Споделена история от Здраве

Нередовен стомах и запек
От както се помня имам нередовен стомах.
Като малка много се тъпчех, не дъвчех хубаво храната и си мислех, че може би от това идва проблема ми със стомаха.

Вече си ям нормално, но пак имам нередовен стомах. Опитвам се всяка хапка да я дъвча по много, но забравям. Сигурно ви звучи странно, но не съм свикнала да дъвча хубаво храната.
Преди няколко дни ядох супер голям хамбургер, дори преядох, и пак не се изходих и още не съм. Всичко ми се трупа по тялото.

Ох притеснявам се за здравето си... не ми се вижда много нормално това. Как да се справя с този проблем? Какво да ям?

Коментари

1.   И аз понякога имам проблеми със запек :(, отвратително е.. гледай да ядеш повече плодове и зеленчуци, много вода пий, на мен понякога прясното мляко или киселото много ми помагат. Гледай да ядеш колкото се може по-малко пици и хамбургери, защото и от тях може да се получава запека. Спорта също помага. Прави упражнения вкъщи, ако е по-хубаво времето се разходи, въобще трябва повече движение. Ако пак не минава запека, най-добре отиди на лекар.

2.   Яж много плодове и зеленчуци и по-малко хамбургери, сандвичи и тем подобни. Яж повече супи и домашно приготвени храни. Пробвай с някое кисело мляко с жива закваска.
~*Отхвърлената*~

3.   Ох, и аз съм така :( Като започна да ям, няма спиране. Наяждам се за 5-6 минути ;д Наистина трябва храната да се сдъвква добре. Пий дуфалак - четох, че помагал и на мен ми помогна :)) Имало някакви свещички за запек, ама не знам дали помагат. Аз пих зелен чай, който е адски вреден, тъй като стомахът свиква много бързо с него. Ужасен е на вкус, пих го 2 пъти и наистина ми помогна :):) но повече няма да го пия... Късмет!

МАКИ-ЧАН

4.   Вземи си мляко за закуска може и плодово, сложи 2ч. л. овесени трици. Постът също помага за изчистването на червата. Пий повече вода

5.   Пълна глупост е, че зеленият чай е вреден. Боже колко мъка има по този свят. Прочети в интернет какво е зелен чай!

6.   Ако проблемът ти е от както се помниш отиди на гастроентеоролог. Който и да слушаш от коментиращите те лекуват само временни проблеми.

7.   Всяка сутрин на гладно пий 2 чаши чай с мед - топъл, почти горещ, но не да си изгориш езика. Друг начин за прочистване, зехтин с лимонов сок сутрин на гладно. Може да включиш и зелев сок - т. е. сокът от киселото зеле. Много помага. Аз обикновено комбинирам чая със зелевия сок, но ефектът е доста силен и е по-добре да си у дома, а не да бързаш за работа.. :)

8.   "В зеления чай се съдържа кофеин, който може да ви докара проблеми със съня. Освен това, кофеинът преминава в плацентата, затова е препоръчително да не прекалявате със зеления чай ако сте бременна. Танинът, който се съдържа в зеления чай може да попречи на усвояването на желязо от плодовете и зеленчуците, които консумирате. "

9.   Дотук всички са ти дали добри съвети за това, с какво да се храниш.
Мога само да добавя да пиеш по една чаша преварена вода с лимон (леко топла) преди хранене сутрин. Също и спортувай и се движи повече.

10.   Авторката: хора страх ме е. Пак имам запек и то болезнен. Ами ако имам рак на дебелото черво?? Каквото и да ям или не се изхождам или изхождането е болезнено, защото изпражненията са втвърдени. Ям всеки ден кисело мляко, но четох че киселото мляко влияе лошо на запека.
Не знам какво да правя... и преди имах запек, но имаше и дни когато се изхождах нормално :( страх ме е.... не искам да умирам:(((((((( повече няма да ям за да ми се пречистят червата... и сливиците ме наболяват, и хранопровода от време на време. Ох направо не знам, ще погладувам малко и дано има положителен ефект :(

11.   Сутpин на гладно пpобиотици, после 1 киви и чак след това закуска. Активията също помага, но в комбинация с дpугите pаботи

12.   И аз съм така.... знам, че е ужасно, но пробвай с фрешове. Мама ми прави всеки ден и вече нещата се пооправят. Прясното мляко също е от полза... съчетай го с неща, които са ти по вкуса.
VVW

13.   Oтносно зехтин с лимов сок на гладно - чела сам, че дразни стомаха

14.   Към #13- за да не дразни стомаха се добавя супена лъжица зехтин