Споделена история от Здраве

Спрях да раста
Здравейте! Аз съм момиче на 19, имах ранен пубертет. В 5 клас ми дойде цикъла и си останах 147. Може би е от това или от гена, но си останах ниска, което ми е супер голям комплекс. Нашите не са кой знае колко високи, майка е малко по висока от мен, но се чувствам като джудже... Не искам да си остана толкова ниска. Решила съм да ида на преглед при ендокринолог, но ме е страх от това, което ще чуя.

Между другото знам, че има разни хапчета и други неща, които стимулират растежа на тялото. Някой взимал ли е такива? Вярно ли е, и че се пълнее от тях? ! Моля модераторите на сайта да публикуват историята ми, наистина е важно.
Хора, давайте съвети как да стимулираме растежа на тялото, какви храни да ядем?

Коментари

1.   Здрасти, не си спряла да растеш, защото ти е дошло. Това е някакъв нов мит, по мое време е нямало такъв поне.

Аз съм жена, висока 176-78 см. Нито съм яла нещо особено, нито ми е дошло на 30 г, на повечето им идва точно в 5-ти клас, дори по-рано. От тогава съм порастнала поне с 10-тина см. Съвсем нормална съм си значи, но и родителите ми са сравнително високи - татко 180 см., майка колкото мен. Още повече, че имаме прабаба, която беше 190 см.... Всичко си е ген.

При теб, мисля че е късно да взимаш хормони на растежа. Не си хипофизно джудже, твърде висока си за това, но може би такива хормони могат да ти помогнат да порастнеш поне до 150 см.

Отиди на лекар, от какво те е страх?
Може и да ти се помогне, но с това отлагане, няма да стане по-добре. Няма да напълнееш, ако правиш спорт и не се храниш обилно - калориите за напълняването отнякъде трябва да дойдат, нали? Паласките не стават от въздуха. Спокойно, обичай се такава, каквато си - нали си здава иначе? Можеш да ходиш, имаш и ръце - това не може да каже всеки за себе си. Спокойно и успех.

Лаура

2.   Няма от какво да се притесняваш :) Има ниски и високи жени.. Нали знаеш, че ниските жени могат да бъдат с високи и ниски мъже, а високите жени само с високи :) Всъщност височината няма значение! Така, че горе главата :)

МАКИ-ЧАН

3.   Благодаря за подкрепата, но ако бяхте на мое място сигурно и вие щяхте да се чувствате като мен. Лаура, дано не е късно, но дори и 150 да стана, пак ще съм доволна. Искам поне 155-160 да стана, но уви аз съм само 147. Грозно е, смешно е отстрани. Всички имат нормално телосложение а моето... с това несъразмерно тяло ми иде да се гръмна :(. Въпросният растежен хормон какво представлява? Някакви хапчета ли? Чувала съм, че при някои е помогнал... но трябва да се предпише от лекар и след това да се взима. Опасявам се, че като отида на преглед и кажа колко са високи родителите ми, няма да ми изпишат никакъв стимулант за растеж :(

4.   Жените нямат причина да се оплакват от ръста си. Обувките с токове са най-лесния начин да постигнеш желаните 150 см. Представи си обаче какво му е на един бивш мой съученик, който не успя да надмине култовото 164,5 см. Той няма никакво желание да носи токове, естествено! :) Заради ръста му жените го възприемат по-скоро като дете или тийнейджър. Ниска жена винаги ще си намери мъж, но нисък мъж според днешните схващания трябва да чака някоя да се смили над него. С мъжете няма да имаш проблеми, просто трябва да се харесаш такава, каквато си. Защото твоят проблем е именно със самочувствието и него трябва да лекуваш с предимство. При това описание на родителите ти съм сигурен, че няма да успееш да порастнеш повече. За справка споменатият съученик има сестра и майка, които са с близък до неговия ръст. Само бащата е по-висок от тях, но не е успял да помогне особено на децата си в това отношение. А според теб и двамата ти родители не са особено високи. Така че шансове май нямаш. :(

Наблюдател

5.   Чувал съм за много ефективен метод някаде в Пловдив
Нещо като растягане рацете са ти вързани и висиш на тях има и прекрепени тежести на краката. Един пич така го одължиха, преди 10-12 години с цели 10 сантиметра, мисля че го правят по-половин час на ден. Ма забравих името на доктора

6.   Да когато побертета почва по-рано си по нисак научно доказано. Това е причината мажете да са по-високи, при момичетата побертета почва по-рано. Растежа спира на цяло към 21-25 но дотогава ще пораснеш не повече 1-3 ст.

