Споделена история от Здраве

Проблеми с цикъла
Здравейте искам да споделя нещо - значи от 2 години на сам имам проблем с цикъла закъснява ми, а по някога не ми идва. Ходих при един лекар , каза ми кистозен яйчник и ми изписа противозачатъчни Хлое, от които повръщах всеки ден, после ходих при друг лекар каза, че нямам абсолютно нищо, а това закъснение се дължало на промяната на теглото ми той ми изписа противозачатъчните Ясмин, от които си повредих стомаха. Последно ги пих септември месец и ми идваше редовно до този месец, трябваше да ми дойде на 05. 12. 2012г, но вече 14 ден ми закъснява. Направих си 2 теста за бременност и са отрицателни - някак си съм сигурна, че не съм бременна, понеже всеки месец вече минавам през този ад, но съм и малко уплашена, а не ми се занимава вече с лекари , писнало ми е. Искам някой, ако е бил така да ми пише , благодаря :)

Коментари

1.   Няма ли вариант да спреш секса?

2.   Ами не аз не знам как да те посъветвам, защото аз до сега съм нямала такива проблеми, но на една моя приятелка също така й закъсняваше или пък не идваше и й бяха казали, че е нормално и след бременност се оправяло.

3.   Ако това ще те успокои - и аз имам същия проблем. Мен един път ми откриха киста, но никой не ми е изписвал противозачатъчни (а и да беше едва ли бих ги пила и едва ли бих ги приела като единствена опция). Чух теза, че може да е от теглото - при мен малко наднормено. И съм склонна да вярвам донякъде на това. Преди да кача тези килограми нямах чак такива закъснения на цикъла. Иначе и на мен трябваше да ми дойде на 26. 11, а ми дойде на 7. 12... Прави сметка. Да не ти изброявам стрес и др. възможности. Лично за себе си съм решила, че в най-скоро време ще си пусна едно изследване на хормоните, е така да си знам.
Успех мила и не се тревожи толкова. Иди се консултирай ако трябва с още един лекар, но не приемай всяка негова дума за чиста монета. Весели празници ;)

4.   Не знам от кой град си, но си вземи направление и върви да се прегледаш в университетска болница, която е най-близо до тебе. Най-вероятно трябва да те прегледа ендокринолог.