Споделена история от Здраве

Според вас имам ли хранителен проблем?
Здравейте.
Скоро навърших 14, момиче съм. Преди няколко месеца реших да отслабна, тъй като се имах за закръглена... И започнах да се ограничавам от някои храни, постепенно докато не стигнах до това да ме е страх да изям 1 филия хляб или 1 блок шоколад.

Бях 57 кг а сега съм 50 при ръст 1. 75. Мисля, че не е рязко сваляне на килограми. Бях спряла да ям и хляб, само салати, плодове и нискокалорични бисквити. Тъй като цикълът ми закъснява с повече от 10 дена (нередовен е) и реших да си позволя да хапна хляб и сирене обаче започна страшна болкоа в стомаха ми и 2 пъти същия ден (след обяд веднъж и след вечеря веднъж) имах стомашно разстройство - силно. Искам да стана 40-45 кг, страхувам се от качване на килограми, броя калории и т. н.

Дали съм болна? Според вас имам ли някакъв проблем? Моля ви дайте ми съвет. Не искам да се разболявам, но дори и да искам да хапна нещо после изпитвам вина и не смея. Дори не си позволявам да пия сок или неща различни от вода.... Искам да отслабна по-здравословно, спортувам но пак. Да съм като моделите... Майка ми ми казва че съм по-слаба и от тях и че ставам скелет, но честно казано не вярвам!!!

Коментари

1.   Според мен имаш проблем... може би начало на анорексия. При ръст 1, 75 нормалното тегло е към 70 - 75 кг. най - малко 65, при такъв ръст 50 килограма е доста малко. Като не ядеш ще навредиш на всички органи на тялото си, защото като няма достатъчно храна, клетките се самоизяждат. Липсата на храна вреди на всичко, дори и на мозъка - накратно: ако не ядеш ще затъпееш. Поддържай здравословно тегло. Яж си нормално и за да не напълнееш прави гимнастика.
*Д*

2.   Добре си. Малко е кофти момиче толкова високо, но пък килцата са супер

3.   Аз мисля, че за 1. 75, 57кг. е нормално. Аз съм 1. 72 на 16съм, 52 кг. и се мисля за слаба, но всеки е различен: структура, наследственост и т. н. :)

4.   Определено си болна!!! И вървиш към анорексия! Мога да кажа че почти съм минала през това. Бях 53 кг при ръст 151 ( смятай какво е било, а ти си си била добре ) свалих до 39/40 кг. През лятото ядох само 2 пъти и то сутрин трици, вечер желирани бонбони. Цикълът ми закъсняваше с три месеца. Но при мен имаше друго. Аз не съм се виждала дебела, ама никак. Реших да започна да се храня както преди ( беше ме малко страх, защото мислех че ще напълнея, но не не напълнях. Поддържам си тези килограми, ям си нормално) и цикълът ми дойде, ах бях толкова щастлива :) А ти с твоя ръст ще изглеждаш УЖАСНО! На мен при 151 ми казват че приличам на ъъл.... А за теб нз как ще изглеждаш на 40-45 кг...

5.   Не и вярваш ама тези килограми на този ръст си е баш анорексия! Започвай постепенно да увеличаваш храната, защото ще последва другата фаза-разпаряне на корема и кърпене/язва/. Разгледай снимки из нета. Бъди сигурна че резултата няма да ти хареса въобще, тогава ще те е срам да се съблечеш пред хората! И между другото слабите жени са отвратителни!!!

6.   Знам че 57 е било нормално, но това е много относително! Нормално не значи слабо! Затова и реших да отслабна!

Вече съм 49 кг (авторката)... позволих си на 31-ви торта, това за мен е много при положение че не смея да ям шоколад, но все пак е нова година. А на 30-ти ядох само зелева салата и ябълка за цял ден много вода.
Казвате ми че е грозно и че съм ужасно слаба, но защо винаги се виждам дебела? Имам чувството че никак не съм отслабнала от преди, въпреки че вече дънките са ми големи. Да съм модел искам! Мисля че съм висока, но не и слаба... имам чувството че огледалата ме уголемяват - в някои се виждам слаба, но в други не!
Наистина имам нужда от съвет от някой в моето положение...

7.   Язвата се появява от киселинни продукти, замърсени храни или течности, но си застрашена от анорекция..

8.   При тази височина (и аз съм така) 50 кг са малко, но 70-75, както са писали по-горе, са много. Златният интервал е 55-60 (максимум 65 кг) - и като изглед, и като усещане :)