Споделена история от Здраве

Отчаяние зов
Здравейте, искам да ви опиша моята история. Преди месец и половина забелязах на крака на ходилото на меката част, че има издутина боли ме при ходене.. Отидох при личната тя ме прати на невролог.. Невроложката каза, че съм била за хирург и ме прати при др. Стойчева хирург която ми каза, че това било чуждо тяло а външно нямаше никакво убождане рана или възпаление.. Каза ми, че по най бързият начин трябвало да го махне.. Отидох след два дена да ми направи интервенция сряза го каза, че било киста на сухожилието имало и други малки покрай нея.. Попитах я няма ли да вземе да изпрати материал за изследване тя каза нямало нужда.. даже само го отвори разреза и нищо като, че ли не премахна.. След две седмици започна да ми се втърдява рязаното на крака и се получи издутина около два синтиметра.. Ходих при нея и тя ми каза, че вече ходя 4 път защо не си взема нов талон как ще ми дадат талон като нямаше месец от първият това е кощунство изнудване.. Взема ми пари за интервенцията въпреки, че съм диабетичка със полиневропатия и съм осигурена.. Започна моето ходене по мъките.. Вземах от личната талон за ортопед, той ми каза, че отвътре тъканта не зараснала след три месеца да отида и да взема нов талон за него.. На това какво му се вика повечето от докторите искат талони само без да направат нищо за пациента или да го осакатят. Вдигнах температура ходих при личната каза че гърлото ми било зачервено вирусна инфекция а аз нямах кашлица, нито ме болеше нещо това беше от крака.. Не можела да ми даде талон за хирург, казах и че е от крака тя каза, ЧЕ НЕ Е.. Със много усилия успях да взема талон отново намери се добра човечна лекарка да ми даде отидох доктора каза, че не съм била за него извика друг лекар той също каза че не заема със моят случай защото е сложен, трябвало във Плевен да отида, там щели да ме оперират добрите специалисти.. Как да отида като нямам възможност финансова прекарах инсулт преди две години върнах се на работа но имам банки за лекарства давам до живот трябва да ги пия полиневропатия имам още пет заболявания диабет, хипертония краката са ми увредени то диабета.. Не мога вече да спя чудя се до кога ще издържа не знам.. Очаквам присъдата си скоро от лекарите но как се справя не знам със финансите да отида да ме срежат отново.. Исках да споделя болката си мъката, си и безизходицата във която се намирам във момента и не виждам никакъв изход от ситуацията.. Отчаяна съм много

Коментари

1.   Лекарите често се ебават с пациентите като бях малък един искаше да ме оперира наще обаче искаха и мнението на втори лекар и той каза, че няма нужда и че тоя доктор бил изнудвач само пари искал от всеки. Може би още преди операцията е трябвало мнение от втори лекар. Ако наистина искащ да те вземат на серизоно трябва да бутнеш някой лев или нещо от ррода на почерпка за доктора едно уиски на влизане в кабинета и малко кеш:(. Наистина е кофти че има таквиа задници лекари :Х

2.   Такава ни е държавата. Пари няма, хората не ги ебе за нищо и никой. Ходил съм при различни доктори за едно и също и единия ми казва, че нещата са много зле, а другия ми казва, че ми няма нищо. Преди години си бях ударил ръката и на личната и отне един месец докато се навие да ме прати на ренген и да се разбере, че ръката ми е счупена разбира се вече почти зараснала не както трябва. Всеки път ми казваше че е навехната(или там както му се вика) предписваче ми некакви гелове и след една седмица аз се вращам че болката не намалява и така се вътим 1 месец докато не и проблясна гениалната идея, че ще е хубаво да се направи снимка. В САЩ за едно падане с колело за 2 мин буквално дойде линейка, закара ме в болницата, направиха ми няколко скенера, зашиха ме, стоях една вечер там и се прибрах вкъщи и за цялата работа платих точно нищо. В БГ не ми се мисли как щяха да се стекат обстоятелствата. Това е една от всички причини първата ми работа като завърща университета да си бия камшика на някаде и майната им и на и на докторите, и на политиците дето само се плюят един друг, и на системата, и на циганите, и на цялата мизерия която наричат държава.

