Споделена история от Здраве

Съвет Вита релакс на Буров
Някой пил ли е Вита релакс на Буров, вредни ли са? От 1, 2 год съм постоянно под напрежение, но не го показвам, има моменти в които съм ок, а в друг момент нямам желание за нищо и ми е трудно да говоря на тази тема и да споделям. Млад съм би трябвало да не ми пука и да се кефя на макс, а всъщност постоянно анализирам всяка ситуация и не мога да се отпусна да бъда себе си, постоянно ме преследват негативни мисли и ако нещо не се получи обвинявам себе си и оставам на саме с мислите си и се изолирам. Преди не бях такъв и не ми пукаше от нищо, а напоследък каквото и да направя или кажа постоянно мисля, дали не съм убидил човека от среща или как е прозвучало, а преди не беше така и това допълнително ме натоварва. Изпитвам страх да не направя лошо впечатление, да не бъда отхвърлен и как ще излгеждам, ако направя еди какво си. Всичко това ме спира адски много и го осъзнавам, пречи ми да живея живота си и да правя каквото ми харесва, постоянно съобразявам да не нараня или обидя човека отсреща, радвам се че се научих да се поставям на мястото на човека от среща, но като че ли това качество ми вреди повече отколкото ми помага, дали не е по добре да бъдем ЕГОИСТИ? Ако продължавам още така, сигурно ще се депресирам, не се и учудвам да съм и в депресия вече. Какво мислите, искам истината и само истината, без да ми спестявате. Вита релакс вредни ли са и дали ще има смисъл изобщо?

Коментари

1.   Човек, разбирам те напълно. И аз имам много бариери в съзнанието си, понякога помагат, защото те държат на земята, но и много пречат... Негативните мисли, страх от провал, от това какво ще помислят за теб и т. н. - знам за какво говориш. Даже да се правиш на много силен пред другите, тези неща те изяждат отвътре.

Така, да ти кажа сега мнението ми за хапчетата. Според мен няма да има полза. Аз съм пробвал подобни леки лекарства, без рецепта (Седатиф и други подобни). Мога да ти кажа, че става само по-зле. От Седатиф, например, станах един заспал, нямах никакво желание за нищо. Но не се чувствах добре психически, даже се депресирах още повече. Добре, че светнах бързо да го спра... Според мен с тези неща може само да влошиш положението, ти не слушай, че ги водят безвредни. Ако наистина проблемът ти е сериозен, се консултирай със специалист.

2.   Явно трябва човек да бъде егоист и непукист в противен случай, ще се разруши от съвестта която има и ще се разруши психически, защото другите само ще взимат, докато той не остане празен и неразбран. От Автора

3.   Колко точно си го казал. И аз до този извод стигнах - трябва да бъдеш непукист, егоист и да мачкаш другите хора. За хора, които не искат да постъпват така, следва само душевно страдание и болка, те се чувстват неразбрани и не на място в човешкия свят. И аз явно съм от тези хора... трупа се и се трупа неудовлетворение от всичко и всички, и накрая подсъзнанието избухва в някакъв соматичен симптом... всеки трябва да намери своя си начин да го преодолее... за съжаление има такива, които не успяват и човешкото общество ги нарича луди, определило им е и дори място - лудницата... та така