Споделена история от Здраве

До жените
Искам да ви попитам защо се стремите към хубава фигура, след като след като родите всичкo ще отиде на кино и само ще сте се мъчили с разни диети?

Коментари

1-50 от 63

1.   Супер, още една причина да не раждам.

3.   Ами до тогава ще изглеждаме добре, а и не е задължително след разждане фигурата да се разваля

4.   След като са след като са жените си знаят. За да са красиви.

Батко ти Павел

5.   Логиката ти е потресаваща, честно.

Защото искам да се чувствам красива, искам да се харесвам. И това, че една жена е родила не означава, че се превръща в дебела лелка и не струва вече.

Лоша

6.   Преди да родя бях 45 килограма а сега съм 43 килограма и то без никакви диети. Просто си е до организма на човек. Някой не си променят фигурата след раждане.

7.   6, представям си на какво приличаш. Под 50 кг е грозно, особено за раждала жена. Ти да не си анорексичка?

8.   Номер 7 как прецени, че под 50 кг е грозно, след като не е казала колко е висока?

Лоша

9.   номер 7 ти сериозно ли така разсъждаваш?

10.   Аз познавам две жени, които са макс. 1, 60м и са 40-45 кг. Еми грозно е, да. И двете са супер точни и сме френдове с тях, в лице също не са лоши, но като погледна надолу и не искам да си ги представям без дрехи. Честно.

Към авторката: Може би защото ако не се поддържат е доста по-малко вероятно да стигнат до етапа с раждането, или поне не от мъжа, който искат?

Логиката верно е потресаваща.

11.   Хане, аз съм в категорията на приятелките ти и без да звучи самохвално - ще искаш да ме събличаш хаха.

Кг, височината нямат такова значение - или има секс в теб или не.

Лоша

12.   Е тука па как ме надуши, не е истина :)

И аз не искам да звучи обидно, но ако кракът ти е по-тънък от ръката ми, а задника колкото шепата ми... някак си ме е страх да те барна, честно :-)

Но ако си толко навитак, може да пробваме, що не. Най-лошото, което може да стане е да си полафим хубаво, което и без това правим тука... Последното не съм сигурен въпрос към мен ли беше или не, но секс в мене има... може би повече, отколкото си мислиш ;-)

13.   Това за секса говорех като цяло.
Между другото със сигурност е по-тънък, така че млъквам. Може да се окажеш прав хаха. Етооо от другата тема с предпочитанията. Как се нареждат нещата :)

14.   Имам чувството, че авторката не темата е и авторката на "Защо снасяте деца? "

Някой да има същите опасения..?

Лоша

15.   Е то па ти кви ли опасения нямаш...

Но иначе двата въпроса са долу-горе еднакво тъпи, да...

16.   След раждането фигурата не се разваля :) Достатъчно е малко да тренираш и до месец - два си връщаш фигурата :) Понякога дори е плюс, заюото гърдите стават по - големи...

17.   С разждането не си разваляш фигурата
в смисъл ако положиш малко услия лесно може да си върнеш старата

ако знаеш какви майки има....

18.   Авторката е доста тъпичка... да ме извини. Една жена ако няма деца, за какво изобщо живее? За а има хубаво тяло и да я ч*кат само? Освен това не е казано, че ще си развали тялото, всяка жена може да се поддържа не с ДИЕТИ, а със спорт.

19.   Изглеждай добре, за да родиш изобщо. Хващаш ли ми мисълта?

20.   Не бе хора проблема й е : 20 години е пазила диети лишавала се е от много неща, а сега е родила и е дебела и грозна, обаче и е омръзнало от диети и сега се предава от живота. Мила, кой та е карал да пазиш диети преди години. Аз НИКОГА не съм пазила диета, само ако имам проблеми със здравето и тази диета ми е препоръчвана от личен лекар, но наистина проблема си беше голям.

21.   Я моля, моля, аз съм авторката на "Защо снасяте деца" и съм под коментари 1 и 7. Харесва ми логиката на автора и според мен е мъж.

