Споделена история от Здраве

Бременна или не - не ми идва!
Здравейте. Историята ми е кратка и по-скоро искам съвет отколкото поучаване.
Преди време го направих с приятеля си за първи път. Беше обезопасена работа (презерватив), всичко беше преценено. Но сега не ми идва. Закъснява с 14 дни вече. Правих всевъзможни тестове и са отрицателни. (от всяка възможна марка, която има в аптеката.. буквално). Едната чертичка е плътна и няма разсейки от нея
Ако може някой да ми каже причина поради която е възможно да не ми идва. Благодаря предварително :)

П.С. Ако може без смешните и подигравателни коментари на тези, които не могат да ми помогнат. Начетох се на тях в този сайт.

Коментари

1.   Здрасти, не си бременна, ако наскоро си правила тестовете. Направи последно един - вземи най-най-евтиния - цената няма значение - и, ако е отрицателен, нямаш проблем.
Изчакай известно време, още си малка, цикълът ти не е редовен. Води си календарче.
Ако не ти дойде до един месец, отиди на лекар. Не е нужно да споделяш, че си имала секс, няма и как да познаят. Просто ще ти видят хормоните, ще те видят с видеозон да нямаш кисти....
Продължавай да ползваш кондоми! Другото - лесно

2.   Не си бременна 100 %, отиди на генеколог ако се притесняваш за здравето си, иначе може да не ти идва, защото си се стресирала. Има 1000 причини на една жена да не й дойде. И на мен ми се е случвало. Ще ти дойде, ще видиш.

3.   Не си бременна. Щом сте използвали презерватив няма такава вероятност, а и освен това при първия път е много трудно да се забременее, много рядко се случва. Закъснението на менструацията може да е от какво ли не - от стрес, от често приемане на някакви лекарства през този месец, от промените във времето и т. н. Спокойно, би трябвало да ти дойде до края на месеца. Знам, че е притеснително, но понякога организма обича да си прави такива шеги с нас. На всички ни се е случвало. Не се притеснявай! Не вярвам да става дума за нещо сериозно.

4.   Защо никой тук не се досети да каже на авторката, че след първия полов акт закъснението на менструацията е нормално? !
Не си бременна при положение, че сте ползвали кондом и той не се е скъсал. Спри да се филмираш, животът не е Американски тийн филм, при който девойката веднага зачева след 1-вия си път.

д-р Анонимна