Споделена история от Здраве

Замайване при тренировки... и не само
Значи имам следния проблем - при физическо натоварване лесно се замайвам, едно усещане сякаш ще припадна.

Сега, искам да отбележа, че пия много вода, кръвните ми изследвания са перфектни, хормоналните също. Не ми остава друго да си мисля освен кръвното. Лошото е, че нямам апарат, а когато ми го мерят обикновено е около 120/80, но онзи ден апарата за китка показа 138/90, а този за лакът (електронен) 110/58, което пък е крайно ниско. Искам да знам дали електронните за лакът са верни и дали можете да ми препоръчате някоя марка, защото искам да видя когато съм замаян и ми прилошее какво ми е кръвното, всичко друго ми е перфектно по тялото.

Второто нещо е, когато пия кафе понякога много скоро след това се замайвам и съм като в "мозъчна мъгла". Да ви го обясня - усещането е все едно си пиян, но реално погледнато си на 0 промила. Имам леко наднормено тегло, рядко пия и не пуша. Според вас от кръвното ли се получават тези неща и как да го контролирам? Когато съм на лекар винаги ми е нормално кръвното и не сме хващали нищо притеснително.

Коментари

1.   Хм... Интересно. Според мен правилно си предположил, че най-вероятно е от кръвното. Въпросът сега е дали е ниско или високо и кога се качва/спада. Апаратите за китка не са точни, но обикновено показват по-ниски от реалните стойности, а твоя е показал 138/90. Най-добре се консултирай с кардиолог, за да се установи причината. Нека ти кажа какво стана при мен - бях на 17. Кръвното ми беше идеално, всяка година го мери лекар. След като започнах да ходя на фитнес - изненада - кръвното беше високо, доста високо (140-150 на 80). Направо не можех да повярвам, не бях взимал никакви добавки, никакви! Само тренирах. Така и не се разбра от какво се е вдигнало, дали е свързано с фитнеса или не. Сърцето ми е здраво, кръвните изследвания бяха идеални. Така и не разбрах какво стана с мен, но да знаеш, че това кръвно е голямо проклятие, много време ме мъчи, консултирай се навреме, за да знаеш какво се случва. Може и всичко да е наред, щом при лекар е било ок преди, но може и да има промяна.

2.   Обикновенно при хората които спортуват пулсът е нисък под 60 удара в минута това води до замайване и постоянна отпадналост, така че вземи един часовник и си измери пулса.

3.   Да отбележа, че тренирам отскоро, мислех си дали може да е защото не съм свикнал с натоварването от тренирането?