Споделена история от Здраве

Опадане на косата?
Здравейте, чудно ми е дали и вие използвате преси за коса със градуси до 230, ако е да какъв е ефектът? (Пресата я използвам само от 1 година...)

Аз използвам преса за коса, която винаги я включвам на максимални градуси... използвам я 1 в седмицата, но ефектът е > опадане на косата...! Не искам да кажа, че буквално косата ми е опаднала, но все пак когато се реша вадя по доста кичури, дори когато се къпя гледам колко много коса има във ваната, дори когато я докосвам в ръката ми остават коси. Не знам какво да правя, таа момичета чудя се дали и при вас има такъв ефект, все още съм млада и ме е страх ако стана на 20 години какъв ли ще бъде ефектът от тези преси...

Аз реших да спра да ги използвам, защото момичета ефектът е превръщане на косата ви в метла, след което така нареченият к о с о п а д...! Можете ли да ми предложите някакъв вид "защита" за косата, някакви шампоани, балсами, маски или подобни?
Ако знаете нещо, което ефективно действа на косата, бихте ли ми казали? Хмм, а при вас какъв е ефектът?

Коментари

1.   Взимаш 1, 2 яйца взависимост от дължината на косата ти и отделяш само жълтъците разбиваш ги с малко вода, стават като на пяна, миеш си косата истискваш я, и ги позлваш като шампоан, намазваш се и да постой така 1 час ако е възможно и отмиваш с вода без после да слагаш шампоан, прави го през ден аз ти гарантирам, че подобрение ще има и то голямо, имала съм такъв проблем, гадничко е малко заради неприятната миризма, ама пък помага, успех:)

2.   Ти просто "леко" си си опекла косата... много ако питаш мен

3.   Игорила си си косата с тая преса. Слагай винаги спрей за топлинна защита, продават се по магазините, а най-добре забрави за пресата. Аз също имах косопад много дълго време, при това силен, но на хормонална основа, останах без половината си коса, пробвах какво ли не, единственото което ми помогна е Neoptide на Ducray. Доста е скъп препарата, обаче такъв ефект не съм очаквала. Ако можеш да си го позволиш го пробвай, идеята за жълтъка е добре, също и бадемовото масло действа добре.