Споделена история от Здраве

Въпрос за обрязването
Здравейте, обмислям да се обрежа (махане на крайната кожа на пениса завинаги). Причините, поради които съм решил да го направя са, че:
1. Е по-хигиенично;
2. Е по-красиво на външен вид;
3. По мои наблюдения (за толкова години имам наблюдения по този въпрос) повечето жени обичат рязан повече от този с кожа (не се филмирайте на тема мюсюлманство и българщина, не сме 19 век).
Проблемът е, че имам един страх и той е, че не знам дали след операцията ще свикна с търкането на главата в бельото. Чувал съм, че при хората, които са обрязани като деца, нямат проблем в зряла възраст, но не съм сигурен ако възрастен се обреже дали си се свиква или цял живот усещаш дискомфорт и неприятност долу. Моля, ако някой си е правил такава интервенция, вече като възрастен да сподели мнение дали си заслужава и дали се свиква с търкането.

Коментари

1.   Айде стига глупости, по-хигиенично било.. Това е мит. По-хигиенично е било преди няколко века, когато са се къпали веднъж в седмицата на реката и на арабите им е влизал пЕсък под кожичката. Те и затова са измислили обрязването.. Като се къпеш и си миеш пишлето редовно, няма какво да стане.

2.   Първо си оправи зъбите, после другите манипулации.

3.   Като жена веднага щях да отбележа за търкането, но сам си се сетил.
Обрязан мъж никога не съм виждала и едва ли бих му се зарадвала повече заради едното обрязване, но със сигурност бих ди помислила, че или е мюсюлманин, или евреин.

4.   Според мен ще усещаш дискомфорд.
Веднъж, като те обрежат, няма връщане назад.
Лично незнам, какво ти пречи кожата.
Питай доктори и те ще ти кажат на база мнението на техните пациенти.

5.   Аз бях на 17 като ми направиха сюнет. Един месец го топих в чай от смрадлика, конците сами паднаха. Помня, че слагах марля около главичката и прилепнало бельо. Ако носиш от на дядо ти широките боксерки ще се търка и ще ти дразни. Максимум два месеца да съм изпитвал лек дискомфорт. После минава и сега и в стената мога да го търкам и не ме боли.

6.   Едни обличат женски, дрехи, други мечтаят да си сменят пола, а трети имат някакви тъпи фантазии, че като се обрежат ще стане някакво чудо. Шалварки няма ли да си купиш? Пък върви и в джамия, може да ти стане интересно. Другият вариант е да пробваш дали не си гей - накрая така може да излезе.

8.   На мен да ми правили такава опрерация - по медицински причини. Бях на 25. Свиква се - няма нищо страшно. За по-хигиенично - не е, защото като пикаеш, много често хвърчи на страни, понякога ако не внимаваш може да се опикаеш. Може ли ако правиш често анален секс ще е по-хигиенично, защото няма опасност нещо да остане под кожата.

За секса - не знам дали за жените има разлика - за нас има някаква, но не кой-знае колко. Усещането при свирка е малко по-ралично, освен това свършваш малко по-трудно и бавно, но кой-знае може разликата да не е от това а от годините.

9.   Обрязването в зряла възраст има своите предимства и недостатъци, както вече си отбелязал. Ето няколко основни неща, които може да ти помогнат в решението:

Свикване с чувствителността: Много мъже, които са се обрязали в зряла възраст, споделят, че в началото усещат по-голяма чувствителност на главичката на пениса, което води до дискомфорт при търкане в бельото. Но след време (обикновено няколко седмици до няколко месеца), кожата на главата става по-малко чувствителна и повечето от тях свикват с това усещане. Някои хора използват по-меко бельо в началния период, докато не се адаптират.
Хигиената и външният вид: Ти вече отбелязваш, че обрязването може да е по-хигиенично и естетически приемливо за теб. Това е субективно усещане и важно е да се чувстваш комфортно със собственото си тяло.
Сексуално удоволствие: Някои мъже споделят, че след обрязване усещат по-малко чувствителност по време на секс, но за други това няма отрицателен ефект. Реакцията е различна при всеки. Важно е да обмислиш дали си готов за тази промяна и как би се отразила на сексуалния ти живот.
Консултация със специалист: Ако не си го направил вече, добре е да се консултираш с уролог или хирург, който има опит с такива процедури. Те могат да ти дадат по-точна информация за процеса на възстановяване, както и да разяснят всички детайли, свързани с чувствителността и потенциалните неудобства след обрязването.

10.   За хигиената не е вярно. Някои горе казаха че едно време са се къпали веднъж в седмицата.. ами не... тия араби са се къпали веднъж в годината или веднъж в живота, щото не са имали достъп до постоянно течаща вода като европейците, които забележете дори най-големите кралски особи са били страшни мърльовци и смрадливци до преди 200г. Те някои от арабите и сега не се къпят по цяла година. Не знам за каква хигиена ми говорите като пикочния канал е постоянно открит и се търка в замърсените гащи и панталон, които понякога са много прашни. Ако човек се къпе всеки ден и се поддържа, реално хигиената е много по-добра от на обрязан човек, който също се къпе всеки ден, защото пикочния канал е прикрит и чист.

А иначе за обрязването не сте прави. Не са само мюсюлманите. Нацията с най-много обрязани мъже е САЩ по статистики. Загледайте се във всички порно филми как мъжете нямат кожичка около главата. Повечето от платформите са американски, да не ги изброявам, но може да се види лесно. И обрязването като цяло не е характерно само за мюсюлмани, но и за евреи, и за християни но по-малко.

Това не е български обичай. И не виждам смисъл от подобно нещо.

11.   Не се обрязвай!
Жена съм - била съм и с обрязан и с нормален. Няма нищо по-хубаво от естествената кожа по пениса. Представи си нещо облицовано с кожа и същото нещо само арматура.
Обрязания често ме претриваше, няма онова удоволствие и чувствителност при свирка.
Като жена твърдо съм за нормален инструмент!

12.   Аз съм жена и не харесвам обрязани. Не е по-естетично и кожата става по-груба и усещането е малко по различно, по време на свирка най-вече.

Изобщо, ако не е по медицински причини ми се струва върховна глупост, ама ти си знаеш.

13.   Пак провокативни теми, не ви ли писна да дъвчете все тази тема? Автора или е още зелен и си няма представа, че не може да направи разлика от еректирал обрязан и необрязан пенис. Във възбудено състояние, и в двата случая, главата е оголена, как жената ще усети разликата? Който си иска нека се реже, но пишльока става по къс, гема се опъва и това жената вече ще го забележи.