Споделена история от Здраве

Папилом в гърлото.
Здравейте! Преди 3-4 месеца забелязах някакво малко образувание в гърлото, което висеше на нещо като краче и доста се изплаших и веднага отидох при УНГ. Лекаря ме прегледа и ми каза, че това е папилом. Каза ми, че не е нищо опасно и може да се махне, но ако се махне имало опастност да се появят повече... Аз разбира се избрах да не го махам, защото не ми пречи и мога да си спестя стреса. Наскоро обаче се заинтересувах от това отново и започнах да чета статии в интернет, в които пишеше, че това е начален стадии на рак на гърлото. И защото лекаря, при който ходих е доста старичък започнах да се позамислям дали да ходя при друг, и в последно време съм много изплашена и не зная какво да правя. И сега търся вашето мнение. Опасно ли е? Да се консултирам ли с друг специалист? Да го махам ли, да го оставям ли? Пуша, но не от скоро... Възможно ли е това да е причината?

Коментари

1.   Момиче, ВЕДНАГА на друг лекар! Няма вреда да чуеш мненията на повече специалисти... Въпреки че като ги знам някои какви са "специалисти"... Два вида са:
1. Едните ще те уплашат, че умираш, АКО не направиш операция за 1000 лв.
2. "Нищо ти няма, мило момиче" - демек "не ме занимавай".
Айде да не се разпростирам, просто върви на лекари, защото може да е опасно. Форумите не им се доверявай много, хората какво ли не пишат :)
Надявам се да съм била полезна.

Кайли

2.   От тумор до тумор има огромна разлика. Потенциално всяка една бенчица по тялото ти може да се превърне в меланом по някое време, но не означава, че имаш рак в момента. Щом лекаря ти е казал, че не е страшно, по-добре му повярвай, но ако толкова те е страх и нямаш вяра на никой, отиди на при друг лекар и спри да се "самолекуваш" по интернет. Това е едно от най-лошите неща, които можеш да направиш. Ако чичо ти гугъл можеше да лекува, нямаше да се трепем по 10 години за разрешително.