Споделена история от Здраве

Сънливост
Много ми се спи, постоянно се чувствам отпаднал и изтощен. А живота ми се влошава като цяло, съществувам ден за ден. Нямам желание или воля за нищо. Дайте някакви съвети(на неградивна критика от типа на "какво леке си", "какъв педал си" и т. н. съм се наслушал). Всеки е изпадал в такива състояния. Освен това пия и антидепресанти, от които допълнително ми се спи. Парично съм зависим от други хора и ако не се стегна, рискувам да остана без семейство, подслон и препитание. Понякога ми иде просто да хвана гората и да не се върна, и без това аз съм зависим от някого, но никой не е зависим от мен, тъй че...

Коментари

1.   Съветвам те да си вземеш някакъв силен витаминен препарат много вода и сън.
Иначе, защо не хванеш гората? Кое ти пречи да скъсаш оковите и да поемеш по трудния, но изпълнен с приключения път на самостоятелния възрастен човек? Съвет като човек, който е минал през това - потърси си някаква работа с подслон в София, по морето или чужбина събираш си чантичката и казваш - бай-бай на хората, които те държат зависим (а). Не бъди претенциозен в началото - почни просто някаква работа и после си свободен да променяш работа, град, държава и т. н. ТИ СИ СВОБОДЕН! Успех

2.   Здравей, купи си чай ройбос, антиоксидантен е , на мен лично само чая ми помогна миналата година. Може да се пие по всяко време.
Може да опиташ и това http://www.actastyle.bg/Actastyle/lenofort хранителна добавка е.

3.   Ами дали хъркаш? Все някой може да ти каже. Ако е така може да имаш проблем и със съня-АМА ГОВОРЯ ТИ СЕРИОЗНО. Казва се SLEEP APNEA. Може да е от лекарствата, които взимаш. Тогава си като труп спити се постоянно и така нататък.

4.   Е, нещата тук са доста-нямаш свои сигурни доходи /предполагам/, депресия, отчаяние, вероятно ниско самочувствие, липса на желание за каквото и да е.... Много гадно, наистина повечето хора /както и аз/ са изпадали в подобни състояния.

/кефи ме коментар номер 1 /

Вземи си жълт кантарион, пий го много време.
И аз съм пиела антидепресанти, но ги махнах, защото реших, че сама мога да си помогна.
Намери си тежка физическа работа /така вечер просто ще се трупясваш от умора и няма да имаш време да се депресираш/
Хоби, спорт, просто гледай да си непрекъснато ангажиран от сутрин до вечер.

Успех

5.   Здравей! Номер 3 е споменал Сънната апнея, което е много сериозно заболяване. Иди на специалист уши-нос-гърло или поне сподели с личния си лекар как се чувстваш.
Не можеш ли да спреш антидепресантите? Депресията се лекува с активност (спорт, работа).
От кого си зависим финансово? От родителите си? Ами не бъди вече зависим. Сам си дал отговор на въпросите си "ако не се стегна" - ами стегни се! Преди време на мен ми се случи нещо подобно. Виждах как връсниците ми създават семейства и раждат деца. Аз все си живеех с родителите си, те плащаха сметките. Работех, но парите ми отиваха за глупости - да излизам с приятели, да си купувам дрехи. И виждах как моите приятели стават бакалаври, после магистри, женят се, омъжват се.. А аз продължавах по старо му и се депресирах, че нямам техните успехи. И един ден се реших, но защо го направих чак когато бях на 30?? Защо не се реших по-рано? Много обичам родителите си, но излязох на квартира и попаднах в квартира - апартамент, в който всеки съквартирант си имаше стая, която се заключва. И никой не занимава другия. С родителите си се виждах 2-3 пъти в месеца и се стараех да изглеждам сякаш всичко ми е наред, защото не исках да ги притеснявам. Но ми беше много трудно! Ядях макарони с малко кисело мляко и сол, дни наред ядях само това, защото първото нещо като си получа заплатата е да си платя сметките - квартира, ток, телефон, вода, интернет. Пари за излизане не ми оставаха, стоях си в стаята, четях книги, гледах ТВ, слушах музика, ровех из интернет. И някак се научих с времето да ми стига заплатата. Запознах се с настоящият ми съпруг и след като се оженихме теглихме кредит и си купихме малко жилище в един краен квартал и усетих, че съм направила нещо в живота си!
Остави антидепресантите и се опитай да вземеш живота в ръцете си, опитай да вървиш само към добро, а не накъде да е. Да знаеш, че като си гладен макароните с кисело мляко са много добър вариант и да знаеш, че винаги първо се плащат сметките и се купува храна за две седмици напред. Може и да си поплакваш в началото, но ще знаеш, че вървиш, че ето виж, нещо правиш в тоя живот! Също искам да кажа, че това, което е писал номер 1 много ми харесва! С цялото си сърце ти желая успех!