7.   Здравей, искам да ти кажа че няма от какво да се притесняваш в нашия клас има момиче което цикъла и доиде 4 клас което е малко странно! Има и момчета които са 1м. и 40см. а са 6 клас!

8.   От авторката: НОМЕР 5 моля те, ако се сетиш пиши. Как се казва клиниката?
Хора, моля ви пишете в темата ми, много съм отчаяна;(((
НОМЕР 4 така е, но от ниско до ниско тяло има огромна разлика, моето тяло не е просто ниско, приличам на джуже, имам къси крака и къси ръце...

9.   Здравей!
Не се отчайвай не си първата няма и да бъдеш последната. Моя ръст също не е от най високите за мъж 173см. Една ниска жена може да бъде както с висок така и с нисък мъж докато при мъжа не е точно така. Дори много мъже си падат по нисички жени "Миньонче за милионче“ :) Казвам го ако това те мъчи.. относно дали ще се харесаш на мъжете. Уверявам те че няма да имаш никакъв проблем! А и най важното да си красива вътрешно! :))
Успех!!!

10.   Номер 5 - да не би да е д-р Йозеф Менгеле? Какво й пълните главата с глупости? Колко луд трябва да си, за да си вържеш тежести и да се разтягаш по описания начин? Така най-много да се спука някой вътрешен орган или да счупиш някоя кост, но не и да станеш по-висок. Ако някой се оплаче, че се дразни от дишането си, вие сигурно с готовност ще му предложите начин да реши проблема си. Нямам думи!

11.   Аз съм номер 5 не се сещам за името му но така беше с тази разлика че той беше на 15-16г. но можеби и 19г. става процедурата не е болезнена само е малко скучно, защото нямаш какво да правиш. По-принцип става въпрос за малки тежести не знам колко точно. По няколко килограма всяка май нещо от рода на 2-6 кг. ма не помня. Става въпрос за продължително време от порядака на година. Пробвай да попиташ личня доктор. Като се замисля може да разпиташ в поликлиниката в жк. Тракия в Пловдив май беше казвал че нещо с баща му там са ходили.... Ма може би от там само са ги насочи ли на друго място.... Не знам, но пробвай.
Но бъди по-смела като си мако по-ниска това нищо не значи, аз познавам ниски момичета който са много смпатични!

12.   Аз съм момче на 16 ходих на ендокринолог и ми каза че мога да порасна с окола 20-25 см още аз бях 1, 48 като отидах сега вече минаха 4 месеца от предписването на лечението няма да кажа лекарството защото може да го купиш и да си навредиш много та след 4 месеца съм 1, 55 доста добре за това малко време според мен иди да те видат пак не се знае това за несаразмерното тяло е класически признак каквато беше моята болест ако ти стане интересно и искаш да ти разкажа пиши.

13.   Авторката:
Номер 12, разкажи подробно моля те! Каква е била твоята болест? Какво лекарство са ти предписали, и как те прегледаха, смисъл какво представлява самият преглед? Страх ме е, че за мен няма надежда вече понеже съм на 19 :((((((( не искам да си остана толкова ниска :((

