Споделена история от Здраве

Май имам диабет
здравейте.. на 14 съм... напоследък взех да се уморявам много бързо, уринирам често, ям огромно количество храна и килограмите ми са колебливи... да оставим настрана, че взех да пълнея.. ходих на кръвна картина, но всичко е ок.. откриха ми само лефкоцити -белтък в урината, изписаха ми хапчета, мислех че съм се оправила, но вчера както си седях и усетих остри болки в бъбреците.. не знам какво да правя... относно храненето-говорих с майка си, на дълго и нашироко.. и тя ми наложи ограничителни мерки при приема на определени храни, но пак ям точно тези, които ми е забранила, защото са ми най-вкусни.. от няколко месеца цикъла ми закъснява-записах си час при гинеколог тази седмица, да видим на какво се дължи?? И все пак, ако можете да ми помогнете много бих се радвала

Коментари

1.   Е, няма как да имаш диабет и да не са ти го открили. По-скоро те тресе яко пуберитета и лакомията. Ограничи сладкото и започни някакъв спорт. Според мен нищо ти няма. Вземи си и някакви витамини и спи достатачно. Пий поне 2 литра вода на ден.

2.   Първо на първо, образовай се, почети малко в интернет. Диабетът не е лека работа и за него няма още лечение. Често уриниране не означава да ходиш до тоалетна през час - час и половина, а през 15-30 минути заради високите нива на кръвна захар, т. е. тялото се опитва да изхвърли прекалената захар от тялото. После следва постоянна жажда - 4-5 литра на ден вода. Нещата се влошават с всеки изминал ден. Може да се стигне до кетоазитоза (обикновено човек има дъх и на ацетон). Пък нали е имало кръвна картина??? Не се лигави. Въпреки това точно на тази възраст най - много се разболяват хората от тази болест. Не си застрахована, но престани да си мислиш, че си болна, че вземе да се сбъдне. Не бъди ХИПОХОНДРИЧКА. ;)
Аре и успех сученето и гаджетата :)
М, 39

3.   Отиди при неФролог за бъбреците задължително.

4.   Това, което имаш, се нарича хипохондрия. Живей си живота по-спокойно и не се вкарвай във филми.

5.   Момиче си, лесно качваш тегло. Заради моментното удоволствое да се натъпчеш с нездравословна храна би ли развалила формата си? После свалянето не е лесно да знаеш! От сега се захващай сериозно с някакъв спорт и ще видиш колко добре ще чувстваш и изглеждаш! Спортувай всеки ден без да се отказваш и ти гарантирам здраво тяло и психика! Поставяй си някакви цели които искаш да постигнеш и не се предавай ;) Спортът помага и за спрсвяне с вредни навици. Ако пушеш или пиеш спри, защото сега се формира организма ти и на тази възраст си много уязвима! Успех!