже, естествено.

5.   Авторке, депресията се лекува!

Казвам ти го като човек минал опитно през натрапчиви мисли и депресия!
Така, че не се филмирай, а се стегни и действай!

Има два начина да се излекуваш от тези неща - душевен и духовен:

- при душевния - отиваш при опитен психиатър и следваш съветите и указанията му!

- при духовния - обръщаш се към Бога с цялата си душа и сърце, въцърковяваш се(в Православната църква), отиваш при опитен православен свещеник, и следваш съветите и указанията му!

Ти вече си опитала с психиатър, макар че от психиатър до психиатър има голяма разлика, и по принцип може да не си попаднала на подходящия човек!
И според мен в твоя случай - щом те е наблъскал веднага с антидепресанти - по-вероятно е: да не е добър специалист!

Не знам какво ти е предписал, но можеш да пробваш с най- безобидното - деанксид, но не много често. Консултирай се и с друг специалист по този въпрос! И въобще - щом няма резултат - е добре да отидеш на втори преглед при друг специалист!
Аз чак третия път попаднах на точния човек!

Има и една хранителна добавка - която по принцип също върши работа, но трябва да се пие поне 2-3 месеца. Съдържа мента, глог и валериана плюс маточина - на ARO LIFE, евтина е: струва 2 и нещо, която на мен ми е помагала и върши работа! Пие се по 3-4 таблетки дневно - питай пак в аптеката, или прочети листовката, за всеки случай!

Аз лично, обаче, ти препоръчвам да започнеш и с духовното лечение - защото то ще премахне и причините, поради които ти се чувстваш така! И ще започнеш нов, обновен и необременен живот!

Това е накратко от мен. Надявам се, че ще послушаш съветите ми!

п. с. Малко да те мобилизирам с един един уникален, разтърсващ, покъртителен и прекрасен филм за отец Михаил от Украйна, който е създал приют за над 400 деца, подобно на нашия отец Иван от Нови хан. Филмът се казва Форпост.

Когато съм имал наченки на такива състояния - гледам този филм, и веднага ми става по-добре, защото виждам хора в много по-тежко положение - инвалиди без ръце, крака, но които не се оплакват - а се борят с живота и продължават напред!

Изгледай този филм!

Няма да давам връзка, защото напоследък ги трият, затова
влез в Youtube и напиши Форпост православен филм, каналът е Православна вяра.

Успех!

6.   Еми да, временна е защото е базирано на някаква случка. Но под "временна" не значи ще мине за 2 седмици... Значи че все пак с някакви усилия ще се върнеш към нормалното си състояние. При други хора депресията е нормалното състояние. Напук на това което лаиците си мислят, тя не се лекува...

Твоята история е - клин, клин избива. Т. е. не се е случило нещо друго положително. Според мен не е изключено временна депресия да стане постоянна ако това се превърне в начин на живот. Примерно това че забелязваш все повече отношението на другите не е добре. То сигуро е вярно, такава е човешката природа, ама не трябва прекалено да задълбаваш, анализираш, очакваш. Ключът към щасието в тоя живот е да не мислиш много... Реализацията, че си сам на тоя свят е наистина тежко нещо. Повечето не се замислят и това да се обградят с "приятели" работи за тях.

Тия "лекарства" за депресия се базират на идеята, че нещо в химичният баланс не е наред. Да се изписват на хора които очевидно минават през емоционални проблеми, ако питаш мен е не само некадърно, но и подсъдимо... По-добре излизай навън, спортувай нещо. И да звучи банално, това гарантирано помага, особено и ако спреш да мислиш толкова.