14.   аз съм 12. Значи отидох на преглед. самия преглед не е нещо особено смисъл мерят те теглят те питат майка ти много въпроси от рода на как е преминало раждането и тн. няма нищо страшно. Но ако ти отрият болест както при мен са. моето не е точно болест а много закаснял пубертет но ако не ми бяха пачнали лечение нямаше да порасна повече ::( та другия вариант е недостик на хормон на разтежа тва вече е лошо 3000 кинта на месец е лечението но се покрива изцяло от касата. значи мен ме извикаха в болница във Варна и лежах там 7 дена да не те плаша но беше мачение всеки ден ти взимат кръв по няколко пъти и ти слагат разллични инжекции и Ренгени ЯМР Скенери на главата и корема и тн всеподобни неща. та моето лечение с инжекции тестостерон даже днес имам една всеки месец по една ми бия не е толкова зле палвата седмица след биенето на инжекцията имам огромна енергия и всичките ми вени изкачат :D:D:D:D:D:D та пиши ако искаш да ме питаш нещо по специално Късмет :)

15.   сега съм на 12 години и съм висока 152см и вече не раста, цикълът ми дойде в 4 клас (11 год.) , родителите ми са ниски, майка ми 158 см, а баща ми 172 см. и аз се чуствам като джудже, надявам се да стана поне колкото майка ми.
ПОжелавам ти успех и не се комплексирай, ниските са по харесвани, по-добре за жена да е ниско, но не и висока.!

16.   При мен е абсолутно същото като номер 15, с разликата, че съм на 14.. Дойде ми преди година и половина. Най- "интензивния" растеж, (ако мога така да се изразя, понеже не съм имала интензивен растеж ;д) беше преди да ми дойде. Пораснах с 3 см, ядях много, сложих сутиен и ми дойде. От тогава не съм мръднала. Лицето ми се е попроменило малко, но толкова. Изплашена съм. Чувствам се зле. Не харесвам тялото си. Пуших няколко месеца, не често и слаби цигари. Лятото почвам баскетбола много яко заедно с рибено масло. Дано не е късно. Харесвам минъончетата, но от порядъка 155 нагоре. Трябва момичето да има някакво невероятно съразмерно и красиво тяло, че да е добре под 155. Надявам се, моля се тези 5 см да ги постигна, примирила съм се, че не може повече. Преди се надявах поне колкото майка ми да стана, но..
И само да напомня едни от най-известните и красиви жени са миниончетата: Кристина Агилера - 158, Ева Лонгория-155, Фърги- 155, Хилари Дъф - 155. Мара отварачката - 154, Венета Райкова - 156, Мадона, Аврил Лавин, Преслава, Алисия, Лора Караджова, Десислава, Лили Иванова и накрая Кайли Миноуг - едва 152см..

17.   Не се притеснявай всеки е различен по - височина аз съм 1,58 см и сам на 11 години и сам палничка ако бях слаба щях да съм 1,65 см сигурно

18.   Здравей:)
147 см не са много, но защо не се приемеш за сладко миньонче?! Моите две най-добри приятелки са високи едва 150 см и са най-сладките същества, които познавам. Аз самата съм с "исполинските" размери от 160 см. Имам още една приятелка, която е много нисичка. майка и навремето я завела на лекар, защото си мислели, че нещо и има. Докторът като видял майката (която също била ниска) попитал дали и бащата е нисък. На положителния отговор той се засмял и отговорил, какво да очаква - детето им гигант ли да е. Така че - всичко е комбинация от гени, храна и тн.н. Но най-вече - гени.

По-добре да си 147 см, отколкото 180. Така мисля аз.
Още един съвет - не ходи по лекари. Ще те натъпчат с хормони. От соматотропина (растежния хормон) ще станеш Годзила.
Гледай си живота и се приеми такава, каквато си.
Аз бях най-ниската в класа. И всички много ми се радваха.

19.   Тва за лекарите беше тъпичко изказване въпреки, че според мен няма смисъл да ходиш на лекар няма как "да те натъпчат с хормони" без да имаш голяма нужда от това, а и разтежен хормон се бие до 19-20 год. максимално след тва не действа, зависи дали костите ти има възможност да се удължават и тн. за това най-много се дразня кат говорят хора който не разбират. Но е възможно да имаш хормонално нарушение нз. И да минал съм през това за туй знам аз съм номер 12 и 14