Споделена история от Здраве

Електронните цигари-вредни ли са?
Нека тук всеки който е ползвал електронна цигара да сподели за явни и предполагаеми неблагоприятни ефекти върху здравето които е получил. Например аз ползвам от известно време от най-евтиния и широкоразпространен никотинов разтвор E-Health и смея да твърдя че не ми се отразява добре на организма. Първо получих много силни болки в гърлото. Сега плюя кървави храчки. Освен това в началото като почнах имах главоболие и трудно се концентрирах но тези ефекти отшумяха-вероятно е до привикване. Друго-болки в бъбреците. Щипене по капилярите на очите(това може би от предозиране с никотин), обаче гърлото е много зле. Вие какво може да кажете по тази тема?

Коментари

51-100 от 100

55.   Всяко нещо с което се прекали е вродно, ще кажа само че в сровнение с истинската цигара е много ама много по малко вредна/и сравнение не може да става/. Единственото вредно в ел. цигара е никотинът, но най-вредното-катранът го няма. И всякакви забрани в това отношение са въпрос на индустрия. Ако някъде ще въвеждат забрана за ел. цигари, то първо трябва да забранят истинските.

56.   Пуша ел. цигари от доста време, но никога не разчитам на шишенца и доливане. Хора защо не си купувате заводски запечатани изпарители които са за еднократна употреба? На този принцит са Green Smoke. Те са дозирани от производителя и предозиране не е възможно. Тройно запечатани са което запазва качеството за дълго време. Ползвам ги откакто минах на ел. цигари и никога, ама никога не съм усещал протичане на течност или запушване. А държа цигарата в джоба на дънките си и в повечето случай тя е наклонена надолу. Наистина са малко скъпи в сравнение с това което чета тук, но според мен си заслужава.

57.   Аз ползеам от много време електронна цигара, но нямам влошаване на здравословното дъстояние, а точно обратното. Вече не се изморявам толкова бързо, храня се в пъти повече и по-често, калицата ми спря, усещам в пъти повече и по силно миризма, но развих непоносимост към цигарен дим и миризмата на цигари. При мен ефекта от употребата на електронна цигара е много добър. Петох доста по въпроса, както и за съдържанието на никотиновите течности и спекулации със състафките като използват само едно от приложенията на дъставките без да добавят останалите им приложения в ежедневието ни. Според мен са спекулации за лошото им влияние. При всеки индивит е различно. Препоръчвам на всеки, който смята да посегне към електронна цигара да го направи в дпециализиран магазин, за да получи най-адекватна информация кой вид е най-подходящ за него и каква никотинова течност да използва. НЕ използвайте обикновенни и електронни цигари едновременно. Изберете едно от двете или ги спрете.

58.   Четери месеца не бях палила цигара. Но днес, мисля че имах пречина и запалих. Когато опънах първия път, ми стана гадно и отвратително в устата. Не мога да ви опиша колко е отвратително. Опънах оште 2 пъти като си мислих че щте ми стане по добре но УВИ гадно, гадно, гадно.
Сигурно скоро няма да запаля цигара и няма да ми дойде и на ум за тях.

60.   а някой случайно да знае нещо по въпроса с качването на килограми вследстие употребата на ел. цигара?

61.   от 5 месеца пуша ел. цигара и не съм натдала и килограм

62.   аве 56. що ми се стува че тука правиш реклама:DDDD
то че поне до сега всички сме доволни - доволни сме.
ама ако ще правиш реклама - прави го по тънко :))
иначе аз съм си с доливане и позлвам или кинайските или чешките и наистина съм доста доволен.
само незнам от време на време зверски ми се препушва истинска цигара- направо откачам.
но е по-скоро навик и спомена за хубаво усещане, в момента които запаля ми става много зле.
а и след малко като спра да мисля меракът ми да паля цигара изчезва.
а за килограмите - не съм качил нищо

63.   Според мен не са толкова вредни и наистина на някои хора им помага да откажат цигарите. Ако имате проблеми с лож вкус и/или болки в гърлото и корема - това е заради поглъщане, нищо особено, просто включвате и ако чувате, че вътре се вари чорбЪ я изчиствате! :D

65.   От четири месеца съм на ел-цигара, изпарявах само оригинални течности и стигнах до извода, че е-течностите са вредни много повече от обикновенните цигари.

66.   Аз също имап проблем с гърлото, гадени и болки в корема.

