Споделена история от Здраве

Проблеми с теглото
Здравейте на всички,които четете това.Реших да се обърна към Вас,за помощ и съвети.Аз съм 15 годишно момче,висок съм 165 и тежа едва 40 кг.Лекарите ми казват,че било наследствено,а страничните хора ми казват,че положението ми било критично.Ръката ми е колкото пръчка.Ям си редовно,не по много,но по-често.Моля,дайте ми съвети какво да правя.

Коментари

1.   Значи, ако лекарите са ти казали, че си здрав и нямаш здравословни проблеми, то наистина е наследствено и не е проблем освен, ако не ти влияе на самочувствието.

Пиша, защото аз бях като теб на тези години, и бих дал много за да знам нещата, които знам в момента тогава.

Първо трябва да установиш дали наистина е наследствено. За тази цел разпитай и се интересувай баща ти как е бил на твойта възраст. Провери дали теглото ти е такова заради малко ядене. http://howtogainweight123. com/calculators/gain-weight-calculator

В случай, че приемаш нужните калории и вещества (протеини, въглехидрати, мазнини, витамини) и има съотвествие както при калкулатора, то е генетично. което предполагам, че е.

Ако е генетично, то ти ще натрупаш тегло много бавно с годините.
Гените ти винаги ще се стремят да поддържат ниско ниво на тегло, колкото и да ядеш, защото организма ти няма да има нужда от повече.

За да промениш това, ти трябва да накараш организма ти да има нужда от повече храна, че да я усвоява.

Това става, като го натовариш. За целта тряба да правиш силови упражнения. Аз поне не знам друг начин.

Ако аз бях на твое място, щях моментално да почна да се занимавам с фитнес. Първо вкъщи, след 1-2 месеца във фитнеса. Възрастта ти е просто идеална за такова нещо. Дори ще порастнеш на височина. Да не говорим, че ще имаш страшно бърз прогрес. Може да качиш 10 кг мускули за 1 година за това, че си начинаещ и си в пубертета. Психиката и самочувстието ще ти се подобрят.

Другия вариант е, ако се харесваш да си слаб, защото може и така да е, да оставиш нещата така. На външен вид винаги ще си слаб, а здравето ти добре според мен.

Ако имаш въпроси, съм готов да пиша!

Цецо

2.   Според мен с възрастта нещата ще се променят. Определено може би е наследствено, но на тази възраст нещата са така-някой деца стават 100 кила, други като теб си седят на 40.
А представи си колко други ти завиждат:)
Между другото аз съм на 23 и съм 45, така че не смятам положението за толкова критично.

3.   Най-лесно е да се тъпчеш с джънк фууд, ама това ще ти съсипе организма за отрицателно време. Най-добре ходи на диетолог.

4.   Щях да ти пиша да пробваш с фитнес, но номер 1 много е обяснил идеята, няма да я повтарям.

5.   Отидете на ендокринолог, ако имате и някакви други оплаквания и неразположения е има възможност и за някаква скрита инфекция като ТБ или паразитоза. Може и да е наследствено, ако е така щяхте да видите много слабите си роднини или тяхни снимки мна вашата възраст и нямаше да питате тук.