Споделена история от Здраве

Бели петна по тялото
Здравейте! Пиша ви относно белите петна. Имам по гърба и шията. Ходих на кожен лекар, изписа ми някакъв шампоан за тяло, но не ми помогна, петната не се махнаха.
Много ме е страх да не ми се разпространят. Ако някой може да ми помогне, много ще съм благодарн... :)

Коментари

1.   Отиваш пак и пак, докато се махнат. Не става така. А имах ганграна на зъба и лечението ми траеше 6 месеца и парите изобщо спрях да ги смятам. Това е тяло, не е компютър да го занесеш на техник и хоп. Ходи пак при лекаря, той 10 г. за това е учили и ще те оправи. И цистит съм лекувала - 5 антибиотика смених, но не си казах след първия - О, мале, не се оправих! Успех.

2.   Дай малко повече инфо. Какви са тези петна, къде, как изглеждат, с какъв дияметър - взимай линийка и пиши. Къде се намират - ръце, глава, шия, торс(тялото без крайници). Кожата каква е суха, лющеща се или мазна. Има ли косъмчета на тези места. Опиши по-подробно.

3.   .. Ами петната не са с определена големина като стотинка са, бели на цвят нямат люспи по тях къпах се 1 месец с този шампоан всеки ден, но не се махнаха ходих на няколко кожни лекари

4.   Какво ще кажеш да опиташ само с един, които да проследи лечението ти и да знае, какво е направено до сега?
Иначе, вземи си силни витамини, ако постиш - спри.
Каква е диагнозата ти?

5.   Здравей, аз мога да ти препоръчам лекарства, с които съм на 90 процента сигурна, че ще се махнат, но са малко скъпички.

Лечението на тези петна е много трудно, изисква много време, търпение и средства. Аз обиколих цяла България, докато намеря специалист, който да може да ми помогне. След 5 години напразни специални диети, мазила и терапии открих една лекарка във Варна и за 1 месец ми се махнаха всички, а бях като далматинец. Дори по лицето имах, беше кошмарно.

Имам рецепта с едно лекарство, което се приготвя в аптеките, съдържа 5-6 съставки. То не е скъпо, с него се мажеш сутрин и вечер. + две на марката Дюкре. Едното се мажиш 2 пъти в месеца, другото мисля че беше 1 път в седмицата. Ако се интересуваш, ще потърся рецептата и ще ти ги напиша.
А пък, ако си от Варна, мога да ти дам и координатите на лекарката.

Лоша

6.   Като бях на 16г. имах петна по цялото тяло. Като твоите. Бях станала като далматинец. Тогава една лекарка, лека и пръст, изписа ми мазило и за седмица ми минаха. Беше невероятна лекарка!
Не помня лекарството, но като се чуя с майка ми ще я питам и ще ти го напиша!
100% ще ти помогне!!!
Морена

8.   ... кажете рецептата моля ви надявам се да ми се махнат много са гадни най вече лятото когато нося каси дрехи :x :)))

9.   Роман може да се изпише за българите и самолечението. Твоите петна може да са съвсем други, със съвсем друга причина! Организъм до организъм има разлика. Затова всеки хори на лекар, назначава му се лечение - ако не стане- пак се ходи и лекарят нещо друго пробва и т. н., но си ПОД ЛЕКАРСКИ КОНТРОЛ. Който се самолекува, после да не вика по вестниците, че лекарите били такива и онакива. Сами сме си виновни

10.   Дaaa бе, а дали има човек възможност да обикаля всички лекари, докато видиш ли намери подходящия и подходящото лечение. Хората се самолекуват точно заради славата на нашите така добри професионалисти. Точно кожни специалисти има толкова много, всеки втори, а пък колко са специалисти...

Рецептата е пред мен, но нали знаеш как пишат лекарите - много трудно е за разчитане, да не говорим, че от аптеката ми намокриха рецептата и съвсем не се разбира, но ти пиша дословно какво разчитам от това, което се приготвя.

Acidi salicylici
RESORCINI aa 3, 0
Elycerini 10, 0
Sp. vint 70 ad 100, 0

Другите две мазила са : KELUAL i Diflucan 150 mg.
Пак се извинявам, ако нещо съм объркала, но те в аптеката са запознати с това, което се приготвя.
Няколко човека се излекуваха дори само с първото лекарство, но се иска много постоянство, да не пропускаш - всяка сутрин и вечер.

Ако има нещо - питай.
Лоша

11.   Благодаря много за всичко надявам се да ми се махнат :)

12.   "Здравей, аз мога да ти препоръчам лекарства, с които съм на 90 процента сигурна, че ще се махнат, но са малко скъпички.

Лечението на тези петна е много трудно, изисква много време, търпение и средства. Аз обиколих цяла България, докато намеря специалист, който да може да ми помогне. След 5 години напразни специални диети, мазила и терапии открих една лекарка във Варна и за 1 месец ми се махнаха всички, а бях като далматинец. Дори по лицето имах, беше кошмарно.

Имам рецепта с едно лекарство, което се приготвя в аптеките, съдържа 5-6 съставки. То не е скъпо, с него се мажеш сутрин и вечер. + две на марката Дюкре. Едното се мажиш 2 пъти в месеца, другото мисля че беше 1 път в седмицата. Ако се интересуваш, ще потърся рецептата и ще ти ги напиша.
А пък, ако си от Варна, мога да ти дам и координатите на лекарката.