68.   Аз съм е-пушачка от около 2 месеца. Използвам eGo-T с картомайзер Vivi Tank, много съм доволна. Да, съгласна съм, че и електронните цигари са вредни, но кое не е? ! Всичко в днешно време е вредно. Но забелязвам, че откакто пуша електронната, се чувствам доста по-добре - и здравословно, и финансово. Преди пушех Parliament, на ден оставях в магазина по 6 лева, на месец оставях средно по 180 лева. А сега - сега цигарата ми струва 30 лева, картомайзерът отделно 20, и шишенца с 24 мл течност са по 5 лева, издържам с едно шишенце около месец. Освен това, пушейки обикновените цигари се задъхвах, изкачвайки стълби, миришех на гадно, и най-лошото - излизаха ми ужасни огромни пъпки по лицето и гърба. Сега нямам проблеми с дишането, когато пуша около мен мирише на малини, не вредя на околните и имам чиста кожа. Освен това не мръзна навън на студа, а си пуша на топло в кафета, в училище, ресторанти и на всякакви места, където пушенето на други цигари е забранено :))
Вие решете кое е по-доброто за вас :)

Ани

71.   СЪпРУГЪТ МИ ПУШИ ОТ ЕДНА СЕДМИЦА EGO-T, КАЗВА, ЧЕ СЕ ЧУВСТВА МНОГО ПО-ДОБРЕ, НЕ КАШЛЯ И ИМА ПОВЕЧЕ ВЪЗДУХ. Аз пък съм най доволна, че не ми миреше, а и не ме трови. Не знам вредни ли са или не, но поне не са вредни за околните. Който иска да си се трови да се трови. Май ги обявяват за вредни от страх да не замре търговията на цигари.

72.   Аз съм от 4 месеца с е-цигара, а преди това пушех по кутия и половина на ден. Вече сам си правя бъркочите копувам си основа:
100мл/12мг
http://www. bgvape. com/product/107/nikotinova-vpg-technost-12-mg-inawera. html

и аромати :
http://www. bgvape. com/category/9/aromati. html
за 16 лв. правя 100мл. течност която ми стига на мен и приателката ми за 1 месец, а със ч шишенце аромат може да направите до 700мл. течност. С 1 карт. карам по 60 дни като пуша по 2 карта на ден.
Ето как да се грижете за карта и той ще ви изкарва по 2 месеца без проблем:
http://www. youtube. com/watch? v=bsXkEhNufMs
Аз правя на всеки 15 пълнения по един dry-burn /почистване/ като това от клипа. Надявам се да съм ви бил полесен.

75.   Пуша от 2 дни, но имам болка в трахеята, при първо дръпване кашлям Отминава ли това? Дали не е силна течността ми?

76.   Здравей, аз пуша ел. цигара от 19 септември .Дърпа се по продължително не точно като другите цигари .Моят никотин е 18.Сега се пробвам да пуша от другите но ми е гадно в устата.Ако си пушил леки цигари си вземи никотин 11

77.   Здравейте. Аз живея в лондон от доста време. Мн исках като цяло да спра цигарите но се съмнявах в себе си и затова реших да започна с електрона. Моя приятелка в Италия ми похвали Е-go. Приятеля ми и аз си я купихме от Лондон. Той не харесва вкуса им и се отказа, но аз продължих, в началото имаше изтичане, но разбира се като я обърнеш надоло или като дърпаш по същия начин.
Аз нямам задъхване чуствам се "пълна с въздух" което преди ми беше проблем. Цигарата е мн добра няма проблеми в батерия, разтвори, запушване и т. н. В Лондон са 60 броя с два разтвора. Ние предимно пушехме тютюн Golden Virginia. Сега си купуваме същия разтвор 100ml. Тук са 3 за 15. В лева и евро цигарите са за сущата сума но в др валута. 60лв. Или евро. Единствения ми проблем е че ми е все още трудно да не съчетавам истинските цигари с елек. и си пуша понякога от тютюна. Някой може ли да ми помогне с това?

78.   трябва и воля аз не бях палила 11 месеца, но сега припалвам от време на време

79.   от седмица съм на ел цигара и вече не се сештам за другите

80.   браво, дано не запалиш от другите.