3.   Да вече се уверих във това, че всичко във България е само пари имаш ли пари, са ти отворени всички врати.. Няма ли човек пари си умира като куче.. А това е кощунство игра със човешкият живот.. То сега на животните обръщат по вече внимание от колкото на хората.. Умираме като мухи.. Ето от некадърността на тази продажница където ме сряза, нещата се усложниха и сега ще мина втори път под ножа, но истината е във това, че не вярвам вече на лекарите как да се подложа втори път но нямам избор каквото стане във техните ръце съм.. Ако имах пари възможности щях да отида при най добрите специалисти да си платя и да знам, че няма да изживея тези болки и мъки и сриване на психиката имам чувството се сривам от всякъде..

4.   Добре де, авторке, натъжи ме, факт е. Със сигурност твоя живот е още по-натъжен от моето моментно състояние.

Но ти не ми изглеждаш образована! Изобщо!!!
Как така се подлагаш на операция, при все, че имаш САМО едно мнение? !?
И пишеш някакви неща "тя сряза, сякаш нищо не маха".. Искаш да кажеш, че ти си била будна? !
И защо да се оперира киста? ! Аз съм имам киста, едно подуто топче, но още преди 7 години ми казаха, че това НЕ се оперира. Проучих въпрос, ами да, повечето кисти не се оперират, подлагат се на медикаментозно лечение, според зависи течността или плътта в тях...
А отгоре на всичкото ти отиваш на операция, знаейки, че имаш диабет..

Е, добре, куп от грешки, а сега се оплакваш? ! И как да помогнем ние, дати съберем пари за операция ли? !
И всички тези грешки идват само от едно - НЕОБРАЗОВАНОСТ. Да, ти не си лекар, но не лекарят, а ти решаваш, дали ще оперират тялото ти, въз основа на това, че си знаеш положението, знаеш и -, но всъщност ти си се оперирала, защото някой си лекар ти казал, че така трябвало..

П. С. Е, не виждам как да се помогне на такъв човек! Освен да оставиш някакви банкови сметки..
/И не ми отговаряйте, че нямала нужда от нахокване, ами от подкрепа.. Какво ли ще помогне в случая "оо, милата, прегръщам те виртуално", дали ще й събере пари за следваща операция или ще й даде образование, за да не се подлага пак на нелепи интервенции? ! /

5.   Просто като идея... Да пишеш по имейл на някое предаване в телевизията, да опишеш това, което написа тук. И да помолиш за помощ.. може би ще се намерят хора, коитот да ти помогнат...
Желая ти късмет! Бог да е с теб!

6.   2. ние с майка ми обикаляме от доктор на доктор вече 2ри месец. Личната лекарка не й даваше направление за специалист затова отидохме на частно, да кажа само майка ми имаше 39 градуса температура без промяна въпреки лечението с няколко вида антибиотик, а когато майка ми поиска направление за ренген тя и казала за какво ти е снимка? Утре си на изследвания- поредните, които си платихме от джоба, защото въпросната лична ''докторка'' не дава направления. От 4години сме при нея нито направление не сме искали, а когато си болен и не знаеш от какво ги стиска сякаш са нейна собственост, а на нас ни се полагат поне 20 направления! Бабките ходят всеки ден и за тях има, а за майка ми - НЕ. Нямате представа как ми се иска да отида и да й се развикам, това не е лекар за мен! Само да се оправи майка ми ще подам сигнал НЗОК с/у нея, няма да си трая, защото затова цялата ни държава е такава, защото си мълчим и чакаме някой да подгони виновните, да, ама не. Даже ще й кажа името- Надежда Стоянова- стара загора, нека всеки, който реши да отиде при нея да си помисли какво го чака, ако се разболее. Проверявайте добре на кого поверявате здравето си, ние не го направохме и сега два месеца ходим по болници, от доктор на доктор, вече не знам на кой Бог да се моля и при кой лекар да отида само и само майка ми да оздравее.

