Споделена история от Здраве

Болка в левия тестис
Здравейте значи аз съм момче на 18 год и чувствам тъпа болка в левия тестис. Болката я имам понякога, но най силна е при мастурбация... Чувствам болка и между левия крак и тестиса, понякога и в долната част на корема. Като обарам внимателно левия тестис усещам някаква болка... десния абсолютно нищо му няма.

Не мисля че е от мастурбацията, защото не прекалявам - по 1 път на ден само, но сега ще пробвам да не мастурбирам поне седмица да видя дали ще отмине болката. Полов живот не водя, само един път ми правиха свирка ама то беше отдавна... преди 8-9 месеца, а проблема го имам от кажи речи 1 месец. Много се притеснявам да не е рак на тестиса... моля помогнете поне да знам какво ми е. За лекар дума да не става! Аз на майка ми ме е срам да кажа, пък какво остава за лекар...

Коментари

1.   Няма смисъл от срам, най вече от майка ти, а от лекар да не говорим! Това са хората който могат да ти помогнат най-добре! Сам няма да можеш, не се срамувай, а отивай на лекар. Той се е нагледал на какво ли не, така че... отивай!

2.   ти си голяма майка ти знае че си девствена по добре и кажи

3.   моя грешка имам предвид голям

4.   На 18 години си, а те е срам от лекари и от майка ти? Баща нямаш ли?
Когато става въпрос за здравето, човек трябва да е внимателен и да взема мерки навреме.

5.   Може да е варикоцеле, но и да е, няма страшно, не се умира. Все пак... при чичо доктор, за да си спокоен.

6.   Хайде сега почваш с най-страшното, я се успокой. Възможно е да си направил някоя херниика, което се оправя, може да е и варикоцеле и то се оправя. Отиди на уролог да те прегледат, но преди това прочети тука в нета и разпитай за коректни доктори защото в последните години е страшна работа, режат само и само да вземат парите по здравната пътека, а ако може и от пациента, за това не им се връзвай много.

7.   Трябва да отидеш на лекар, пък после казвай на майка си, ако се срамуваш. По принцип не би трябвало да се срамуваш. Аз дори на малкия си син, когато кара колело му казвам да си пази топките. Така шеговито, за да свикнем да си говорим за тези неща.

9.   Здравей! Виж сега, приятелю, искам да ти споделя нещо. Преди година аз имах същият проблем- тъпа болка в левия тестис, при мастурбация се усилваше. Търпях няколко дни, постепенно болката от непостоянна, стана ПОСТОЯННА и много силна- усилваше се още повече когато ходех, не можех да спя от болки... беше истински кошмар. Аз също се срамувах да споделя с родителите си, но болката беше прекалено силна и накрая не се сдържах и казах на майка ми. Отидох на лекар и резултата беше не особено приятен... Докторът ми каза, че имам усукване(мисля че торзия се наричаше) на придатъкът на левия тестис. Увери ме, че не е нищо страшно, но болката ще продължава докато не се оперира, а ако не се оперира, ще последва некроза. Е естествено се съгласих на операция. След операцията и до ден днешен нямам никакъв проблем. Та, мисълта ми е- НЕ ЧАКАЙ! Отиди на лекар защото това е много сериозно. Както се казва-Това ти е най-скъпото! Едва ли е нещо много сериозно, но определено трябва да се видиш с лекар.

10.   Авторе докъде стигна? ходи ли на лекар, какво ти каза. Имам го абсолютно същия проблем.

11.   Трябва да отидеш на лекар