Споделена история от Здраве

Самонаранявам се
Хей, хора! ^^ Чета от доста време истории в този сайт и се убедих, че има огромна полза от него, за което се радвам много. Намирала съм отговори на много въпроси и мисля, че е време да споделя моята история (проблем).
От малка обичам да се самонаранявам. От нерви, за удуволствие.. винаги, но вече започнах да се замислям и това не е от най-нормалните неща и все повече хора ми го казват. Например когато се радзелих с приятеля си, който много бичам се насиних цялата, като седнах на земята и започнах да удрям с юмруци в нея и по краката си... Когато съм изнервена или притеснена най - често страдат ръцете и устните ми, които хапя до кръв а ръцете си изподирам. До тук не е толкова зле, докато не обърнах внимание, че се наранявам и за удоволствие: държа ръцете си над запалки докато не започне да ми пари (после пръстите ми са леко обгорени и покафенели) или дера краката си докато не потече кръв.
Притеснена съм, всеки ме пита защо съм насинена, надрана или с обгорени пръстим, а аз се срамувам да има кажа за проблема си.

Коментари

1.   това не е нормално - нито за удоволствие, нито от нерви. трябва да идеш на психиатър, той ще ти помогне и ще ти каже как да се справиш. опитай вместо да се хапеш да правиш нещо друго - дъвчи дъвка например. задължително говори със специалист

2.   Задължително, ама ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да посетиш психиатър! Сподели с близки, роднини за този проблем (ако все още не си).

3.   Споко, не си само ти. И аз го правя, но от няколко месеца спрях, защото е лято и наще ще видят, че имам белези по ръцете и те избледняха доста. Аз не бих спряла завинаги, само временно.
Момиче на 15

4.   Причините се крият във вътрешната болка. Самонараняваш се, защото искаш да заместиш вътрешната с външна болка. Сама каза, че си го направила, когато си скъсала с момче. Почуствала си се наранена, самотна или по някакъв неприятен начин и си се опитала да изместиш вътр. с външна болка. Решението е просто. Трябва да си повярваш, че не си жертва, а че си силна, че можеш да се справиш съ всичко. Трябва да разбереш, че всичко е в главата ти и както се програмираш, както мислиш, това се отразява на настроение, на психично състояние и т. н. Просто трябва да си изградиш навик, като се усетиш, че мислиш за нещо негативно, да започнеш да мислиш за нещо позитивно и да забаравиш за лошото, да си предстваиш една сцена от живота си, където всичко е точно така, както искаш, без да се интересуваш дали е възможно и как си го постигната, просто, че всичко е перфектно. Ако трябва в началото го прави на сила, даже и да не ти идва от вътре, после ще го усъвършенстваш и ще се получава от самосебе си. Прочети повече за медитацията, визуализацията, метод на Силва и алфа ниво. Ако се отнесеш сериозно, за седмица две ще ги научиш до голяма степен, а научиш ли ги, ще се почувстваш много много по-добре, а след някой и друг месец въобще ще забравиш за самонараняването. Успех!

5.   Не ми изглеждаш нормална. Посети психиатър!!

7.   Аве хора вие не знаете ли какво е организма ти да е свикнал с това... не може да се спре ей така... това променя живота ти завинаги и винаги ще е така... дори и да спреш ти не си спрял завинаги а аз кратно, защото знаеш че щом излезе проблем имаш пран Б!!! Всеки човек има различна психика и не всеки може да те "корегира ".... Предлагам ти да започнеш да се сдържаш, разбери колко време би издържала без да го правиш... търси положителното в нещата и не разгласявай много за тези неща защото хората ще започват да го обръщат срещу теб.. Казвай на един-двама близки приятели и остани силна

8.   Да коментиращите са прави има нужда от консултация със специалист, но все пак не прекалявай. Понякога някой отклонения в тази посока може да са резултат на вътрешна токсикологиа, чийто механизъм на образуване не е ясен, затова ти препоръчвам да пречистваш организъма си от време на време, това би могло да стане и с алое вера този който аз бих ти препоръчала, както и в комбинация със още билкови добавки, като антиоксиданти L-arginin формула с vit B12 И на шега "5 лъжици майната "

9.   Аз имам същия проблем. Самонаранявам се почти винаги. Правя го, защото кака ми постоянно ме обижда и ме нарича каква ли не... Опитвам се да правя нещо друго, но не се получава. Единственото което ме успокоява е да взема стъкло и да си нарежа ръцете, за да спра да мисля за всичко друго и да се фокусирам върху болката. Винаги се самонаранявам защото никой не се опитва да ме разбере, никой никога не ми помага за каквото и да е. Но от едно известно време просто имам нужда да го правя.