Споделена история от Здраве

Кастрираха ме
Жена съм, преди два месеца ми откриха рак на шийката на матката. За 20 дена ме кастрираха. Лекарят се държа ужасно. Един месец се възстановях кошмарно, сега все още едва се влача. Започнах да ходя на лъчетерапия, която ще продължи около 2 месеца. Не мога да се възприема, не знам как ще живея. Нямам деца и семейство. Планирах да имам, сега не виждам какво мога да дам на един мъж, а и кой ще се занимава с мен. Не знам как ще живея. Няма и с кой да поговоря. Не знам какво ще правя в бъдеще.

Опитвам се да за занимавам с някакви мои хобита. Но вече не знам коя съм, нито в какво ще се превърна. "Съвременният начин" на лечение ме осакати и не знам как да продължа.

Коментари

1.   Защо си мисля, че измислена... Може и да греша.

Ел:)

2.   Бъди силна. Ще си имаш семейство. Има мъже и жени, които имат дори деца от предишни бракове, пак се събират с любовта и макар и трудно отглеждат общите деца. А ти нямаш деца, не виждам какво протв ще има мъж, който да кажем вече има. А и да не забравяме, че има и мъже, които не могат да имат деца. Можеш да си осиновиш дете, има толкова нещастни дечица по домовете.

3.   Може да си осиновиш дете. Това е по-важното, да го отгледаш и да му дадеш добър живот и бъдеще.

4.   Има какво да дадеш на един мъж и то е любов, внимание, нежност. Вярвам, че ще откриеш човек, който ще те приеме такава каквато си.

5.   Съчувствам ти, колко е тъжно, но... важното е да се възтановиш и оздравееш, ще си намериш някой, ще си осиновиш дете... и така, горе главата....

6.   Ти не си по-малко човек или по-малко жена от което и да е друго момиче на света. Успокой се! Това е съвременния начин на живот, грешката ти е, че търсиш лечение на рак в България, тук просто режат и това е, навсякъде другаде щом се отнася до рак на маточната шийка или на полови органи се мъчи рака до последно. Както и да е, минало- заминало, може пък наистина да не е имало начин. Живеем в съвременен свят, има толкова много начини да си имаш дете, просто няма да е твое биологично, но какво значение има, след като ти ще му сменяш памперсите и ти ще го възпитаваш.

Да си майка не означава да родиш дете, не е само това, да си майка значи, да мислиш за едно малко същество преди да мислиш за себе си, да го възпиташ, да го отгледаш и да създадеш човек от него. Ти можеш да бъдеш майка, не се залъгвай! И някой ще те вземе такава каквато си, правилният човек няма да се интересува от това дали ти ще ходиш по мъките 9 месеца или ще се мъчите със социалните няколко годинки. Всичко е наред, авторке, не си саката!!!

Една жена никога не е сама, повярвай ми отнеха ми толкова години мъки за да го осъзная, но наистина е така. Мъжете са различни, те нямат тази емоционална нужда от някого, която имаме ние, работата е там, че ние я получаваме, именно защото всеки знае, че се нуждаем от нея. Имаш родители, имаш приятели, ти си жена и си имала рак на маточната шийка, всяка една друга жена (която не може да има деца, която е имала рак или която е просто жена) ще може да ти влезе в положението и би ти помогнала, дори единственото, което да може да направи, да бъде да те слуша. Не си мисли че си сама, там някъде има човек, който мисли за теб. Но ти не си саката, единственото което се изисква от теб е малко преди една връзка да стане сериозна да предупредиш приятелят си, че не можеш да родиш дете.

7.   Ами по -добре така от колкото по-друг начин, колкото по бързо се отстрани рака толкова по-лесно и бързо ще се излекуваш. А това какво можеш да дадеш на един мъж си зависи само от теб. Ти си същата жена каквато си била преди. Знам, че е кофти да нямаш собствено дете, но със сигурност можеш да си добра майка. Майката не винаги е тази, която е родила детето, можеш да си осиновиш дете и можеш да имаш всеки мъж. Горе главата и дано скоро свърши кошмара, през които преминаваш.

8.   Случва се понякога и така... Може с мъжа ти, тоест с бъдещия ти мъж да си осиновите дете? Не се фокосирай върху това като цяло.

9.   :( :(.. Много е гадно това! Но дръж се добре, че не е било по сериозно.. А колкото до мъжа и до семейството.. Има хиляди семейства, които си осиновяват дечица.. Дано намериш правилния човек все пак.. И успех за напред :)

Нелл

10.   Мила, много съжалявам, толкова е гаден животът. :(((
Но това далеч не означава, че си непълноценен човек! Ето - ти си се борила въпреки всичко, други на твое място щяха отдавна да се предадат. Не знам на колко си години, но за да стигнеш до семейни отношения с даден мъж, първо все пак имате доооста дълъг период на безбрачно съжителство. Ще ти дам пример с една известна българска двойка - красивата Мая Илиева губи способността си да ражда деца след спонтанен аборт (или друга причина, не помня), но с Жоро си осиновяват 2 дъщерички. Споменавам тях, защото това е проблем, който може да връхлети всекиго и никой не е застрахован. За сметка на това пък, да осиновиш дете, е едно от най-благородните дела. Ще се справиш с психичния проблем, ако наистина не се замисляш толкова. Ти си човек, а не просто биологично тяло. Да си майка, не е просто да износиш детето в себе си и да го родиш. Пожелавам ти да бъдеш много щастлива и да срещнеш Мъжа. :) Горе главата, подминавай трудностите.