81.   Със сигурност не са полезни, но са по-малко вредни от обикновените, в които освен никотин има и катран и какво ли още не, за това ако не можеш да ги откажеш, което би било най-добре, поне смени никотиновия разтвор, защото явно си си купил нещо, което е твърде силно за теб. Аз като си купих електронна цигара на дълго и на широко обяснявах какви цигари съм пушила, по колко на ден, от колко време и така момичето ми препоръча течност, която да отговаря точно на моите нужди. Та съветът ми е, иди в специализиран магазин и се консултирай с тях, те ще ти дадат идея каква течност да си купуваш, а ако продължава да ти е зле, иди на лекар, може пък да си алергичен към някоя от съставките.

83.   Аз отказах цигарите по съвсем нов метод, с абсолютно безвредна и безболезнена процедура. Без абстинентен синдром и без напълняване.

****

84.   здравей 83, защо не споделиш как ги отказа

85.   до 84. извинявай за късното включване. Приятели ме заведоха в съвсем нов кабинет за лечение на зависимостта от тютюнопушене. Казаха ми, че успеваемостта на метода е 94. 3%. Чисто и интелигентно, благодарение на нова иновативна технология. www. daotkajemcigarite. alle. bg

86.   благодаря

88.   От електронната цигара ми се нарани устата, заболя ме гърлото. Почувствах се ужасно! Никога повече няма да я ползвам! Вредна е, за бога не пушете!

89.   В Токуда има процедури за отказване от тютюнопушене. Мъжа ми спря след такива процедури. Половин година не пуши, пробвал е да запали, ама му става гадно. Нерви и напълняване нямаше. При процедурите боцкат с ток ушната мида - не е много приятно, ама не е голяма болка. След процедурите бяха зачервени ушите. Изобщо не вярваше, че ще имат ефект. Даже се ядосваше, защото струват пари. Той направи 2 процедури през един ден - от трета нямаше нужда.

90.   Здравейте, от една година пуша електронна цигара и нямам никакви проблеми. Колкото до това дали са вредни или не, има ли нещо абсолютно безвредно на света?
А що се отнася до изброените зравословни проблеми не търсете причината за тях в ел. цигарите а при лекаря. Колкото до протичането на течност по някога от картомайзера е технически проблем който по някога е възможно да се случи. За мен електронните цигари са по добри, по евтини и по безвредни от тези с тютюн.

92.   Аз и съпругата ми (пушим) изпаряваме от повече 4(четири) години. Купих комплект Е-цигари (два броя) марка еGo-C, съвсем от първите модели с
изпарители (от спец. магазин един от най реномираните във Варна). Използваме течности VG 18(когато няма наличност -PG 18).
За тия 4 години аз два пъти ги спирам без да си поставям цел, а жена ми ги
намали много рязко(от повече от кутия сега изпарява само с кафето). Винаги
сме пушили и в къщи по стаите. Миришеше, но ние проветрявахме. Сега пак пушим и не се налага да проветряваме. Не ни болят нито гърла, вкуса ни в устата се подобри значително. Много сме доволни и от разходите по тютюна.
Като внимаваш не правиш и разливи. Съгласен съм с това, че навярно Е-цигатите са вредни, но много, много по малко от оригинала. ЧЕТИРИ години не са малко.... добър опит. Аз съм 72 г. тя - 65.
Винаги сме били, , луди, , Не слушайте, , лапачите, , дето им намалихме чешмите.
БЪДЕТЕ ЗДРАВИ!

94.   Вече съм "изпарител", а не пушач.

Комбинирам си течностите и си правя невъобразими коктейли. Освен това комбинирам с по-ниско и по-високо съдържание на никотин. Рядко усещам сладникав вкус (от поливалентните алкохоли-разтворители), основно при по-силно дръпване.

За сухота в гърлото, сравнително рядко суха кашлица - да, имам, но срещнах информация за това. Полиетилен гликол, полипропилен гликол и растителен глицерин (разтворители на никотиновата течност) са всички до един поливалентни алкохоли и те винаги са хигроскопични. Нищо чудно да изсушават гърлото. С малко вода или сок (не друг алкохол! ) при мен проблемът изчезва.

Ако някой е имал кръвохрак и болки заедно с кашлицата е редно срочно да потърси лекарска помощ, защото това може да означава сериозни проблеми с белите дробове, бронхите или гърлото, наследство от до момента пушените нормални цигари! Не го казвам като лаик. Не е за пренебрегване и качеството на ползваните никотинови течности, както преди мен други са го писали. Но прегледът при кръвохрак е просто задължителен! УНГ и пулмолог са специалистите, към които би трябвало личният лекар да ви насочи.

Никотинът при предозиране може да предизвика гадене, чревни спазми или мускулни крампи (на коремни или гръдни мускули също), като основно предозирането става при поглъщане на течността.