V.

7.   Верно има лекари, които не са за тази професия, но точно в тази тема подкрепям №4 и лекарите.
Авторката, знаейки, че има диабет се подлага на интервенция на първия срещнат доктор, после очаква при наличие на диабет, раната й, да зарастне бързо, като на здрав организъм.
Възможно да има вътре външно тяло без да има външно никакво убождане рана или възпаление. Случвало се е да се убоде човек, да му зарастне мястото и след време да се окаже, че има малко парченце което е вътре да работи и да направи вид киста. Дядо ми, стругар, му откриха парче метална стружка в ръката 17 години след пенсия, беше се капсулирала и дошло момент, когато при натиск си пука капсулката и започва възпаление.
Да обвияваш лекарите за многото си болести също не си права, думи като "Очаквам присъдата си скоро от лекарите" все едно те са виновни, че си болна от какво ли не.
Всъщност имаш едно заболяване диабет, "полиневропатия" и "краката са ми увредени то диабета" е едно и също, и е последствие от диабета. Високото кръвно, кой ли в днешни дни няма проблем с кръвното особенно на твоята възраст, а и то може да се повлияе добре от правилно поемани лекарства.
Лекарите ли са виновни авторке, че имаш диабет, полиневропатия, високо кръвно и те боли крака? Сама казваш, че за две седмици си ходила при хирурга си 4 пъти, той те е отпратил с искане за нов талон, защото знае, че не можеш да вземеш, не му се занимава на хирурга с хипохондрици. И е прав да поиска пари за изслушване на хипохондрик.
Да точно хипохондрик ходи 4 пъти при хирурга си за две седмици. Защото всеки нормален човек би преценил, че е нормално да е надуто мястото на скорошна интервенция, нормално е на диабетик да му зараства по трудно раната от операция, нормално е да ходиш при хирург за спешна нужда.
Талони се дават за даден специалист и те важат за 1 преглед и предписване на лечение и имаш право да идеш втори път за вторичен преглед, да се види как понася организмът лекарствата, четири пъти при един и същ лекар за две седмици не е нормално.

8.   Подкрепям номер 7. Аман от хипохондрици! Баба ми е диабетик и много добре я лекуват хората, но и тя пази диета. В крайна сметка стана инконтинентна заради диабета, лежа в болница, пробваха се да я излекуват и не се получи. Това не ? пречи да си живее добре, защото си знае болестта и се е научила да живее с нея.

Заради хипохондриците не остават направления за нормалните хора. Поспрете се, моля ви или ходете поне на врачки, защото няма лечение за някои болести - поне да не пълните поликлиниките на разноски на осигуряващите се. Ако не сте доволни от личния си лекар, ами сменете го. Не можем да ви помогнем, за Бога.

9.   Авторката на тази статия не знае, че е имала полиневропатия след интервенцията се научава така.. Така, че има хора който не са попадали във такава ситуация и не могат да го разберат това на който не му е било до главата той не може да го разбере.. Бабата на номер осем може да и хипохондрик но аз не съм от хипохондриците защото не ходя всеки ден пред кабинетите на лекарите като бабата на номер 8.. Здравните осигуровки си ги плащам редовно така, че не съм от нередовните хора който не си плащат здравните осигуровки. Хора който не четат внимателно написаното от хората само те пишат такива небивалици.. Дано никога номер 8 не попада във такива ситуации.. А направленията се пазят за роднините, близките и приятелите на даващите направления...

10.   Как да сменим лекаря след като се сменя два пъти в годината? Знаеш ли това? Май не!
Ако се разболея тежко м/у юни и декември к'во правим? Да си купувам ковчег ли? Ти му се молиш, то те гледа като психопат в очите.