22.   Номер 21 сега сигурно си млада, но след някоя друга годинка като остарееш и погрознееш кой ще те иска? Ако нямаш деца за какво си се родила жена. Не дърпай Дявола за опашката като си "пожелаваш" да нямаш деца, че ще вземе да ти се сбъдне като нищо. Кой ще те гледа на стари години? Кому ще си потребна, сега може да спят с теб, но след време ще се омъжиш и мъжа ти ще иска деца и като не му ги дадеш, ще те смени с друга ИСТИНСКА ЖЕНА. Познавам много такива като теб к*рвета, който разсъждават като теб и да не ти казвам до каде стигат. Смешни сме ей, не сте жени а изтривалки, незнаете кой са истинските и стойностни неща в живота!

23.   Авторката е права, за съжаление. Има достатачно жени, които се запускат след раждането, а преди това са били поддържани, слаби, добре облечени, с хубава прическа..
Ами просто жената си мисли, че е хванала мъжлето си вече за топките, ама за винаги, защо да се старае?
Такива жени преди не са се поддържали за себе си, а за да хванат момъка в капан.
След раждането лесно се отслабва, повечето е и без това вода, която се задържа заради хормоните. Като спреш да кърмиш, всичко си идва на мястото - е, ако не си яла като ненормална.
Жената на братовчед ми, бивша плувкиня, беше станала 90 кг. За едно лято стана 60, а сега дори е и грозно слаба.
Съвет - не поддържайте фигурата си с диети, а с фитнес, защото мускулите горят енергия и в покой. Така няма да напълнеете толкова по време на бременността си. След това пак с тренинг и със здравословно ядене се влиза в час. Мъжът иначе никога не ни е вързан в кърпа, момичета. Не спирайте да се стремите към партньора си и не го приемайте като даденост, защото млади, стегнати жени има достатачно, добрите мъже са кът.

24.   А вие с децата да не би да не остарявате ауу незнаех.Ще взема да си направя дете,за да има кой да ме погледне на старини,а...и после аз не съм разсъждавала трезво.

Смешни сте-ти сама си го каза:D

И ако искаш нещо да ми кажеш,направи го в мойта тема.

от 21:)

25.   22 Не съм 21 Майка съм на две деца искам да ти кажа: Какви са тея глупости дето ги дрънкаш
Не сме тези който можем да кажем на някой дали да ражда или не всеки си прави своя избор.
Това, че сме се родили женски пол не ни задължава да раждаме, ИСТИНСКА ЖЕНА не е точно раждалата!
Деца не се раждат за да има кой да те гледа на стари години или за да се чувстваш полезна доживот.
Ако причината един мъж е с теб за да има деца по добре ти не стой с него!

26.   25, напълно си права!!!

28.   Със сигурност се разваля фигурата след раждане, но нашия идеал за такава е сбъркан. Не всички, да не кажа не повечето, отслабват след раждане, даже напротив, а гърдите се отпускат дори и с малко. Много е тъжно, хем се иска да сме майки, което си е логично в крайна сметка, хем това се противопоставя с хубавата фигура, на която се отдава огромно значение.... Ненормална работа....

29.   Само едно ще кажа...
И ДА РОДИТЕ, И ДА НЕ РОДИТЕ, СЛЕД 35 БАВНО ЗАПОчВАТЕ ДА СЕ СГОМН*СВАТЕ...
НЕИЗБЕЖНО Е!
м 45

30.   м29, 28 - абсолютно е избежно да се отпусне една жена, не се заблуждавайте.
Има в днешно време и фитнеси, и пилатес, и йога, и здравословно хранене. Само мързеливите и тези, които не могат поне един фитнес да си позволят, се отпускат от раждане и възраст.
Разбира се, че се развалят гърдите от кърмене и раждане, но те затова са тук - за кърмене... После има упражнения за гръдни мускули, които ги надигат, а в краен случай и пластична хирургия.
Като родиш или станеш над 35, не ти взимат мускулите от тялото и не ги заместват автоматично с мазна тъкан. От теб зависи, дали ще ги тренираш или ще ги оставиш да атрофират. След 25 започва атрофията на мускулите при жените заради хормоните. Решавайте - или днес малко спорт, или утре корем и цици до коленете. Раждането не бива да ни е оправдание - има раждали жени с перфектна фигура, значи може!
И да, ИЗБЕЖНО Е, МНОГО Е ИЗБЕЖНО!!!!