Номер 46, сигурен ли си, че нямаш акции в "Булгартабак"? От къде са тези данни за 2 пъти по-силен канцерогенен ефект на електронните цигари от обикновените?
Обикновените цигари ГОРЯТ и отделят бензпирен и катрани, които преминават през бронхи и алвеоли и се отлагат в т. нар. "кониофаги" в перибронхиалните и перитрахеални лимфни възли (около бронхи, бронхиоли и трахея), заради които "белият" дроб на пушаче е... черен. Тези са главните канцерогени в обикновените цигари и на бронхогенния рак се падат над 90%, а за алвеоларния рак остават по-малко от 10%.
Ел. цигари ИЗПАРЯВАТ, поради което не става изобщо дума за горене и липсват всякакви продукти на горене (бензпирен и катрани). Точно заради това са измислени електронните цигари!

За мен ел. цигари са стотици, дори хиляди пъти по-безвредни от обикновените цигари, макар че е за предпочитане да бъдат отказани изобщо.

95.   Аз пушех по 2 кутии и половина синя горна джумая
От 2 години и 4 месеца съм на електронна и не съм палил истинска цигара. Не напълнях и въздуха ми стига вече, не повръщам сутрин от гаденето на истинските цигари.
В къщи мирише хубаво и не съм изолиран от семейството си в отделна стая ПУШАЛНЯ

96.   Не мога да разбера защо пишат такива глупости, с какво са вредни е цигарите, аз лично от миналата година съм с е цигара и съм много доволна, вече не мириша на нищо, навсякъде мога да пуша и не само това, положителните са повече от отрицателните качества, независимо какво пише в сайта аз ще си остана е пушач.

97.   Аз ползвам 3- ти месец и нямам проблеми. По- добре се чувствам, нямам храчки като преди, зъбите ми белнаха, нямам петна по пръстите и най- важно не си омирисвам къщата.

98.   пуша ел.цигара от 3години и половина и мисля че с тях се поема повече никотин и се предозира,от което на моменти не ми е много добре.оставаш зависим от никотина,дори повече

99.   Извод : За предпочитане е да пушите електронни цигари но постепенно да намаляте съдържанието на никотин до 0 и от този момент на татък ще можете и без тях.

100.   Аз пушех цигари от 4 години и най-накрая се реших да си взема електронна цигара. Поразрових се малко и открих, че в bazar. bg и по-точно потребителят с име online store (точен, коректен и винаги отговаря на въпроси) продава цигари и изпарители на доста добри цени. Та купих си eGo серия 5 с батерия - 1100mah в комплект изпарител, USB зарядно и подарък 10 мл. течност с различни вкусове. Пратката пристигна преди 3 дни по фирма "Еконт експрес" цената на комплекта беше 13 лв. а доставката около 2-3 лв. течността е с етикет на които доста добре е описана марка (E-Liquid), вкус (Red Bull) и годност след отваряне (24 месеца при положение, че стои на тъмно защото част от веществата се разграйдат на слънчежа светлина и по-точно никотина ). Много съм доволен както от цигарата и трайността на батерията, така и от течността... Страничен ефект имах първият ден, но вината е изцяло моя (заигравах се с новата придобивка и не я оставих докато не се изчерпа заряда в батерията ), последва главоболие и сънливост за около 1 час (предполагам и по-зле можеше да е ако не пушех преди цигарите една след друга)... В следващите 2 дена и свикнах как и по колко и сега съм си доста доволен защото според мен е добър заместител. От 2 дена не съм палил цигара защото електронната удовлетворява никотиновият ми глад!

101.   Аз пуша с kangerteck не знам какъв ще е ефекта в дългосрочен план. Само ще потвърдя за главоболието в началото. Предполагам, че е от дозата никотин, която не съм разредил правилно. Също така има подсладители в течностите, които водят до повишаване на захарта. Аз лично имам голям проблем и от както пуша вечер треперя и не мога да заспя. Драйфа ми сер чувствам се много зле. Но ще продължар защото искам да ги откажа а това е варианта.

