Споделена история от Здраве

Избелване на зъби
Здравейте, от много време се чудя дали да си избеля зъбите, но нито знам как, дали пак ще си станат същите или още по - лошо да се развалят. Аз съм момиче на 18. Сега ще кажете ами защо не ги миеш? Напротив мия ги редовно, но обезцветяването е по наследство и ако ще да ги претъркам от миене те няма да станат бели. Толкова е хубаво когато някой ти се усмихне и видиш едни красиви бели зъби. Та за това искренно искам да Ви, помоля да ми кажете ако сте пробвали какъв е резултата. Благодаря, предварително.

Коментари

1.   Избелването на зъбите по какъвто и да било метод е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВРЕДНО!
Да ти се усмихне някой с такива бели зъби не е красиво, а е НЕЕСТЕСТВЕНО!
10-ина години неестествена "красота" и след това още 50-60 години всякакви проблеми със зъбите, протези, изкуствени ченета и т.н.
Много прилича на блъскането с анаболни стероиди - 5-10 години "супер"-тяло и на 40 години в гроба или в психиатрията.

2.   Купи си Lacalut и си мий редовно зъбите с него. Малко е скъпичко, но ти гарантирам, че ще помогне.

3.   Не ползвай избелваща паста, защото е вредна. Опитай при зъболекаря, макар че след време пак ще станат същите. Щом ги миеш редовно и са чисти и здрави, няма от какво да се притесняваш.

4.   Ако имаш пари - по-добре фасети. Това са тънки люспички, които се залепват върху собствените ти зъби и са за предпочитане пред металокерамичните коронки, защото зъбът остава цял. Но е много по-скъпо от коронки. Пък, кой знае, може вече да са поевтинели.

5.   Номер 1ти да не си онзи, който твърдеше, че къпането и миенето на зъби всеки ден е ВРЕДНО. Аз предпочитам да ми се усмихва човек с неестествено бели зъби, отколкото като ми се ухили някой да видя, прежълтели, развалени, криви и грозни зъби. Те хората за това са ги измислили всички тези неща, за да направят живота ни по-приятен и лесен.

6.   Номер 5ти, не - хората са ги измислили всичките тези неща, ЗА ДА СПЕЧЕЛЯТ ПАРИ за сметка на твоята суета и глупост!

7.   Аз един път съм си избелвал зъбите с едни американски ленти, white нещо си, в една синя кутия и не бих ги препоръчал на никой. След 2-рия ден започват да те болят зъбите все едно си дъвкал лимон, един път ги избелих и то не можах да издържа целият курс и втори път бях тръгнал, но още след първите лентички ме заболяха и спрях. Аз също мисля, че е вредно да се избелват, иначе отдавна щях да съм отишъл при зъболекар да ми ги избели, защото за професията ми е в голям , а и имам тази финансова възможност, но зъбите ми са хубави и попринцип са си бели, само дето аз исках да са като на звездите от филмите :D. Избелващите пасти май също са вредни впрочем.

8.   Авторката : Честно да ви кажа най - силно го искам защото чух преди време думите " Тя е прекрасна на с тия жълти зъби", от тогава не мога да спра да се сещам за този момент много е гадно да го чуеш от твой съученик. Не искам да създавам такова впечатление на хората, но тия думи докато умра няма да ги забравя. По някога се чудя защо ли хората са такива не всеки може да има всичко. Съгласна съм, че вреди и то може би много. Жалко е да чуваш " ти си приятел страхотен човек си, но не ставаш....