Споделена история от Здраве

Искам да си избеля зъбите
Здравейте! Аз съм на 17 год. и много искам да си избеля зъбите. От няколко години ми са ужасно жълти, а не пуша нито пия кафе. Полэвала съм всякакви пасти и методи за избелване, но нищо не помага. Моля помогнете ми! Дайте ми някакви съвети или рецепти!
БЛАГОДАРЯ ВИ!

Коментари

51-63 от 63

56.   В YOUTUBE има видео с един метод от кора на банан.

57.   И аз не си мия зъбите и нямам кариеси и не са мн жълти. Току що приложих съвета на номер 5 с хималайска сол 1 ч. лъжичка и е страхотно, действа безотказно. Дават го дори да се прави и само с хималайска сол и вода и устата се усеща мн чиста и дъха е мн приятен след това. Пълни глупости са, че вреди това на зъбите. Солта е разтворена и не се търка, така че няма опастност за емайла, а лимона е плод наситен с огромно количество витамини??? Ефекта е огромен и не бих го потърсила в химиите на зъболекарите и пастите за зъби.

58.   Ефекта на номер 5 наистина е страхотен!
Невиждам как би могло да навреди на зъбите или венците!
Напротив даже е полезно, изплакването на зъбите с луга е полезно, така че солта няма как да вреди, препоръчвам ви да използвате нерафинирана сол. Колкото до лимона, няма как натурален плод, наситен на витамин C да навреди!
Само хората които имат изгода от това да не се ползват натурални продукти, а да се купуват скъпи избелващи пасти за зъби, и да се посещават зъболекарски кабинени за избелващи процедури, ще ви кажат че е вредно!!!

59.   Към номер 5!
Това е много вредно НЕ го правете! Киселинта от лимона за времето което е посочено просто ще отслаби зъбите. Киселината извлича минерални соли и зъбите стават по неустойчеви на химични и механични въздействия. Изглеждат по бели-да но това не е здравият бял вид на един зъб а тебеширено бели загубили минерали. Съветвайте се с професионалист? моля. Веднъж деминерализирани следва да се разрушат или реминерализират от соли в слюнката.

- *Яни*

60.   Най-добре земаш там сода за хляб и си я търкаш по зъбите за 1-2 месеца ше са бели като сняг

61.   НЕ НА НОМЕР 5! содата също разяжда емайла! има най различни пасти които наистина имат ефект но все пак.. баба ми от малка си мие зъбите със сол! без никакви пасти и подобни и са и бели като сняг :))))) опитай.

62.   най-добре отиди при зъболекар ще ти ги избели с машинка.

63.   номер 62 браво опитах ти съвета но ми казаха че съм малък за избелване.

65.   Чувала съм, че бананите и ягодите, ако не се лъжа, са подходящи за избелване на зъбите. В ютуб също има клипчета как става процедурата по избелване.

66.   Казвам се Сани на 42 г.
Имам същия проблем, жълти зъби. Пробвах всякакви пасти.Съгласна съм, че процедурата с Лимоновия сок е вредна, зъбите наистина стават много чувствителни.Изпробвах нещо подобно... преди години ме оперираха и по съвет на лекаря пиех вода с лимонов сок, за една седмица зъбите ми видимо се избелиха.....НО станаха чувствителни! Бях спряла кафето.....решението е миене на зъбите след употреба на безалкохолни и кафе.

67.   Намерих нещо интересно което може да помогне ->
http://ivetoboneva.wordpress.com/

68.   http://modernitta.com/kak-da-izbelim-zybite-si-v-domashni-usloviq/

69.   колкото стигаме до номер 5 има ефект така ли е той не е много голям а номер 21 мисля че се шегува просто си пазете зъбите не яж те много сладко и ги мите редобно аз не се оплаквам за сега от зъбите си защото правя това мия ги сутрин обят и вечер и не ям много слатко

51-63 от 63