103.   Аз изпарявам от 6 месеца. За сега съм много доволен

104.   Моля предложете качествен магазин или сайт за е цигари

106.   Ползвам мод с MPV с изпарител АSPIRE Nautilus 6 месеца никви течове нито проблеми и наблягаите на плодовите течности по готини са

109.   Мога да кажа че течността e hart не трябва да я изпаряваме защото аз специално си взех 2 шишенца и още на 3 ден никак не ми хареса и някъде след около 2 седмици си взех друга по добра много по добра но обаче е с по малко никотин аз съм изхвърли старата течност и сега ми е много по добре пуша вече 4 дена нямам никакъв проблем :)

110.   Пуша Ел. цигара от 6 месеца. първата ми се развали на третия месец и посегнах към истинските цигари, пуших ги два месеца и усетих огромна разлика в организма си. чуствах постоянна умора и ленивост. ядосах се и закупих др по качествена цигара на кангер тъч. Пуша си само Ел цигара и се чувствам чудесно. плюсовете на Ел. цигара е че не е като истинските докато я изпушиш цялата, а си дърпаш два три пъти както ти харесва, в стаята, по дрехите и пръстите няма неприятна миризма. течностите за Ел. цигари съдържат само никотин, гликоза и вода сами направете извода за себе си кое е по безвредно. за да не ви дразни на гърлото си купете по добра цигара, защото изпарението на течноста е от голямо значение. не може да си купите китайска за 20-50 лв и да чакате чудеса. сега не мога да понасям миризмата на иатинските цигари и не желая да ги пуша. дано съм била полезна на някого.

113.   Много от кометарите тук са си абсолютна реклама на марки от "търговци", които са намерили Мека да си продават собствените устройства - е.цигари и разтвори, и нямат абсолютно никакво реално мнение за ситуацията...внимавайте, когато четете :)

114.   А през 2009 г. президентът Барак Обама, след подписването на Закона за превенция на тютюнопушенето в семейството и Борбата с тютюнопушенето 18, дава на Комисията за контрол на лекарствата и хранителните вещества /FDA/ правомощието да регулира тютюневата индустрия.

По-късно, същата година, Руян спонсорира Новозеландско проучване за електронните цигари. Проучването потвърдило, че макар и да са налични канцерогени и токсични вещества в електронните цигари, те са в нищожни количества и в пъти под увреждащите нива. Проучването счита цигарите без тютюн за по-безвредна алтернатива на тютюнопушенето. Въпреки това, съседна Австралия напълно забранява продукта.

Сформира се търговска асоциация ECITA (Търговската Асоциация на производителите на електронните цигари), която да защитава производители, търговци и дистрибутори

115.   За това дали са вредни електронните цигари, аз определено смея да твърдя,че не са вредни. Сигурно както за всяко нещо има 2 мнения по въпроса и може да стане спор, но сравнение с другите цигари са безвредни. Но все пак е хубаво да се купуват от доказани места, защото иначе не се знае какви са. Затова аз разчитам на 7puffs.bg, защото знам, че продуктите им са много качествени.

116.   И аз съм на мнението, че не са вредни и са за предпочитане пред другите.

118.   Здравейте, искам да споделя и аз опит.
През 2012 г. за пръв път имах досег с ел. цигарите. Тогава бяха само китайските боклуци и течности и пак благодаренеие на тях отказах цигарите и след това махнах и електронните цигари. Имах от начало болки в гърлото, но с малко проучване и по-качествна течност всичко премина. Единственият минус, който имах е сухота в гърлото, но с повечко вода няма проблем.
2016-та в началото пак пропуших истински цигари и много съжалявах. след 11 месеца страстно пушене сега отново отказах цигарите с ел. цигара, но с тази разлика, че пазарът им сега е доста развит и доста по-добре са нещата от преди, вече се изпарява с памук, кантал А1 и т. н. Искам да кажа, че пак имах проблем с гърлото, но свалих никотина и всичко премина. Чуствам се отново като непушач, разбиа се гледам да не прекалявам и с ел. цигарата, но от моя личен опит, ДВЕ РЪЦЕ ЗА ЕЛ. ЦИГАРИ ПРЕД КОНВЕНЦИОНАЛНИТЕ ТАКИВА. Най-добре е да не се прави нищо, но аз така разпускам с напрегнатото ежедневие. Поздрави, Владимир

120.   Ако ще пушите ел цигара, заделете минимум 200 лв... вземете си качествен мод... за препоръчване с DNA чип дори( за качествен температурен контрол, за да няма ненужно загряване на течността)... и добър картомайзер... течности сготвяйте си сами, не е сложно, с времето, ако и намалите дозите на никотина ще е екстра... внимателно подбирайте овкусителите и не прекалявайте с тях. Това е общо взето....
Чудя се, по някоя и друга студена бира дневно дали е вредно?

