Споделена история от Здраве

Операция на корема
Ще ми правят операция на корема и искам да знам много ли боли. Смисъл след операцията дават ли болкоуспокоителни? Ами като не мога да ставам и ми се ходи до тоалетна? Как се ползва подлога? Вреди ли общата упойка на мозъка? Колко време след операцията ще изпитвам болка? И ме притеснява и друго. Лекарите само ме питат дали ходя до тоалетна по голяма нужда, а пък аз съм жена и ме е срам от такива въпроси... по-скоро от отговорите им. Най-ме е срам от това с газовете. Знам, че след всяка коремна операция питат. Жена съм, по дяволите и съм красива. Как някой може да си помисли, че такова хубаво същество върши подобни работи? И лошото е, че пред много хора ме питат и аз се засрамвам още повече. И един въпрос имаше по принцип ходя ли до тоалетна по голяма нужда. Този въпрос направо ме преби. Трябваше да отговоря пред всички. Моля, ако някой даде отговор ще съм му благодарна. А сега, искам да питам специално жените... вие притеснявате ли се от подобни въпроси и бихте ли отговорили честно и то пред ваши приятели и роднини?

Коментари

1.   Много си зле - лекарите просто си вършат работата!
Какво като си жена и си била хубаво същество - щом живееш, значи ядеш и сереш.
Дори не разбрах за каква операция става дума. Понятието „корем“ може да значи - от черва, през стомах, до бъбреци и женски органи. Много си зле, сори

2.   Тази тема истинска ли е?

3.   Ако наистина ти предстоеше операция, щеше да забравиш всичко освен желанието си да мине успешно и да оздравееш.
Щом е останала толкова суета у теб - значи изобщо не си даваш сметка за какво става въпрос. А не се ли замисли, че ще те оперират без гащи и ще те види цял екип?
Мъка, мъка.....

Според мен наистина е шега това.

4.   Да не искаш да кажеш, че хубавите жени не серат, е вярно че по-рядко се хранят

5.   Не бих се засрамила! Всеки яде и сере както каза 1

6.   не, не може да е истина (припадащ емотикон). абе ти досега на лекар не си ли ходила? поне при гинеколог трябва да си се преглеждала. да не се възприемаш като божество, че да не те питат дали ходиш по голяма нужда?
"Как някой може да си помисли, че такова хубаво същество върши подобни работи? " - ма как наистина, ти си от друг свят...

7.   Красивите жени не пърдят ли? Жалко, май аз не съм красива...
Не си притеснявам от подобни въпроси, те са свързани с това, дали нямаш усложнения след операцията, евентуално преплитане на червата и т. н. Никой не се интересува от количество, цвят, нито ще те карат да показваш проба.

Сара

8.   След като се съблечеш и легнеш на операционната маса, няма и да помислиш за притеснения от този род. За лекарите си просто предмет на действие и се стараят да си свършат нещата без да се обвързват емоционално и това трябва да е така, защото ако се хващат за емоции и чувства-ще луднат милите. Как се оправят от стреса тези хора, не знам? Господ да им дава много здраве и сили за да ни помагат. Винаги съм казвала, че когато те почнат да карат скъпи коли, а не силиконови гърли, то тогава ще се нормална държава.