11.   Недей да живееш с мисълта, че трябва да дадеш нещо на някой мъж, за да си пълноценна жена!

12.   На колко си години?

Не се предавай, има мъже които не искат деца, други вече имат и са им достатъчни. Да не говорим, че можеш да си осиновиш в един момент. Дори да нямаш деца, може да помогнеш на много хора през живота ти, нека това да ти бъде мисия, помагай на близките си, на бедните, на децата по домовете, направи нещо за природата, пътувай, прави добро, направи една добра кариера. Сигурно ли е, че си 100 % осакатена? Моля те, не се превавай, има много жени, които можат да имат деца, но са станали на 50г. и нямат, но живият щастливо!

13.   Привет миличка!
Жена съм и те разбирам. НЕ УНИВАЙ!
Твоето решение е да срещнеш мъж, който би те обичал истински заради самата теб. И би приел осиновяване на дете.
Не е невъзможно. САМО НАПРЕД И НАГОРЕ!
Ако си самотна и имаш нужда от приятели и подкрепа ето ти моя имейл: *****

Модератор: Не публикуваме лични данни.

14.   Здравей,
първо да ти кажа, че адски съжалявам - това, което ти се е случило е може би едно от най-страшните неща за всяка жена!
НО, помисли - поне имаш шанс да се възстановиш. Така е било писано. Като се излекуваш трябва да намериш смисъл на живота си и да се посветиш на него.
Казваш, че няма да може да си намериш мъж само зарди това, че не може да имаш деца - тук грешиш и то много. Сигурен съм, че ще анмериш такъв1
Относно децата - замисли се колко души чакат в домовете и мечтаят за дом и любов. Ти можеш ли да им ги осигуриш на 1-2 от тях?
Ако да - защо не се замислиш над този вариант?

Малко клиширано, но все пак ще го кажа - майка не се става само защото си родила дете! Това за бога е най-лесното! Най-трудното тепърва предстои.

ТИ може да си по-добра майка от която и да е била друга - независимо, че не си родила детето!

Успех и горе главата!

15.   Гадно е, но ако намериш грамотен човек ще си осиновите, не е мечтата ти, но е решение, пак ще оставиш нещо зад гърба си. Не знам как се чувстваш, но според мене не се предавай, за всеки влак си има пътници. Ако искаш пиши ми на имейл: *****

Модератор: Не публикуваме лични данни. Прочетете правилата.

16.   Благодаря на всички за подкрепата. Прочетох няколко пъти вашите отговори, ще си ги копирам за трудни моменти.
Нещата обаче изглеждат по-сложни в моите очи. Първо ако оживея, след като са ми махнати яйчниците и матката, може по принцип да се прави секс, но доколко е разумно. И оттам кой мъж тепърва ще приеме връзка, в която секса е относителен, при положение, че може да има пълноценна жена.
А щом нямам свое семейство, кой би дал на болна от рак, сама жена да осинови дете? И колко бих се справила при това положение?
Оттук следва пълна самота.

Благодаря на хората, които искаха да дадат email-ите си. Те са измислени и не виждам как могат да бъдат лична информация, жалко, че сайтът ги възприема като такива и ги трие. Благодаря ви, хора. И все пак нещата все още изглеждат ужасно в очите ми.

17.   Здравей, мило момиче!
Не знам какво да кажа... и въпреки това реших да пиша.
Аз имам подобна съдба. Имам рак на гърдата - превантивно са премахнати и двете гърди. Скоро ме информираха, че е препоръчително да да ме кастрират с идеята ракът да не тръгне към яйчниците. Не знам откъде да намеря сили да продължа да живея...
Прочетох коментарите преди мен. Може би и аз бих написала същото, ако не знаех за безсънните нощи, за смразяващия страх, за безсилието, за болката, че вече си много различен, за необратимата промяна в живот, за съжалението в очите на околните... и за още куп неща, които здравите само предполагат.
Искам да ти кажа, че добре те разбирам и ти съчувствам с цялата си душа.
Имам препоръка към теб - влез в "Клуб за борба с рак". Там ще намериш отговор на много въпроси. Ще прочетеш за хора, които се борят и успяват. Ще получиш и много полезни съвети.
Бог да бъде с теб!
В последно време все по-малко Му вярвам...
Не разбирам с какво съм заслужила, това което става с мен!

18.   До номер 17: Ти все още имаш време, опитай с алтернативни методи, билки - например бани и чай с бял равнец (виж книгата "Здраве от аптеката на Господ" на Мария Требен и други).

19.   Бях потресена като видях как мъжете гинеколкози с лека ръка масово режат яйчници и матка на жените. Тези хора нещо не са в ред. Няма кой да подреди ценностите им, а плащат естествено други. Много, страшно много жени са осакатени от тях всеки ден. И няма кой да спре това.

20.   Аз съм човек, който се надява до последно. А може би могат да отгледат яйчник от стволови клетки и да го присадят. Може би някои лекари да могат да поправят безумното поведение на други.