31.   Евала на номер 29, точно на място и много правилно!!!

32.   Само ще ви кажа, че съм на 36г. и не се давам на повечето девойчета по на 20(е*ахти тюфлеците 80%).

33.   Мале, мале-е-е, № 22, ужас в кой век живееш бе жена, примитивното мислене, селските разбирания!
Значи да раждаме деца за да има някой да ни гледа на старини - по-голям егоизъм от това здраве му кажи.
Я, сподели моля те, от къде черпиш тази блестяща житейска философия? От "Листопад" и "1001 нощи" най-вероятно.

34.   22, сбъркала си сериала - тук живеем в България, не в Турската провинция.
И дай определение за „истинска жена“ и съответно за „фалшива“ такава?
И изкара мъжете като пръскащи сперма скакалци - само с родилите самки остават за цял живот, другите ги зарязват... АлилУя

35.   Хм, авторе/ке, ти защо ядеш, като пак ще огладнееш?
Писна ми от безмозъчни!

36.   30, при гърдите се отпуска кожата, до колкото зная. Точно това ми е идеята за пластичната операция. За да изглеждаш добре според стандартите трябва да се подлагаш на нещо неестествено и опасно като операцията. А това за фитнеси и т. н., зависи от организма, но трябва да полагаш страшно много усилия, дори да нямаш време за тях и после ако не го направиш си мързелив....

37.   От 30 до 36

„А това за фитнеси и т. н., зависи от организма“

И как така зависило от организма? Или ходиш на фитнес, или не ходиш. Или тренираш, или не - зависи от волята и да - малко или много от портмонето, но по-скоро малко, защото има много евтини уредчета и фитнеси. И време всеки ще намери, това не е оправдание. И пари се намират - отказваш пушенето например или нещо друго....

Колкото до гърдите - не увисва кожата, а това, което е под нея. Имам голям бюст и правя специални упражнения и ми е обещано от фитнес интруктура, че няма да имам увиснал бюст, ако мускулът отдолу ми се стегне още. Решила съм да кърмя, ако увисна, тогава ще му мисля - живеем в 21 век!
И аз нямам време, но намирам - иначе ще се превърна в разплута лелка на 40. Не, мерси. Искам да живея пълноценен, деен и активен живот, който не се свършва и не почва с раждането и гледането на децата. Не е оправдание да се запуснеш като жена, защото си имала деца, както и не е някакво геройство - въпрос на избор и на желание.
Но, който се е превърнал в лелка си е чисто и просто мързелив. Съжалявам. Има много жени, родили 2+ деца и изглеждат чудсно. Има и чудесно изглеждащи
30, 40, 50+ годишни дами. Човек сам избира от кой вид да бъде. Оправдание няма.

38.   37, ти изобщо четеш ли това, което пиша? Не съм казала, че жената не трябва да се поддържа, а това, че са ни грешни идеалите за красота и че заради това плащаме прескъпо. Знаеш ли кое трябва да е идеалът? Раждалата жена, това трябва да е идеалът. Всичко друго, което те кара да се тормозиш, правейки най-естественото нещо не света не е нормално. Това не можеш ли да го разбереш?
А това за фитнеса също ли не е ясно? Имам предвид, че на каквито и фитнеси да ходиш и каквото и да правиш си зависи и от организма. Има хора, които отслабват изключително трудно и за тях това е борба. Когато забременеят трябва да минат през всичко това на ново. Да не говорим за още хиляда неща, с които те дарява бременността. А и в крайна сметка, човек си има по-важни грижи с дете на ръце от колкото това как изглежда... или поне мъжете, но жените не са хора сигурно.
Нямам никакво намерение да заприличвам на нищо след раждане. Ясно ми е и че ще трябва да минавам под ножа за да си "оправя" тялото и специално за килограмите си не се притеснявам.
Цялата идея е, че изобщо трябва да минаваш през това. 1-во ще се измъчваш доста време, 2-ро никак не е сигурно какво ще успееш да направиш.
Разбрах, че ти нямало да го допуснеш, но ти май нищо не разбра от това, което казвам, поне не изкарвай бременността и раждането някакви лесни неща, след които, видиш ли, било сигурно, че всички ще изглеждаме както преди, та даже и по-добре.

