Споделена история от Здраве

Тревожност стрес
Здравейте! Аз пак пиша тук за успокоение. Тези дни съм като парцал от тези паники, психични разстройства и още какво ли не. Да му се не види не искам да пия хапчета. Искам сама да мога да се справя с проблема. Въпроса обаче е как? Това непрекъснато гадене и замаяност ме побъркват. Лекарите казват че нищо ми няма, както винаги, но аз вече съм станала хипохондричка явно и не им хващам вяра. Незнам как ще се оправя, но така не може да се живее. Помогнете с някакав съвет моля ви!

Коментари

1.   И аз бях така, години, лекарите казваха, че ми няма нищо, не съм пила никакви лекарства, оправих се сама, вярвах, само това ми помогна, години минаха, едната година дори почти не ислизах от страх, но не спирах да вярвам, само и единствено вярата ме накара да се върна към живота, защото тогава все едно не живеех.

2.   Хапчетата са нож с две остриета и по-добре без тях. Има билки - маточина, валериан. Съветвам те, когато ти стане така, да започнеш да решаваш кръстословици за да може умът ти да се занимава с нещо друго. Намери си занимание за всеки един ден.

В интернет можеш да си намериш и купиш книгата на Ю. Я. Мерзляков - "Път към здравето". Книгата ще ти е от огромна полза, в нея има как можеш да контролираш дишането си, какво да правиш в моменти като твоя, автогенна тренировка.

Запомни - никой няма да ти помогне, ако не си помогниш ти

3.   Не се притеснявай, мисли си за нещо хубаво, позитивно! Пусни си някой хубав филм, смей се, лекарствата няма да ти помогнат, те само те тровят, пробвай с психотерапия, когнитивна терапия и хомеопатия, тоест лечение с медикаменти изцяло на билкова основа. Има много техники за релаксиране и медитация, провери в нета и йога :) Успех, желая ти скорошно подобряване, не се страхувай всичко ще се оправи

4.   Отиди на психолог. Не се тъпчи с хапчета.

5.   Ще ти кажа... Аз също съм с панически атаки... Трудно е, много е трудно, особено ако в лицето на най-близките си хора не срещаш разбиране. Но това е друга тема и няма да ти пиша за това... Един ден бях останала сама, никой не ми подаде ръка, имах прилошавания, виеше ми се свят, бях в дупката, в която, когато си, имаш чувството, че ще умреш или поне ти се иска да умреш, за да не се мъчиш.... Тогава не знам откъде, но намерих сили в себе си просто си казах "По дяволите, след като никой не ми обръща внимание и всеки се подиграва с проблема ми, аз пък няма да им доставям повече това удоволствие! " И както бях легнала скочих, то ми се виеше свят та не можех да гледам, но си надвих над физиката, отидох в кухнята и се захванах с огромния куп чинии, който ме чакаше... После готвих, чистих, накрая като за капак, изведох децата на разходка, като през цялото време си имах ПА. И така... бях пред дилемата, дали ще мога да отида на работа изобщо, дали да не поискам болничен, а стана тъкмо обратното... Решението мила е в борбата, ама борба до смърт!!! До последно, да вършиш нещата, да вървиш, да стискаш зъби, но да оцелееш и да се справиш с ежедневните си задачи... И така като че ли и сега имам ПА, но са по-слаби и в момента, в който ги усетя, че започват, просто си казвам "Сама съм!! Ще се боря нямам друг вариант! " И се боря.... и ще се боря, колкото трябва, толкова... Стискам ти палци, мила, бъди силна :)
И още нещо, започни вечер да взимаш Седатив ПС, хомеопатично е, но върши работа, и аз не искам по-силни лекарства и го взимам. А когато съм навън и ми се завие свят - Вертигохил и то е много безобидно... Пиши пак...
Ж 36

6.   Каква е причината да се чувстваш така?
Това трябва да е предизвикано от нещо.
Ако имаш проблеми сподели ги иначе няма как да ти се помогне!

8.   А как си с алкохола? Аз бях точно така когато злаупотребявах!

9.   На мен също така ми ставаше, но разликата е, че аз съм ЕДВА НА 13 ГОДИНИ!!! Когато майка ми ми каза че хапчетата са само прикриване на проблема - без тях не можеш, си казах, че не съм някаква слабачка, и не бива да се предавам. Започнах да излизам, въпреки гаденето, замаяността и неусещането на целите крака. Едвам ходех, но се оправих за 1-2 месеца. Започнах да извеждам кучето си само сутрин и се оправих. Открих, че е САМО от топлото време. Така че и ти излизай с някакво животинче, дръж здраво каишката, ако ти е замаяна и ти е зле седни на пейка, пий вода, гушни животинката и се успокой. Прибери се и така всеки ден но само рано сутрин около 8-9 часа най-късно. Хем то ще си свърши работите. Аз се оправих напълно и сега само малко да постоя на слънце пак ме чатва в краката и не спира докато не си легна в къщи. Но ако се успокоиш, в началото се движиш близа до стени и коли, ще се справиш. Само вярата в Бог ще те оправи, а може да взимаш и едни много хубави таблетчици - казват се Pax на Vision. Потърси ги, малко са скъпи, но действат успокояващо и са от естествени съставки. Може да взимаш и витамини на същата марка Vision.

10.   Благодаря за съветите ви! Зная че сама трябва да си помогна но е много трудно и незнам как ще стане! Ето от 4 дена съм с постоянно главоболие, схваща ми се всичко ама то това на тъпите джипита как да го обясниш. Пак пия хапчета както всеки път, но този път главоболието е силно и не мога без тях. Вече освен всичко дуго съм и хипохондричка!!!

11.   Отиди на психолог. Не се тъпчи с хапчета.

Точно ако отиде ще й предпишат лекарства. Не припарвай до психиатри какво и да става! Опитай нетрадиционна медицина, идийска, китайска, но стой далеч от дилърите наречени психиатри.

Гледай филма'' dead wrong'' и ще разбереш за какво става дума. Има го в kolibka. com

12.   И аз имам подобни проблеми. Пила съм хапчета и ще ти кажа следното: всички са прави! Хапчетата не са решение, те са присъда. Не ходи на психиатър. Иди на психолог, ако сама не можеш да откриеш причината за своите проблеми. Аз моята съм я открила. Моята се нарича егоизъм. И се опитвам да се боря с това. Бях стигнала до психиатрична клиника. "Лежах" там редом с шизофреници и видях какво е хора да се редят за шепата дрога, с която ги тъпчеха. Разбрах, че нямам психически проблем, а имам проблем с егото ми. И реших да се боря сама. Спрях лекарствата. И без това ми влияеха зле на организма.
Сега съм много, много по-добре.
Вярвай!