Споделена история от Здраве

Проблем с отслабването!
Имам проблем с отслабването! От 1 година вече се чуда как, начина на докторите не работи - 5 пъти на ден и много вода! Пробвал съм само на вода, но отново дебелея! Единственото, което не дебелея и грам е, когато не пие вода или я огранича до 500 мл. на ден например! Тогава и няма и грам отгоре, доре да се набуем със сандвичи или меса или каквото и да било вредна, сладко и т. н. А например, като изям една салата и 7 8 грама отгоре! Твра неможах да го повярвам! Може ли някой да ми помогне, защото се отчаях вече! Не знам какво да правя! 14 години, 187 см и 107 килограма

Коментари

1.   Авторе, няма смисъл да ограничаваш водата - само ще си разбиеш бъбреци и черен дроб. ВОДАТА НЕ СЪДЪРЖА КАЛОРИИ.
Защо пълнееш като пиеш вода?
Много просто - когато се натъпчеш с фастфуд, със солени меса, готвени неща, тестено, изобщо - солено, то тялото ти почва да задържа течности. Да, тежиш повече, но това е не заради водата, а заради соленото, което я кара да се трупа в тялото ти и да не можеш да я изхвърлиш нормално.
Опитай 2-3 дни да ядеш само кисело мляко да кажем (натурално) и плодове - те не съдържат никаква сол - 100% съм сигурна, че веднага ще свалиш 1-2 кг. на кантара само от освободената вода.
Ти като не пиеш вода просто тялото се обезводнява, но това не му пречи да си събира тлъстинки, когато се тъпчиш с нездравословна храна. Затлъстял/а си. Обърни се към лекар, за да ти се направи хранителен режим и почни с някакъв спорт, защото си на 14 г., а вече си над 100 кг.!!! СТЕГНИ СЕ!!!

2.   Добре! Благодаря за отговора! А по колко вода трябва да пия на ден?

3.   Супите хубави ли са? Защото много обичам да ям супи и да знам дали се сваля от тях? Мерси предварително!

4.   Прочети информация за здравословното хранене. Пие се дори зимата по 2-3 литра вода на ден, защото губим много течности от парното да кажем, изпаряваме чрез кожата. Супите са по принцип добра храна, но си зависи от супата - ако е супа топчета с кайми, ако има фиде и т. н. не е много диетична. Обърни се към диетолог или чети в интернет, защото си затлъстял вече. Стегни се! Има и книги по въпроса - информация колкото искаш. По-важно от теглото е обаче да почнеш да пиеш течности, защото в противен случай ще завършиш на диализа. Поне 2 литра на ден са задължителни!!!

5.   По принцип обичам да хапвам супи без месо като боб, леща супа от спанак, коприва и т. н. Докторите ми казаха да пия минимум 4. 5 до 5 литра вода на ден? Това добре ли е?

6.   http://detelina.wordpress.com/diets/диета-на-д-р-байкова/
Диета на д-р Байкова
това е като за начало и помоли родителите си и отидете на диетолог- това е важно да теб, за развитието ти! Упех!

7.   Вече 1 ден съм на много вода 3 литра на ден и плодове и зеленчуци с ориз а съм качил 1 кило? Незнам дали да продължавам?

8.   Свали си този филм и го гледай интересен е

http://zamunda.net/details.php?id=351761

9.   Защо продължавам да качвам килограми от водата и яденето на водни храни? Някой може ли да ми каже? Защото вече качих 4 кила отгоре!!!