39.   Забравяте уважаеми дами дами че слаба и красива са две савсем различни неща. Е прекалено дебела съм съгласна че визията не и е на ниво , ама средна или леко закръглена дама може да бъде сто-пъти по- красива и привлекателна от клиощавите.

40.   Две деца родих (когато бях на 24 и 26 години) и фигурата ми не помръдна, даже полагах грижи и беше станала по-хубава.
И двата пъти наддадох само 8 кг /примерно от 56 до 64 кг/ и светкавично ги свалих.

... Какво да ти кажа - сега, 15 години по-късно съм дебела лелка 72 килограма, направо срам и резил. Това стана от висенето пред компютъра и ненормално зациклен живот, не от децата. Запиши си го.

41.   Боже ужас, тъп въпрос и тъпи коментари, поне доста от тях. ми че като си се мъчила, с диети поне имаш тренинг, бременността ти е почивка и после почваш на ново;)ако всички раждали изглеждат зле, тогава кво да кажем за тюфлеците който още не са, или за 15, 16, 17.... годишните който прили4ат на табуретки и хич не им пука. всичко е до желание. раждала или не всичко си е до жената. аз родих преди 7 месеца и бях качила почти 27кг. сега не ми е останал нито един от тези кг. тренирам толкова колкото и преди да забременея и колкото и не скромно да звучи изглеждам много по добре от доста, които не са раждали, както и от доста 16, 17г. аз съм на 28г. тренирам от 10 годишна и винаги съм се чудила как може едно младо момиче да набива хамбургери и само да се вайка мале много съм дебела, диетите не ми действат, и ми кво искат 10дни диета да им държи 30 години ли;)раждала или не, ако не се грижиш за себе си особено ако си склона към напълняване, 6те си ходиш все гладна и на диета и все дебела, и обратното ако имаш воля и желание, раждането ти е най малкия проблем. а ако ги нямаш, се оправдаваш похапвайки сладки, ми аз родих скоро и от тогава не мога да отслабна... ;)

42.   Какъв е смисълът да се къпеш, щом пак ще се изпотиш? Какъв е смисълът да си поддържаш външния вид, щом ще остарееш и ще погрознееш? Какъв е смисълът изобщо да живееш, щом ще покясаш някой ден?

43.   Лоша да и аз започнах да се съмнявам, че авторката е същата и май и е станало доста скучно и няма с кой да се заяжда, затова пуска пак друга тема, на която хората да се връзват.

Не мога да разбера как на някои хора им прави кеф да се заяждат без причина. Извинявай авторката, ако не писала онази тема, наистина, но просто е май някакво съвпадение относно възгледи и разсъждения.... Дори и да си ти предполагам пак ще отречеш и ще започнеш да се дъфкаш и с мен....

Не мислех да коментирам и очаквам страшни нападки, но... според мен става въпрос за избиване на комплекси, защото, ако беше нормална нямаше как да не ти направи впечатление, че някои жени след раждането си даже стават и по слаби, отколкото са били преди да родят. И че всичко е до структора и гени. Но просто от километри изглежда по твоята логика, че май имаш някакви проблеми с разсъждаването и външния вид.

Да не би някои насила да те кара да раждаш, като не искаш. Очевидно е, че пускаш такива теми, защото ти доставя удоволствие да се дразниш с хората и да се опитваш да ги убеждаваш в своята правота, която виждаш, че не само аз, но и други са ти казали много добре, че нещо май е сбъркана.

Наистина ли ти е толкова скучно, че седиш и се чудиш каква тема да пуснеш и да спориш. Да и аз убивам скуката тук, но не като се дразня, а като помагам с каквото мога. Но сега правя изключение.

