Споделена история от Тинейджърски

Имам страст към дрехите
Здравейте, виртуални приятелчета! Няма да ви отегчавам много...
Имам страст към дрехите, аз си купувам дрехи, но постоянно имам чувството, че са ми малко и искам нови.. на 14 съм, местя се в ново училище и там няма униформи-не знам защо, но просто ми се иска да направя добро впечатление, като се обличам добре. Харесах си едни страхотни дънки вчера-екстравагантни и са 50 лв.... но едвам навих нашите да да ми ги купят, тъй като миналия месец ми купиха два чифта... и взех да напълнявам в краката, притеснявам се, че няма да мога да се мушна в старите ми парцалки и това ме кара да искам нови!!
П. П кой няма страст към дрехите! -да, но това е прекалено и ще се опитам да го преодолея :)

Коментари

1.   60% от момичетата имат. Не се притеснявай от това! Спри да искаш пари от родителите които ходят на работа и си изкарват с труд парите, а ти ги харчиш за глупости.

2.   Е нормално си е. Отиваш в гимназия ще се запознаеш с много нови хора, няма как съвсем да не ти пука как ще им изглеждаш в очите. Нямам страст към дрехите (защото на джобни съм бедна като църковна мишка :D ), но харесвам модата, комбинирането и стила си (кой ли не си харесва стила).

Не е нужно всеки месец да си взимаш нови и нови неща за да изглеждаш добре. И не ти препоръчвам супер тесните дънки, изглеждаш секси в тях, но в определен момент не можеш да си свиеш крака. И какво означават екстравагантни дънки? Като бях по-малка все мрънках за дрехи, пораснах и започнах да си купувам нещата с мои лични пари, защото мисля, че така е по-честно спрямо нашите. Ако трябва да ми дават пари, да ми купуват храна и дрехи какво ще им остане? Та така си промених мнението за пазаруването. Когато отделяш от собствените си пари започваш да мислиш повече- това как ми стои, струва ли си да го купя, дали няма да ми стане малко. И се спираш с харченето за парцалки, които надали ще носиш.

3.   Абе, я да не ти дават парички мама и тате - да видиш колко бързо тази страст ще изчезне. :))) Помисли колко затрудняваш родителите си и дали и те нямат нужда от нещо, а се лишават, заради гъзарлъка ти и желанието ти да правиш впечатление с дрехи..Боже, понякога мъжете наистина са прави колко повърхностни и меркантилни жени има..

4.   Мила, повечето момичета са така, аз също, на 20 съм :)) Все пак си имам начин, как хем да изглеждам добре и да не се лишавам, но и да не надхвърлям определения ми бюджет - винаги улучвам страхотни промоции и си взимам супер елегантни неща, които са стрували повече, но сега на символични цени. Но трябва много да обикаляш и внимателно да гледаш за да попаднеш на точните неща. Не е нужно да за затрудняваш родителите си и да хвърляш огромни суми. Успех :))

5.   Ооо и аз съм така, постоянно в нета се чете за дрехи и гримове, нашите са бедни ама аз си събирам, не съм като тебе с толкова скъпи дънки ама все пак си огаждам и то с мои пари! Иначе това е болестно състояние на всички, , КОКОНИ'' включително и аз :D

7.   Аз нямам страст към дрехите. Просто парцалки саа за мен...
момиче, 13

8.   Какво съдите момичето? Иаз съм същата, само че не съм на 14 а на 22 и родителите ми още ме издържат, но въпреки тва, не са ме ограничили изобщо в купуването на дрехи, даже вчера си взех една блуза за 109 лв. Ега ти колко съм повърхностна, че искам да изглеждам добре!!!

9.   Направо се чудя на родителите ви. Парите не падат от небето госпожици, научете това. Те се изкарват с труд.

Venjus

10.   Само да питам ти си момиче нали щото никаде не казваш пък ако си момче проблема е повече от 1.

11.   Номер 8 - не си повърхностна, защото искаш да изглеждаш добре. Повърхностна си, защото се хвалиш с блузите си от по 109 лева, а си още на гърба на вашите. ;D Дано поне да следваш и да се оставиш без бъдеще...

12.   Номер 8 не те ли е срам на 22 да те издържат още вашите. Хората на твоите години вече са независими и живеят даже отделно, а ти си тръгнала да искаш от вашите за дрехи...

До авторката:Нормално е на твоите години да искаш да изглеждаш добре, но не искай толкова скъпи дрехи. Съобразявай се малко! :))

13.   И аз съм така, но на 16. Обичам да си купувам нови неща. И още повече обожавам да ги комбинирам. Просто като си вървя из мола и видя нещо, веднага си го представям с какво да се комбинира - от чантата и обувките до обеците чак, и просто тръгвам да търся конкретните неща. За мен стила е от голямо значение( без цел да звуча надуто, винаги ми казват, че се обличам страхотно ). Иска ми се да стана моден стилист. Просто чрез дрехите виждам начин да изразяваш себе си, всеки месец си взимам по няколко неща.
Не искам някй да ме помисли за повърхностна, не съм. Има далеч по-важни неща. Но дрехите са ми хоби, всеки има свое си. А и за жените това е нормално.

14.   ами аз съм на23, и вече съм семейна имам и дете и нямам такава възможност да си копувам толкова дрехи колкото преди, но ги обужавам искам от всичко и по много имам роднини в Г-я и от малка все ми пращат дрехи а те са направо невероятни. Мила 50лв за дънки са нищо в сравнение с други преди 2-3 седмици си купих риза с потник за толкова
Не си вманиечена, просто времената са такива, че всеки се облича хубаво и носи скъпи дрехи и искаш и ти, до преди 3 години работех в една фирма и вземах 700лв откоито около половината отиваха за парцали и понеже съм свикнала да имам и сега ми е куцо че не мога да си ги позволявам толкова колкото преди.
Важното е да си ги пазиш, да не даваш на хората да ти ги носят и по този начин едни дънки или панталон в комбинация с по екстравагантна блуза, обувки и аксесоари винаги ще бият на очи полече от това че преди 2 дена си била със съшия панталон. Не е важно колко имаш а дали имаш вкус за съчетания и стил

15.   номер 1 е права