Споделена история от Здраве

All on 4 импланти
Здравейте,
Бих искал да знам мнението Ви за all on 4 импланти, има ли някой в този форум с такива, къде са си направили тази операция, плюсове и минуси, и т. н.
Знам, че има доста статии в нета, но искам да прочета мнението на хора, които са минали през това.
Благодаря предварително.

Коментари

1.   В никакъв случай не ходете в М3 Дент.
Иначе моля да споделите възраст и дали страдате от остеопороза, за да ви дам повече инфо!

2.   В отговор на коментара,
24 години, моля без съдене, много фактори ме докараха до това положение, и доколкото ми е известно не страдам от остеопороза.
Зъболекарят ми каза да си избера клиника в Плевен, но имам затрудение коя да избера, все още вадим зъби, утре ще махнем последните три горе, ще изчакам месец или два, ще събера информация и ще ида на преглед и консултация.

3.   Приятел на баща ми си сложи такива преди около 3 г. доволен е няма проблеми зъбите по нищо не се различават от естествените. Не знам в коя клиника обаче не каза. Иначе аз миналата година си слагах единичен в ЕО Дент (стигна се до там "благодарение " на друга зъболекарка преди 9 г. ) никакви проблеми не съм имала след това, нито болка, нито отоци. Зъбът е напълно неразличим от останалите.

4.   Не мисля, че е добра идея! В дългосрочен план може да повреди костта. Не съм зъболекар, но като студент по медицина виждам научни статии, които не подкрепят този вид лечение. Може би е много изгодно и за кратковременно решение да е опция. Зависи на колко години е пациента.

5.   В отговор до коментар 4:
В такъв случай как да се процедира? При липсата на всички зъби лицето променя своята форма. Обикновените протези със сигурност не са добро решение пред имплантите. Ако имате друго решение на проблема ми, ще се радвам да го прочета. И повярвайте ми, не искам да съм в това положение и ако можех щях да върна лентата назад.

6.   Номер 3 е най-добре вземи час при хирург имплантолога в дентална клиника там ще ти обяснят всичко подробно. Мен преди години всички други зъболекари ме караха да слагам мост на мястото на липсващия ми зъб вярно, че при мен беше само един, само бившата зъболекарка на баща ми посочи и варианта имплант. Избрах го и до ден днешен не съжалявам, подръжката му по нищо не се различава от на другите зъби. С импланти може да си караш вечно стига са поддържаш изрядна устна хигиена.

7.   Номер 4
Със здравето не бива да се правят компромиси. Лицето се променя, защото костите на челюстите се стапят, поради липсата на зъби. Най-добре е да поставят импланти по мое мнение. Но нищо не може да гарантира, че няма и имплантите да паднат щом естествените зъби са Ви паднали. Каква е била изначално причината - болест или лоша хигиена? Ако е болест, която първопричини Ви стапя костта, не мисля, че има смисъл.

Ако пък клиничните Ви показатели позволяват поставяне на импланти, трябва да се инвестира по-голяма сума пари в повече от 4 импланта. Трябва да се консултирате със специалист зъболекар-имплантолог, но според мен над 4-6-8 импланта.
В медицината не могат да се дават срокове за каквото и да е било, но със сигурност смятам, че по-стабилна конструкция би издържала по-дълго в годините.
Чисто логично се замислете коя сграда би била по-стабилна от 4 колони или от 8.
Пак Ви казвам не съм лекар по дентална медицина, имам 4 по анатомия и 5 по физиология и 3 по патофизиология, но се поразрових за вашия случай.