Споделена история от Здраве

Депресията
Здравейте! Аз съм момиче на 17 години, което от няколко години страда от депресия и социална фобия. Нямам никакъв социален живот, интереси или мечти. Единственото нещо което ми е останало е болката, тревожността и умората от живота. Много обичам близките си и не искам да ги нараня, те са причината да съм жива до сега, но болката ми минава предела на поносимото. От много време се ровя из нета и вече знам как мога да сложа край на всичко, безболезнено и бързо. Знам че повечето от вас няма да ме разберат, не се надявам вие сте здрави и не знаете какъв ад е в главата ми! Просто се чудя има ли някой който да е преодолял СФ и депресията? На границата между живота и смъртта съм. Адцки объркана и изплашена
П. П Исторятя е истинска и съм напълно сериозна!

Коментари

1.   Хвани си гадже. Прави секс и ще се оспокоиш доказано е, че без секс жените откачат не ами превъртат

2.   Дете, обърни се към психиатър и говори и сподели с родител! Няма срамни неща, родителите колкото и да сме лоши/според вас/ сме хората които най- много се интересуват и най- много ги боли за вас! Така, че бъди така добра, ако е както казваш... потърси близост и разбиране и отидете на психиатър!

5.   да, напълно съм съгласна с номер 2 - сподели с родителите си!

6.   Съгласна съм с номер 1 на 19 съм и без гаджето си и без секс направо откачам. И като го направим и ооооооо успоколявам се. Като лекарство е ще ти мине.

7.   Авторката: Благодаря много на тези които са коментирали историята ми, честно казано не мислих че ще получа отговор. Родителите ми знаят че съм зле е сигурно не предполагат колко точно зле съм, но какво могат да направят те? Психиатърът пък ще ми предпише някакви лекарства, които не само не помагат, но имат много странични ефекти. Гадже не мога да си намеря заради проблемите ми с общуването, а и не мисля че имам нужда от това. Проблемът е в мен и никакви външни фактори няма да помогнат. Мразя се, чувствам се повредена и знам че никога няма да бъда нормална.

8.   Недей така, моля те! Аз съм момиче, като теб. Депресия, социални проблеми, дори и с храненето имам проблеми. Понякога имам чувството, че никой не ме обича, дори близките ми, много съм чувствителна и имам нужда от хора, които да ми обръщат внимание. Не малко пъти съм мислила да сложа край на живота си, в трудните моменти, когато изпадам в кризи, тогава не мога да мисля трезво и не знам какво правя. Ако някой не дойде да ме успокои се затварям в себе си и започвам да си мисля защо съм такава, защо не ме обичат и т. н. След като отново се върна на себе си, обмислям всичко и си казвам:, , Без проблемите в живота, няма да осъзнаем какво е щастие. Ако няма препятствия той ще е просто едно съществуване. Колкото и да боли, всеки е с различни мъки, трябва да се търпи, защото по пътя на щастието има не малко пречки, които само ни помагат да осъзнаем какво имаме, от какво имаме нужда. " Аз НАПЪЛНО те разбирам и те призовавам само в 1: Не се предавай! Представи си бебетата - прохождайки колко много са падали, докато се научат и все пак не се отказват и най-накрая успяват да проходят. Проходи и ти, към радостта и щастието! Знай, че има много като теб и ние всички се подкрепяме, от който и край на света да сме.

Желая ти щастие!
Момиче, на 14г

9.   Гледай да си активна постоянно-спорт, хоби, курсове, работа, която е по-тежка физически, всичко, което ще те ангажира и няма да ти остава време за депресии и лоши мисли.

Успех