Споделена история от Здраве

Ескапел и междинното кървене
Здравейте!

Преди 10 дни по време на секс презервативът се скъса. Единственият изход беше Ескапел - изпих го 3 часа след инцидента. Една седмица се чувствах ОК и липсваха странични ефекти. На 7-мия ден обаче, след като вдигах тежко (40-килограмов домашен любимец, а аз тежа 51 кг), а вечерта правих секс с приятеля ми, усетих продължителна болка в десния яйчник и кръста. През нощта започна кървене, което се различава от менструалния ми цикъл. Предполагам, че това е междинното кървене, за което много жени споделят във форумите. Продължи 4 дни (до днес). Първоначално беше кафеникаво, което вероятно се дължи на това че кръвта е престояла и се е окислила, после стана чиста кръв и накрая намаля до розово зацапване. Болките продължават до момента. Цикълът ми по принцип трябва да дойде след седмица. Четох обаче, че сега трябва да го чакам след месец около датата на кървенето. Нямам идея дали всичко това е нормално. Смятам да си направя тест за бременност след 4 дена, но до тогава и до евентуалното ми посещение при гинеколог, ще се побъркам от притеснение.

Случвало ли се е с вас? Кога преминаха проблемите? Кога дойде цикълът ви след Eскапел? Ще съм много благодарна да прочета малко споделен опит!

Slavina87

Коментари

1.   Мисля, че си бременна, но най-добре изчакай цикъла и така ще си сигурна... и сподели какво е станало :)

2.   Ескапел е хормонална бомба, напълно нормално е да ти размести месечния цикъл. Тва не са витаминчета.

3.   1, ??? точно разбра, че авторката е бременна??

А иначе, 2 е прав/а. Цикълът ти е разместен. За твое успокоение си нарави тест, но най-добър отговор ще получиш от гинеколога си.

4.   Бе, кво лъжете момичето - бременна била, тия боклуци за спешна контрацепция правят какво ли не с женското тяло

5.   Не искам да те плаша, но една позната така си изпати от Ескапел. Разликата е, че тя го беше пила 3 пъти в рамките на 2 месеца или нещо подобно. Започна кървене, както при теб, и се наложи да я оперират. При теб може да е друго, иди на гинеколог.

6.   5, то и на опаковката пишеше, че не трябва да се пие толкова често, плашиш я, но без причина.
Авторке, кървенето е нормално, но закъснението не е сигурно. Болка, обаче, нито помня да е имало при мен, нито съм чела за това, но не е задължително ескапел да е проблема, ако има такъв.

7.   До номер 3
Не съм казала, че съм сигурна. Просто така си мисля. Всеки има право на мнение и затова сме в този сайт.
от номер 1

8.   Какво стана, направи ли си тест?

9.   Благодаря за мненията, днес си направих тест - отрицателен е, но от 15-те дена след като изпих хапчето 8 прекарах в кървене и болки в кръста и продължавам... Мисля че това доста ще обърка цикъла ми... Не ползвайте ескапел, момичета - само ако е наистина неизбежно, както и беше в моят случай. Смятам да направя още един тест след 5 дена, а ако имам още кървене ще ида на гинеколог. Ако отида сега вероятно ще ме успокои, че е страничен едект от хапчето, както и се надявам да е...

10.   Здравейте админ с приятелката мй имахме гаф в понеделник на 29 юли тогава някаде 30-40 минути по късно тя прие ескапел но днес на 3 август ми каза че и дошло а пък преди 11 дена и било свършило и било кафеникаво и ми каза че по принцип трябвало да и дойде някаде на 22-23 и много се притеснявам имали повод да се притеснявам моляви кажете мй от хапчето ли ее... дойде и 3 седмици кажи речи по рано как да си го обясня моляви кажете мй??? Също така я болелй яйчниците но било по силно от нормалното като и дойде?

11.   № 10 Моля сподели как е сега момичето, защото и при мен стана един гаф преди 5 дена с едно момиче, изпи хапчето а още абсолютно нещо не чувствала.

12.   Стига се мъчихте, при приемането, знам че трябва да и дойде до някой друг ден кървенето.. после да очаква менструацията си във времето в което е прокървяла

13.   Здравейте, на 27.09.14г. се получи гаф и се скъса презерватив, изпих ескапел след 30 минути. Една седмица по късно настъпи МЦ, който беше както обикновено, след 28 дни точно на време пак настъпи МЦ, но по-малко от обичайното.. И сега получих 10 дни закъснение, възможно ли е да съм бременна? Като цветна бременност? Преди да ми закаснее, отидох при гинеколог, взе ми цитонамазка и биопсия, дали при тези процедури щеше да си проличи ако съм бременна?

14.   Здравейте, на 22. 12. 14 правих секс с мъжа ми и си поизпуснахме така да се каже, мц ми започна на 17. 12. 14 и свърши на 21. 12. 14 съвсем нормално. След секса на 22. 12. 14 на 23. 12. 14 взех Ескапеле, през годините съм го приемала това хапче и никога не съм имала проблем или страничен ефект, но сега след като го пих на 23. 12. 14 получих кървене което продължава вече около 11 дни и почвам да се чудя какво ли е? Само трябва да отбележа, че преди 7 месеца родих секцио и си мисля, че след раждането организма ми се е променил по някакъв начин, преди това не съм имала проблем с приема на Ескапеле.
Тест не съм правила, защото вече си записах преглед при гинеколожката на 12. 01. 15, а пък е прекалено рано, теста може и да ме подведе.
Моля ако на някоя й се е случвало подобно нещо да сподели

15.   Не мога да разбера, защо знаещи и незнаещи се изказват така брутално? ! Бременност? ! Операции? !
Моят съвет е консултирайте се със специалист и не се панирайге! Всичко в живота е поправимо! Успех!

16.   Здравейте, с приятеля ми правихме секс и презерватива се скъса, беше някъде по средата между две менструации. Пих ескапел след около 15 -16 часа. На третия ден след приема ми се появи леко зацапване, но на следващия ден изчезна. На петия ден пак прокървих, мисля че това е цикъла ми, дойде ми 5 дена по - рано, но е слабо кръвотечението. Корема ме боли както когато съм си в цикъл. Кажете ми моля ви това нормално ли е, притеснявам се

17.   Абе момичета всеки казва че е имал такъв проблем аз също имам 12 дни след пиенето на ескапел ми тече малко но си тече на вас как ви мина и кога ви спря..?

19.   На мен вече 5 ден ми тече, но доста обилно, а кървенето се появи 3 дни след приема на таблетката-което е 5 дни след края на последната ми менструация.

20.   Здравейте, нормално ли е след като съм изпила хапчето вече 6-ти ден да ми няма нищо, нито кървене, нито болки в гърдите абе нищо, притеснявам се дали е подействало иначе аз го пих около 12 часа след акта?

21.   номер 20 какво става някакви симптоми?

22.   Здравейте. Моят въпрос е следният - на 07. 04 имах полов контакт с мъжът ми, но стана гаф. Следователно друго решение нямаше освен да пия ескапел. Сутринта на 08. 04(7-8 часа след половият контакт) пих хапчето. На 12. 04 без болки в корема и напрежение в гърдите(както обикновено) ми дойде цикъла. Първите 2 дни всичко беше ок, но от 14. 04(събота) цикъла ми беше страшно обилен с леки съсираци. С днескашната дата мисля че количеството малко е понамаляло, но продължава да е обилно (на 2-3ч сменям превръзка). Трябва ли да посетя гинеколог? И преди съм била ескапел, но такова чудо не е било. Обикновено цикъла ми продължава 7 или 10 дена но никога не е бил толкова обилен.