Споделена история от Здраве

Подуване в зъбната кухина
Здравейте, момче съм на 16 години от около 6 месеца имам някаква подтина, от вътрешната част и отгоре над зъбите. тоест кухината зад зъбуте, имам подуване а не е някаква афта или нещо, не ме боли нито сърби но се страхувам какво може да е?

Коментари

1.   ВЕДНАГА НА ЗЪБОЛЕКАР - може да е всичко иначе - може да е киста дори, но най-вероятно ти е забрал зъб. Не боли, защото зъбът е мъртъв. Проблемът е, че ако става дума за гранолом (най-високата степен на възпалителен процес при един зъб), значи си развъждаш едно огнище на отвови, което бавно, но сигурно трови вътрешните ти органи.
Отиди на зъболекар да ти направи снимка и да каже, какво точно е това нещо. Ако е киста, се изсмуква със спринцовка и нямаш проблем, ако е гранолом се изкарва зъба за съжаление.
Аз имах гранолом, който не беше набрал и успяха да го „излекуват“, но истината е, че такъв зъб е мъртъв и практически не може да се излекува, просто да се дизенфецира, за да не трови организма. НЕ БОЛИ, нервите са мъртво. Проблемът при теб е, че не си се лекувала и вече е набрал. Може и да може да се лекува и твоят зъб. Лечението е скъпо (излезна ми към 700 лв. за 6 м. ), защото е много дълго и не се знае дали изобщо ще могат да изчистят зъба, но ако го направят си спестяваш много пари и имаш зъб.

Надявай се да е киста значи....
успех

2.   Най-вероятно е киста или гранулом. Отивай на зъболекар веднага!

3.   Да но не е близо до зъбите ами в средата и малко в дясно на горната челюст над зъбите..

4.   Здравейте пак съм аз, от 2 седмици на сам усещам че се е подуло още повече но само с език го напипвам.. Днес ходих на зъболекар а той ми каза че било естествени гънки и нямало нищо ненормално.. даже зъболекаря ми се опита да го напипа с пръст, но каза че няма никакво подуване.. да но аз го усещам с език и се чудя какво може да е

5.   Не знам дали в момента някой чете! Лошото е, че в момента аз имам нестихващ зъбобол и засега лек отток в горната челюст, близко до носа! Бях на зъболекар. Правиха и снимка. Имам гранулом, определен ми от преди 20на години. До сега не ме е болялао така жестоко. Доктора ми изписа антибиотик и ако не настъпи промяна ми каза, че ще се вади зъба! Налага ми се да пътувам в чужбина, няма да ме има за месец! Бог знае какво ще излезе. Някой има ли с подобен случай? Пишете.