Споделена история от Здраве

Казус - СПИН, решение?
Случката е следната:
преди няколко дни извършвах проверка на багажа на един африканец(от Р Мали), неговата раница(такава ми е работата) и при проверката е ободох на нещо на показалеца, като в пръста ми остана нещо сразмер около 2мм, което в последствие изкарах, но ми потече кръв, а бях с ръкавици при това. Та въпроса ми дали съм заразен, а въпросното лице няма никакви прегледи извършени.
Благодаря предварително.
Това психиката е голямо нещо!

Коментари

1.   Авторе, глупостта ходи по хората... и вместо да се притесняваш за СПИН, хвани прочети две-три статиики по въпроса, не е трудно. Ако не си спал с въпросния си клиент и той не ти е дарил кръв, ако не сте се боцкали едно след друго в тоалетната с хероин, какъв ти е проблемът.
Но както казах - глупостта ходи по хората и вместо да се панираш заради нереалната заплаха, ти май си забравил да се ваксинираш против тетануст!
Ако не са минали 48 ч. имаш време да го сториш още. От СПИН не се умира в днешно време, но от тетануст - 100% е смъртността, а няма лечение и като нищо да си се обол на нещо ръждиво и заразно.
Успех

2.   Е това нещо освен, ако не е било игла или някакво медицинско пособие няма смисъл за притеснение :)!

3.   Притеснението ми идва от това, че беше африканец, това което извадих от пръста беше нещо като пластмасово или дървено, а тия дни някаква диария и гадене ме е натиснали. Това се случи преди седмица, не съм си бил тетаност. Кръвта беше в резултат на това, че се мъчех да го изкарам с медицинска игла(нова) и му сложих йод. Кажете какво да предприема, че нещо параноята много ме е хванала и имам ли основания за притеснение.

4.   СПИН - не, той умира много бързо извън тялото, но хепатит е възможно. Върви на лекар.

5.   Не всеки африканец има СПИН

6.   Авторе - ами то минало-свършило.
Късно ти е за тетануст, но по принцип, защо не си се реимунизирал?
Аз като станах на 23 се реимунизирах и на всеки 7-8 год. е добре да се реимунизира човек против тетануст.
ОТ ТЕТАНУСТ И ХЕПАТИТ С НЯМА СПАСЕНИЕ, а със СПИН се живее. Авторе-авторе, имаш глупави страхове - така не можеш да се заразиш със СПИН, обаче не се предпазваш от реалните опастности. 100% си и пушач... всички ще умрем, споко, но вероятността да е от СПИН е 1 на 81 000 000.

7.   Какви действия предлагате да предприема, че този стомах не ме оставя.

8.   До автора

Аз съм н. 1

1. Ваксинирай се все пак против Тетануст и от Хепатитите, за които има ваксина. Тези ваксини са важни за в бъдеще. 100% ще се убодеш все някъде и само така ще си спестиш страшна смърт от тетануст и хепатит.

2. Непознатото плаши. Прочети СЕРИОЗНА литература за ХИВ-вирусът и болестта СПИН. Оттърви се от този глупав страх. Най-общо съм ти казала - няма начин да си се заразил така. Все пак е хубаво за твое си лично успокоение след 90 дни да отидеш и да си направиш един тест, но не си разваляй празниците с глупави притеснения. Не знам, дали си си изкарвал виза за стана от ЕС, но аз съм си изкарвала преди да влезнем и мога да ти гарантирам, че тест СПИН беше необходим документ. Този човек 100% не е болен, щом са го пуснали в страната ни.
Като цяло болните африканци са бедните, хората които имат пари да пътуват до Европа са от политическата и икономическата вихрушка и няма начин да са болни от СПИН, а дори и да са се заразили от ХИВ, то имат достъп до медикаменти.
ДОКАЗАНО Е, ЧЕ СПИН-БОЛНИТЕ, КОИТО СИ ВЗИМАТ МЕДИКАМЕНТИТЕ НЕ СА ЗАРАЗНИ.
Ако беше чел литература, щеше да знаеш, че в днешно време СПИН-болните не са заразни. Всеки си взима медикаментите, защото те му гарантират дълъг живот. Същност СПИН-болните си живеят толкова дълго, колкото и без болестта, но има само нежелани действия от медикаментите. Самият вирус обаче е до такава степен подтиснат, че концентрацията му в кръвтта е толкова незначителна, че не само не са заразни, а и дори тестовете им излизат негативни!
Как действат медикаментите - най-общо казано те обграждат мембраната на вируса и му пречат да се размножава, т. е. клетките му не могат да се делят.

3. Наслади се на празниците. Напий се, хаяж се и се люби с жена си, приятелката си... забрави за глупостите.
Не забравяй кондома при непозната партньорка - не заради СПИН, малко е вероятно от българка-непроститутка с вагинален секс да се заразиш, но прочети повече за трипер, за сифилис, гъбички, херпеси и др., които не само могат да доведат до стерилитет, но и до смърт.
Чети, информирай се и не ставай жертва на страховете си!
НЕ СИ БОЛЕН И НЕ СИ ЗАРАЗЕН ОТ СПИН. Повтаряй си го на всеки 10 мин.

Весели празници!

9.   Първо, вируса на СПИН не извържа дълго време извън тялото и заразата е възможна ако непосредствено след употреба на игла от заразено лице се употребява от здрав човек. А ти си се обол на нещо, което е седяло в раница а и явно че не е било игла. Така че според мен не си се заразил, но за тази раота си има тестове. Направи си за да се успокоиш. Има други нещо от които моше да се страхуваш - тетаност, инфекции и т. н. Но от СПИН едва ли.

10.   Ходи на доктор. А от СПИН човек се разболява след години. Първо е ХИВ вируса от който не се повръща. Може някоя друга африканска инфекция да си пипнал, не ги знам болестите там, но са разнообразни. простоотиди да ти направят изследвания.

11.   Тетаност, тетануст.... абе вие нови думи измислихте... ТЕТАНУС!!!

12.   Вече е края на 2-ра седмица, а съм болен тежко с висока температура 39гр. лека пневмония с липса на апетит и се чудя дали не са проява на симптомите или е просто грип

13.   Ходих на лекар и ми изписа антибиотик и лекарства за белите дробове и за сега има ефект, но тази параноя ме притеснява.