Споделена история от Здраве

Възпаление при менструация
Здравейте,
На 17г. съм и от два месеца, при менструация забелязах, че клитора и срамните ми устни за раздразнени и чувствителни на допир, като са леко зачервени. Нямам проблем с уринирането.
Прочетох една статия в Интернет за възпалението на вулвата и там пише, че причини за това са : наличие на захарен диабет, бременност, лечение с антибиотици, кортикостероиди, имунопотискащи препарати, както и бактерии и гъбички, но тъй като ми се случва само по време на менструационния цикъл, не знам дали пак може да са някои от тези симптоми.
Ще се радвам, ако може да ми дадете някое малко съветче, какво да направя :)... Благодаря Ви предварително, освен за мнението Ви, но и това, че отделихте от времето си ^^.

Коментари

1.   Превръзки или тампони ползваш? Всъщност няма значение, може би си алергична към тях, сменяй ги по-често като след всяка смяна задължително се подмивай с интимен гел... Също ще ти препоръчам и да седиш в едно легенче със смладлика, купува се от аптеката, вари се и след това седиш в легенчето.. Много помага!
И все пак това е моето мнение, но ако се притесняваш отиди на лекар :)

2.   А защо просто не отидеш на лекар? !?

Срамно ли е, страшно? ! Не ти достига време? !
Аз съм жена, мога да ти кажа при мен как е, но ако ти си болна от нещо? ! Ако се изисква определено лечение? !

Просто не си играй? Никой от компютъра няма да достигне до вагината ти, за да те излекува.

П. С. Не знам дали го правиш, но е много добре по време на цикъл да си правиш промивки/ Това се случва с дамски душ (макс., 5лв., от аптеката). Добре е промивката да бъде само с топла вода, по време на баня. :)