10.   Авторе аз съм била на диета, слушай внимателно! Хубаво, пий вода, но да се наливаш нарочно, няма как да отслабнеш така. Водата се пие бавно. И то 1, 5 литра са ти абсолютно достатъчни. Сигурно ще ме нападнат, но можеш да отслабваш и без да пиеш толкова вода. Аз пия вода, рядко пия. През диетата ми не съм пила, защото натежавах много, заради водата си по-тежък. Не пий вода 1 ден (може и повече, няма да умреш без вода), само един, за да видиш, че тя ще отиде в тоалетната. Освен това трябва да ядеш бавно, 3 пъти на ден. Яж сутрин, обед и вечер. Но не яж след 18:00!! Вредно е. Никакво сладко! Никакъв хляб! Не яж между храненията. Даже ти препоръчвам един ден си направи в който няма да ядеш нищо, просто за да си пречистиш стомаха. И ще свалиш поне 2 кг вода, ако не друго. Започни да се изкачваш по стълбите, а не да ползваш асансьора. Ходи пеша. Това е като за начало. Повярвай ми, действа. Само не се наливай с вода повече от 1, 5 литра не трябва! ЗАБРАВИ СЛАДКОТО ЗАВИНАГИ! ЗАБРАВИ САНДВИЧИТЕ ИЗОБЩО ЗАБРАВИ ТЕЗИ ХРАНИ: кроасани, понички, банички, кексчета, сладкиши, шоколади, вафли, сладолед, солети, чипс, соленки, щрудели, баклави, еклери, бонбони, дъвки, масло не яж, не яж тлъсти меса ( яж пилешко ). МОЖЕШ ДА ЯДЕШ: маслини, пилешко, зеленчуци, плодове, яйца, сирене и някои други. ИЗХВЪРЛИ ВСИЧКИ ВРЕДНИ ХРАНИ, КОИТО ДЪРЖИТЕ В ШКАФА И ЛИ НАКАРАЙ МАЙКА СИ ДА ГИ ПРИБЕРЕ ВРЕМЕННО И ДА НЕ ТИ КАЗВА КЪДЕ СА. За училище просто не си взимай пари, това е.

11.   Изобщо не слушай хора като 10 - разбира се, че тежиш повече, ако изпиеш 1 литър вода преди да се теглиш, но истоната е, че не това е важното - кой ти знае кантарът ти какво показва - важното е как изглеждаш. Водата няма калории и е жизнено важна за всички химически процеси в тялото. 1. 5 литра за мъж са нищо. Ще си съсипеш бъбреците и за какво - сутрин да показва кантара теглото на един обезводнен, но тлъст човек. Разбира се, че ако изпиеш в обезводнено състояние 2 литра, утре ще си 2 кг по-тежък, защото клетките ти ще си набавят нужната им вода - нещо повече - ако системно се лишаваш от течности, тялото почва да се учи да съхранява такива, когато има нужда. Така се оцелява в пустинята например - ще се надуваш като балон и бъбреците ти ще откажат един де и после ще ревеш при Наталия за дарения и СМСчета.
Пак греши 10 - маслини и сирене не се ядат, защото са фул с мазнини - не случайно от маслините се прави зехтин - вижте колко калории съдържат маслините и освен това са солени, което точно води до задържане на вода.
Напий се веднъж завинаги като човек, спри соленото и няма да задържаш течности. Всичко останало е самоизмама и стрес за тялото и душата

12.   От 10- не слушай 11 аз съм направила точно това, което ти написах и стана. сега каквото и да ям не се лепи изобщо! :)

14.   (Аз съм автора) = Ще послушам номер 10 защото е точно така както сега съм и аз. ДА не се наливам с вода преди като не наливах и бях 127 кило много стигнах до 97 обаче след това нещо ми стана и като започнах да се наливам с по 2-3 литра на ден вода и върнах до 110 кила. А ми личеше че бях отслабнал 20 кила бях свалил 12 см от гръдната обиколка и 4 см от талията и 3 см от корема ама като след това започнах да се наливам почти всичко върнах! Не всеки организъм е еднакъв! Не всеки организъм понася толкова много вода!! Аз поне така мисля! Иначи аз ако не пия вода дори и сандвичи от KFC да ям или шоколади пак ще сваля 500гр-1 кило на ден.

15.   Това не е нормално, аз съм на твоята възраст, но съм висока 175 и съм 67 килограма... трябва са сваля околко 5-7 килограма, но не знам как... А при теб е наистина странно... пълнееш от пиенето на вода... наистина е необяснимо. Според мен е по-добре да се обърнеш към лекар, защото трябва да свалиш около 30 килограма... ще е трудно, но ще успееш! Успех от мен! :)

16.   До номер (2).

Лятото пия по 5 литра вода на ден.

Зимата пия по 2 литра на ден.

Правя така вече 39 години и се радвам на изключително здраве.
Водата е ЖИВОТ запомнете го!