Хайде сега започни да нападаш и мен, защото аз не съм нормална нали, ама как може някой друг които не е на твоето мнение да е нормален.... тц тц тц

44.   Всички тук говорите какви ли не глупости само и само да оправдаете тъпата природа, която е измислила жената да ражда деца, не стига, че се мъчи, ами после продължават мъките с диетите. Изобщо мисля, че една жена може да си спести поне раждането-една мъка по-малко, не стига, че заради него се мъчим всеки месец с тъпия цикъл, ами накрая и да станем като плондери и да раждаме в мъки-еб*си живота

45.   Еми да, природата ни е създала такава-е, и? ! Ние какво сме виновни ми кажи? Да, не ни е много приятно. И аз на този етап не искам да раждам. Но поне, когато на човек нещо не му е приятно не го мисли толкова или не го прави. Които не иска нека не ражда, това не е задължение, а личен избор. Виж ако някои настоява било мъж роднини, тук въпросът е друг. Но едно дете (изключвам изнасилване) не се прави по задължение и насила, а напротив с любов. Вече много жени прибягват до цезарово сечение, под упойка, ако говорим за болката, не че при този вид раждане няма, но пак е до някаква степен спестена... Така че, колкото и да се опитвам да видя какъв е проблемът на създателя на тази тема, така и немога да разбера.

Не искаш дете - не създаваш всичко е Ок... Защо си мислиш, че едва ли не ще убедиш всички да не го правят, нали това е твоя теория, еми спазвай си я. Човек, ако мисли - най-малкото би му дошло на ум, че хората са различни и всеки има собствено мнение. Добре разбрахме какво е твоето, но да се опитваш да убеждаваш в нещо (което само ти смяташ за такова), някак си говори за проблем у теб...

Какво е това впрягане. С тези си твои мисли обиждаш и собствената си майка, че те е създала, осъзнаваш ли го това? Ако хората започнат да имат твоят начин на мислене наистина е по-добре да не създават деца.... Извинявай, нищо лично но ще се наложи да го кажа-жалко, че майка ти не е мислела като теб, когато е предприела да има бебе....

46.   До 45-не е само проблема в това дали искаме или не да раждаме , а че преди всичко сме създадени с тази функция и че точно оттам идват и другите проблеми, като цикъла например. Че една жена като не иска да има деца защо е длъжна да търпи всеки месец да кърви? Изобщо пълна гавра на природата

47.   Авторе сега ще ти отговоря с въпрос: Ти като правиш подарък на някой защо го увиваш в цветна хартия и паднелки нали получателят ще ги разкъса така или иначе? Слабата жена и цветната хартия са начини за привличане на вниманието на клиента.

48.   Е ти пак се благодари. Знам няма да ме разбереш. Но представи си, един ден искаш да имаш дете и се окаже, че не можеш. Случайно да си чувала, че това е една от най-големите травми за една жена-да не може да има бебе? Ако някой ден искаш(сега ще кажеш, че няма да има такъв)Но само си го помисли.... А колко майки са загубвали бебетата след раждането. Но на теб това ти е чуждо и докато не го изпиташ на твои гръб няма как да разбереш какво е... Не ти и го пожелавам

Но защо ли пиша? ! Ти не търсиш отговор, защото са ти дадени много такива по-нагоре. В животът лесно няма. Ти не обичаш ли твоята майка? Един ден, ако ти е писано, когато твоето дете ти каже-МАМА, ще разбереш, за какво ти говорят всички. Но ако не искаш, защо се притесняваш? Обичайте се с твоят любивм, правете си секс на воля, какво повече ти трябва?

49.   Че откъде накъде една жена е задължена да е силна само, защото природата и е отредила по-гадната роля?

50.   Откъдето и да го погледнеш си е в пъти по-гадно да си жена-дерзайте жени. Аз съм си много добре като мъж

51.   Абе вие не сте хора жените-кървите всеки месец, лашкат ви, а вие се радвате, унижават ви постоянно. Ако се бях родил жена щях да се гръмна

52.   51, тогава се радвай че си г*й:)

1-50 от 63