Споделена история от Здраве

Пия вода и не пикая. Къде отива водата?!
Това за мен е пълна мистерия. Пия максимум 4 литра вода на ден. Някои дни пия по 2-2. 5, но средно 3литра. Днес примерно изпих 3. 5 литра и съм ходила да пикая само 3 пъти и то съвсем по малко. Къде отива водата? ! Не се потя, нямам диабет ( но имам инсулинова резистентност, диабет тип 2). Урината ми е оранжева от 2 дни. Да, ще се консултирам с лекар, но не знам какво да му кажа. Нали се сещате, че звучи абсурдно - не може да "влиза" 3, 5 литра и да "излиза".... не знам колко, но адски малко! Днешния ден ( използвам го за пример) не съм консумирала никаква сол, а и по принцип не ям много солено. Не се задържа водата, не я изпишквам, не ми е подут стомаха... Е къде е тогава? !

Надявам се някой Шерлок Холмс по здравето да разкрие тази мистерия.... :))))

Благодаря!

Коментари

2.   Най-вероятно трупаш мазнини. Задвижи се!

3.   Мамка му, това е много опасно. Пази Боже, да имаш някакъв проблем с бъбреците. Веднага на лекар, разбра ли? ! И то на такъв, който ще ти направи бъбречни изследвания! Ама веднага. И не знам, май си момиче, спри да пиеш толкова много вода.... тя натоварва бъбреците. Според мен, към 2 литра и половина е нормално, де да знам. Не си прави шега с тия работи, луда ли си?

5.   Тази мистерия ще се разкрие като отидеш на лекар и по точно на уролог. Може да се окаже, че става въпрос за
хидронефроза.

6.   Това ми звъчи на много голямо обезводняване, имаш ли бели пърхави петанца по рацете (понеже не мога да го обясня като пърхот но по кожата - това е обезводняване на организма) един вид много леко да ти се люпи кожата не е фатално да не земеш са да се шашнеш :))

7.   Веднага на лекар.

8.   Това е болест на бъбреците. Тя не дава други симптоми, но е страшна. Веднага иди на лекар- може да е пиелонефрит. Бъбреците нещо не функционират както трябва.