Споделена история от Здраве

Какво ми е?
Накратко: преди няколко дена, както си пътувах в трамвая, получих силно сърцебиене. Казах си, че не е нещо особено и, че като сляза, ще си купя Валидол. Не след дълго усетих как крайниците ми изстръпват и че чувствителността в ръцете ми намаля. Започна много да ме е страх, даже не знаех защо. Ушите ми започнаха да заглъхват като пред припадък. Ту заглъхваха, ту прочувах нормално. Изведнъж ме хвана една необяснима паника, че ще умра, която се засилваше и направо не можех да дишам от страх. Бях убедена, че ей това е краят ми.
Вчера пък ми се случи да съм за минута-две навън насред вятъра и гръмотевиците и получих силна паника, че ще ме удари светкавица точно мене.
Напоследък получавам някакви силни страхове от всичко- че ми няма портмонето, че ще умра, че ще загубя душата си, че ще не знам си какви ли глупости...
И се питам дали физическите симптоми не са плод на нещо, което тотално се обърква в психиката ми и има нужда от помощ или психическите ми проблеми са плод на нещо физическо. Или пък двете нямат допирна точка... в което се съмнявам. Вие как мислите? На някой случвало ли му се е подобно нещо? Към кого да се обърна?

Коментари

1.   Да, случва се на милиони хора и се нарича паническа атака. Типични симптоми, описала си ги като по учебник. Никой не е умрял от това, нищо, че ти се струва, че умираш. Но е много неприятно. Много. Потърси невролог, психолог.

2.   Мисля че това е паническо разстройство. Физически симптоми, но причините са на ниво психика. Консултация с психиатър ти препоръчвам. Изследвания на хормоните на щитовидна жлеза, както и антитела. Понякога проблем с щитовидната дава сходен симптом. Действай докато нещата не са се задълбочили.

4.   Благодаря много.

5.   Добре дошъл/а в клуба. Иди на изследвания, разбира се, но съм почти сигурна, че са паник атаки. Сега от теб зависи по кой път ще поемеш. Дали по този на хората тъпчейки се с хапчета и само замазвайки симптомите, хранейки фармацията. Или на тези позволявайки психолозите да ги бърничкат и да изслушат нищо не значещи думи... срещу доста добро заплащане. Аз ще ти кажа само, това /от мой собствен опит/ лечението е едно и това си ТИ. Трябва да се хванеш и да се измъкнеш от тази гадост. Да зная, че чувството е невероятно гадно, но е и доказано, че от паническа атака никой не е умрял. Сигурна съм, че сега ти се струва, като най-страшното нещо, което някога си преживявал/а. Но не е така и когато спреш да обръщаш внимание гадостта сама се разкарва. А, ако все очакваш да ти се случи, то неминуемо става. Сигурно точно сега няма да ме разбереш, защото още ти е твърде прясно усещането, но ще дойде време и ще видиш... гадорията може да се победи и то без да са те направили на полузаспал идиот от разни хапчета. Успех желая и стискам палци.

6.   5, ти имала ли си такива случаи? Разкажи ми за тях, ако да... Какво стана?

7.   автора жена ли си аз имам много такива случаи жена съм на 28 от 5 год страдам от това пила съм какво ли не лекарства и само лексотан ме успокоява

8.   Здрасти, това са периоди, много хора започват да взимат хапчета-аз не ти го препоръчвам-хората се съсипват себе си и близките си когато се пристрастят към разни антидепресанти... по-добре потърси истинското лечение в себе си, не в нещо отвън,
успех

9.   Аз имах подобен проблем и за най-малкото си мислех, че умирам, не можех да заспивам спокойно, защото си мислех, че може да не се събудя, дори ме беше страх да си докосна гърдите за да не ми спре сърцето. Не съм ходил на специалисти, нито съм вземал някакви хапчета. Просто знаех, че всъщност нищо ми няма и с времето "убедих" психиката си, че е така и се възстанових сам! За съжаление останах хипохондрик, но се надявам, че и това ще преодолея с времето.

Живи и здрави!