121.   Аз пропуших с електронна цигара. Казват ми че е по-вредно, отколкото обикновените, тъй като подложеният на нагряване никотин става по-вреден за здравето и може да се хване по-лесно рак... бла, бла, бла... то една моя приятелка също пропуши с ел. цигара и досега още е само на нея и не е хващала обикновена (пуши от 5 години вече)и като я гледам че си е правила изследвания и няма нищо, то аз не виждам нищо вредно за здравето... да вярно е, че също има рискове но не толкова, колкото при обикновените! Еми то и аз се пристрастих и като гледам всяка вечер като съм в нас и нашите заспят, аз отивам да пуша, като съм си я оставила на скришно място, а и понякога я взимам с мен.. мама само не пуши, докато тати си попушва ей така.. мен ме е страх да не ме хванат, но аз я пуша с ванилия и след като съм изпушила колкото ми се е пушело и проветряване стаята и после ВЕДНАГИЧЕСКИ си мия зъбите и дъвча дъвка, същи си пръскам дрехите и си взъзвам косата и не са ме надушили още

122.   Разберете, че няма такова нещо, като напълно безвреден продукт - без значение за какво става въпрос. Аз не вярвам на статии, които са платени от тютюневия бизнес - до момента никой, никъде, никога не е подкрепил спекулациите за вредата от вдишването на глицеринови пари(реално това е да ползваш Е-Цигара) с реални данни. Няма да коментирам, че някои от производителите на течности ги тестват върху жива, белодробна тъкан преди да ги пуснат в продажба. Само ще отбележа това, което ми направи впечатление, когато аз спрях тютюна и минах на глицеринов изпарител. Още след около седмица до не повече от 10 дни забелязах, че сутрин ставайки от сън не чувствам непоносимият дискомфорт от храчките, които ми се събираха всяка сутрин. Постепенно изчезна и запъхтяването и умората след качване по стълби или няколкосекунден спринт. Здравето ми, като цяло се подобри. А що се отнася до дразненето в гърлото - Човекът няма на какво да се надява, щом за да спести малко - си купува течности, които не бих препоръчал и на враг. Усещането за дразнене идва от вещество наречено Пропилен Гликол. Идеята е да предаде леко усещане за "удар в гърлото" понеже без никакво количество от него в течноста - усещането от нея би било като от вдишване на затоплен въздух с аромат и лек сладникав привкус. За щастие се предлагат продукти с различно процентно количество Пропилен Гликол и опира до въпрос на на вкус от страна на клиентите. Същото важи за никотина, аз почнах с много висок процент никотин, но вече ползвам или напълно безникотинови течности или такива с минималното процентно съдържание, които въобще биват произвеждани. Нека не збравяме винаги я има и възможността да си забъркваш сам течностите, както предпочитат да постъпват много хора.
https://www. economic. bg/bg/news/11/elektronnite-tsigari-nosyat-po-malak-risk-za-bolesti-na-dihatelnite-patishta. html

123.   Току що пуснах един добре обоснован коментар, но като виждам какви безпочвени твърдения има тук - Започвам да се тревожа, че много хора биха били подведни от такива необосновани твърдения базирани в най-добрия случай на субективната оценка на конкретен човек, който не е намерил в Е-Цигарите това което той си е предстваял, че би трябвало да представляват. Факта, че огромен брой хора успешно спират да се тровят с тютюн благодарение на Е-Цигарите, далеч не значи, че Е-Цигарата дава близко усещане до тютюна. Още по-малко пък идентично. Също така няма наркоман който да се е преборил със своята зависимост благодарение предимно на лекарствени средства или чрез терапия с бавно намаляване на дозите. Тези неща могат да дадът реашаващият тласък, нужната помощ и т. н. т. но човек не положи ли усилия и най-вече не го ли поиска искренно. То тогава дори Чайат, като леко, но официално признато наротично вещество би бил невъзможен за спиране. УМОЛЯВАМ ВСИЧКИ ВИ - Не бързайте с изводите и имайте в предвид, че както Аз не мога да се сравнявам с друг конкретн индивид. Така и вие не можете да отразите индивидуалните нужди и желания на различните хора посещаващи форума! Колкото до желанието да повлечеш още хора надолу със себе си, когато чувстваш, че не успяваш да откажеш тютюна с това средство. Което в същото време е помогнало на тези които не са разчитали основно на него за своята борба. Но е дало решаващ принос.

51-100 от 100