Лоша "

Здравей, ще може ли координатите на докторката?

13.   Здравей, oставям ти мейла, тъй като не знам в момента в коя болница е и какви са си смените, а няма как да и лепна телефона тук. Дано няма проблем.

nina_papancheva@abv. bg

Лоша

14.   благодаря ти :) само не разбрах този мейл твой ли е или на лекарката?

15.   Съжалявам, аз така го написах, че не се разбра наистина.
На лекарката е :) Със сигурност е във Варна, но не знам къде, последно беше в Света Марина, но по-добре и пиши.

Лоша

16.   благодаря ти, отново :)

17.   "Здравей, аз мога да ти препоръчам лекарства, с които съм на 90 процента сигурна, че ще се махнат, но са малко скъпички.

Лечението на тези петна е много трудно, изисква много време, търпение и средства. Аз обиколих цяла България, докато намеря специалист, който да може да ми помогне. След 5 години напразни специални диети, мазила и терапии открих една лекарка във Варна и за 1 месец ми се махнаха всички, а бях като далматинец. Дори по лицето имах, беше кошмарно.

Имам рецепта с едно лекарство, което се приготвя в аптеките, съдържа 5-6 съставки. То не е скъпо, с него се мажеш сутрин и вечер. + две на марката Дюкре. Едното се мажиш 2 пъти в месеца, другото мисля че беше 1 път в седмицата. Ако се интересуваш, ще потърся рецептата и ще ти ги напиша.
А пък, ако си от Варна, мога да ти дам и координатите на лекарката.

Лоша "

Здравей, ще може ли да ми напишеш и на мен тези съставки за това лекарство?
И аз имам 4-5 бели петна по кожата, които продължават да се уголемяват.
Ходих на кожен лекар, даде ми съвети да приемам Селен, да пия капки от Ехинацея и още няколко хранителни добавки за кожата.... пия ги така от 3-4 месеца и никакъв ефект.... :(
Ще съм ти благодарна ако ми дадеш тази твоя рецепта, да пробвам и аз... :)

18.   и аз искам рецептата :))

19.   Хора, съставките съм ги написала по горе,

Acidi salicylici
RESORCINI aa 3, 0
Elycerini 10, 0
Sp. vint 70 ad 100, 0

преписах го от рецептата, макар да не се разбира много.
Това + другите в горния ми пост бяха единственото, което ми ги махна напълно.

Моят съвет е дори при появата на 1 петънце да вземете мерки, защото се превръщат в хронични и дори веднъж излекувани, когато е късно, се появяват отново.

Успех на всички, пробвайте каквото и да е, посетете задължително дерматолог, защото този проблем не се изразява само в естетика, може да е сигнал за сериозни здравословни проблеми или нарушения в хормоналния баланс.

Лоша

20.   Може ли координати на лекарката?

21.   Имам същия проблем мажа се с МИКОЦИТ 2, просто с каквото и да се мажете за да видите някакъв резултат задължително трябва да изравните тена си.... било то на солариум или на слънце..

22.   И аз имам нещо подобно, и баща ми имаше и никога не се излекува. Аз ги мажа с Антимико Бета (спирт) и Kлотримазол (крем). За около седмица изчезват, но на следващата година пак се появяват, обикновено лятото когато се потя повече.

23.   Да не би да става въпрос за Витилиго? Аз самата го имам от 9 години и какво ли не съм пила и мазала ... нищо не ми помогна. Ако някой се е репигментирал .... моля помагайте :(

26.   ". Здравей, аз мога да ти препоръчам лекарства, с които съм на 90 процента сигурна, че ще се махнат, но са малко скъпички.

Лечението на тези петна е много трудно, изисква много време, търпение и средства. Аз обиколих цяла България, докато намеря специалист, който да може да ми помогне. След 5 години напразни специални диети, мазила и терапии открих една лекарка във Варна и за 1 месец ми се махнаха всички, а бях като далматинец. Дори по лицето имах, беше кошмарно.

Имам рецепта с едно лекарство, което се приготвя в аптеките, съдържа 5-6 съставки. То не е скъпо, с него се мажеш сутрин и вечер. две на марката Дюкре. Едното се мажиш 2 пъти в месеца, другото мисля че беше 1 път в седмицата. Ако се интересуваш, ще потърся рецептата и ще ти ги напиша.
А пък, ако си от Варна, мога да ти дам и координатите на лекарката. "

Бихте ли ми казали дали за заболяването ВИТИЛИГО говорите!
Благодаря предварително!

27.   Моля те 29. дай по-подробна информация и за лекарката и за лекарствата и ориентировъчна цена....

28.   Здравейте! И аз имам проблем. И аз имам петна по кожата си и те са бели. Най- вече ги имам по корема. Не знам как да ги махна. Моля помогнете ми

29.   От Варна съм, може ли кординатите на лекарката?

31.   6. Като бях на 16г. имах петна по цялото тяло. Като твоите. Бях станала като далматинец. Тогава една лекарка, лека и пръст, изписа ми мазило и за седмица ми минаха. Беше невероятна лекарка!
Не помня лекарството, но като се чуя с майка ми ще я питам и ще ти го напиша!
100% ще ти помогне!!!
Морена

Моля те кажи ми как се казва лекарството

32.   Искам да попитам тези петна заразни ли са мойта приятелка има и ма е страх да не ме зарази и мене. От скоро водим полов живот...